Gå til indhold
FOCUS ADVOKATER P/SNORMAL

CVR 34045666

FOCUS ADVOKATER P/S

NORMAL
Kommanditaktieselskab/PartnerselskabStiftet 1. nov. 2011Odense MJuridiske aktiviteterReklamebeskyttet

FOCUS ADVOKATER P/S (CVR 34045666) er en dansk virksomhed registreret som Kommanditaktieselskab/Partnerselskab i branchen "Juridiske aktiviteter", stiftet 1. nov. 2011, med hjemsted i Odense M og ca. 53 ansatte. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

5.004.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

2026-08 (seneste estimat)

53

Ansatte

44

Årsværk

Interval: 50-99 ansatte

Regnskab og nøgletal for FOCUS ADVOKATER P/S

Regnskaber - nøgletal

14
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. jul. 2024→30. jun. 202512. nov. 2025Hans Henrik Banke19. nov. 2025iXBRLXML
1. jul. 2023→30. jun. 202425. okt. 2024Hans Henrik Banke5. nov. 2024PDFXML
1. jul. 2022→30. jun. 202313. nov. 2023Hans Henrik Banke23. nov. 2023PDFXML
1. jul. 2021→30. jun. 20227. nov. 2022Hans Henrik Banke18. nov. 2022PDFXML
1. jul. 2020→30. jun. 20216. dec. 2021Hans Henrik Banke6. dec. 2021PDFXML
1. jul. 2019→30. jun. 202019. okt. 2020Hans Henrik Banke13. nov. 2020PDFXML
1. jul. 2018→30. jun. 2019--10. okt. 2019PDFXML
1. jul. 2017→30. jun. 2018--2. nov. 2018PDFXML

Hvem ejer og leder FOCUS ADVOKATER P/S?

Ledelse - aktuel

NavnOrganFunktion
Hans Henrik BankeTilsynsrådMEDLEM
Morten Maagaard RasmussenTilsynsrådMEDLEM
Maria Lindvig Malling EriksenTilsynsrådMEDLEM
Søren BorregaardDirektionDIREKTØR

Ejere - aktuelle

14
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
FOCUS ADVOKATER P/SVIRKSOMHED3404566620 %20 %1. jul. 2025
SLK INVEST ApS UNDER STIFTELSEVIRKSOMHED261424315 %5 %30. jun. 2014
FHP ADVOKATANPARTSSELSKABVIRKSOMHED273810225 %5 %30. jun. 2014
VANGSØE SIMONSEN ADVOKATANPARTSSELSKABVIRKSOMHED273854275 %5 %30. jun. 2014
FALCON ADVOKATANPARTSSELSKABVIRKSOMHED307124475 %5 %30. jun. 2014
TS ADVOKATANPARTSSELSKABVIRKSOMHED307127065 %5 %30. jun. 2014
S. A. ADVOKATANPARTSSELSKAB UNDER STIFTELSEVIRKSOMHED305593985 %5 %30. jun. 2014
MME AdvokatanpartsselskabVIRKSOMHED387555445 %5 %1. jul. 2017
ME AdvokatanpartsselskabVIRKSOMHED414680845 %5 %27. jun. 2020
DOLMER ADVOKATANPARTSSELSKABVIRKSOMHED424728835 %5 %17. jun. 2021
JKM AdvokatanpartsselskabVIRKSOMHED441320445 %5 %1. jul. 2023
Saison AdvokatanpartsselskabVIRKSOMHED449262375 %5 %1. jul. 2024
FdT AdvokatanpartsselskabVIRKSOMHED449264075 %5 %1. jul. 2024
FOCUS ADVOKATER KOMPLEMENTAR ApSVIRKSOMHED34042802--1. nov. 2011

Stiftere

NavnTypeCVR
SAR-TON ADVOKATANPARTSSELSKABVIRKSOMHED20326247
RILEX ADVOKATANPARTSSELSKABVIRKSOMHED20327405
JAC ADVOKATANPARTSSELSKABVIRKSOMHED18261189
BALEX ADVOKATANPARTSSELSKABVIRKSOMHED18261200
KKD INVESTERING ApSVIRKSOMHED26142474
SLK INVEST ApS UNDER STIFTELSEVIRKSOMHED26142431
MUSIK T ADVOKATANPARTSSELSKABVIRKSOMHED27019722
IT ADVOKATANPARTSSELSKABVIRKSOMHED27019730
MC ADVOKATANPARTSSELSKABVIRKSOMHED27019749
PILGÅRD ADVOKATANPARTSSELSKABVIRKSOMHED27019684
FHP ADVOKATANPARTSSELSKABVIRKSOMHED27381022
VANGSØE SIMONSEN ADVOKATANPARTSSELSKABVIRKSOMHED27385427
CKB ADVOKATANPARTSSELSKABVIRKSOMHED29775621
FALCON ADVOKATANPARTSSELSKABVIRKSOMHED30712447
TS ADVOKATANPARTSSELSKABVIRKSOMHED30712706
BØGHOLM ADVOKATANPARTSSELSKABVIRKSOMHED31092086
S. A. ADVOKATANPARTSSELSKAB UNDER STIFTELSEVIRKSOMHED30559398
HH ADVOKATANPARTSSELSKABVIRKSOMHED30922212

Revision

RevisorStatusPeriode
KR 483 A/SOphørt
27. maj 2015→16. nov. 2022
7 år 5 mdr.
DELOITTE STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKABOphørt
1. nov. 2011→27. maj 2015
3 år 6 mdr.
PRICEWATERHOUSECOOPERS STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKABAktiv
16. nov. 2022→nu
3 år 11 mdr.

Tidslinje

91

Hvad er der sket i FOCUS ADVOKATER P/S?

  1. 2025
  2. 19. november 2025for 11 mdr. siden

    Regnskab for 2025 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jul. 2024 → 30. jun. 2025

  3. 31. august 2025for 1,2 år siden

    Vedtægter ændret

  4. 31. august 2025for 1,2 år siden

    Fratrådte som direktør

    Eva Berner·Direktion

  5. 1. juli 2025for 1,3 år siden

    Ejerandel ophørte: 5 %

    BALEX ADVOKATANPARTSSELSKAB·EJERREGISTER

  6. 1. juli 2025for 1,3 år siden

    Ejerandel ophørte: 5 %

    MC ADVOKATANPARTSSELSKAB·EJERREGISTER

  7. 1. juli 2025for 1,3 år siden

    Ejerandel ophørte: 5 %

    Advokatfirmaet Henning Moritzen ApS·EJERREGISTER

  8. 1. juli 2025for 1,3 år siden

    Ejerandel registreret: 20 %

    FOCUS ADVOKATER P/S·EJERREGISTER

  9. 3. juni 2025for 1,4 år siden

    Produktionsenhed lukket

    1022956260·P-nummer

  10. 1. januar 2025for 1,8 år siden

    Branche ændret til Juridiske aktiviteter

    691000

  11. 2024
  12. 5. november 2024for 2 år siden

    Regnskab for 2024 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jul. 2023 → 30. jun. 2024

  13. 25. oktober 2024for 2 år siden

    Fratrådte som medlem

    Søren Dolmer Andersen·Tilsynsråd

  14. 25. oktober 2024for 2 år siden

    Tiltrådte som medlem

    Morten Maagaard Rasmussen·Tilsynsråd

  15. 25. september 2024for 2,1 år siden

    Fratrådte som direktør

    Tine Seehausen Knudsen·Direktion

  16. 1. juli 2024for 2,3 år siden

    Ejerandel ophørte: 10 %

    FOCUS ADVOKATER P/S·EJERREGISTER

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformKommanditaktieselskab/Partnerselskab
Stiftelsesdato1. nov. 2011
Regnskabsår1. juli → 30. juni
Vedtægt seneste31. aug. 2025
Revision fravalgtNej
Første regnskab1. jul. 2011 → 30. jun. 2012
ArkivnummerA/S502125
Brancheansv.kode-
ReklamebeskyttelseJa

Kontakt

Adresse

Cortex Park Vest 3 4 1
5230 Odense M
ODENSE Kommune
Telefon63142020

Formål

Selskabets formål er at drive advokatvirksomhed

Tegningsregel

Selskabet tegnes af komplementaren eller af en direktør alene.

Branche

691000

Juridiske aktiviteter

Primær NACE-branche

Produktionsenheder

3
P-nummerPeriode
1017239488
1. nov. 2011→nu
15 år
1022081892
1. jan. 2017→nu
9 år 10 mdr.
1023784056
1. jul. 2018→nu
8 år 4 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

14

Ofte stillede spørgsmål om FOCUS ADVOKATER P/S

Hvad laver FOCUS ADVOKATER P/S?

FOCUS ADVOKATER P/S er registreret i branchen "Juridiske aktiviteter" (branchekode 691000). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at drive advokatvirksomhed

Hvad er CVR-nummeret på FOCUS ADVOKATER P/S?

CVR-nummeret på FOCUS ADVOKATER P/S er 34045666. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK34045666.

Hvornår blev FOCUS ADVOKATER P/S stiftet?

FOCUS ADVOKATER P/S blev stiftet 1. nov. 2011 som Kommanditaktieselskab/Partnerselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 15 år.

Er FOCUS ADVOKATER P/S stadig aktiv?

Ja. FOCUS ADVOKATER P/S står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer FOCUS ADVOKATER P/S?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes FOCUS ADVOKATER P/S af FOCUS ADVOKATER P/S (20 %), SLK INVEST ApS UNDER STIFTELSE (5 %), FHP ADVOKATANPARTSSELSKAB (5 %), VANGSØE SIMONSEN ADVOKATANPARTSSELSKAB (5 %), FALCON ADVOKATANPARTSSELSKAB (5 %) og TS ADVOKATANPARTSSELSKAB (5 %) (samt 8 andre). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvem sidder i ledelsen i FOCUS ADVOKATER P/S?

Ledelsen består af Søren Borregaard (direktør), Hans Henrik Banke (medlem), Morten Maagaard Rasmussen (medlem) og Maria Lindvig Malling Eriksen (medlem).

Hvem er direktør i FOCUS ADVOKATER P/S?

Søren Borregaard er registreret i direktionen hos FOCUS ADVOKATER P/S.

Hvor mange ansatte har FOCUS ADVOKATER P/S?

CVR opgør FOCUS ADVOKATER P/S til 53 ansatte og 44 årsværk i august 2026. Tallet stammer fra virksomhedens indberetning af beskæftigelse og opdateres løbende.

Hvor ligger FOCUS ADVOKATER P/S?

FOCUS ADVOKATER P/S har registreret adresse på Cortex Park Vest 3 4 1, 5230 Odense M i ODENSE Kommune. Virksomheden har desuden 3 aktive produktionsenheder (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i FOCUS ADVOKATER P/S?

Den registrerede kapital i FOCUS ADVOKATER P/S er 5.004.000 kr.

Hvornår har FOCUS ADVOKATER P/S sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 19. nov. 2025 og dækker perioden 1. jul. 2024 - 30. jun. 2025. I alt 14 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem er revisor for FOCUS ADVOKATER P/S?

PRICEWATERHOUSECOOPERS STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB er registreret som revisor for FOCUS ADVOKATER P/S.

Hvem kan tegne FOCUS ADVOKATER P/S?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af komplementaren eller af en direktør alene.

Har FOCUS ADVOKATER P/S andre navne?

FOCUS ADVOKATER P/S er også registreret under binavnet DÄNISCHE ADVOKATEN P/S. Et binavn er et lovligt alternativt navn for den samme juridiske enhed - samme CVR-nummer.

Historik7 afsnit

Tidligere produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1022956260
25. okt. 2017→3. jun. 2025
7 år 7 mdr.

Binavne

1
BinavnPeriode
DÄNISCHE ADVOKATEN P/S
1. nov. 2011→nu
15 år

Adressehistorik

2

Englandsgade 25

Odense C

10 år 1 mdr.

Cortex Park Vest 3

Odense M

4 år 10 mdr.
20132015201720192021202320252027
AdresseKommunePeriode
Englandsgade 25, 5000 Odense CODENSE
1. nov. 2011→12. dec. 2021
10 år 1 mdr.
Cortex Park Vest 3 4 1, 5230 Odense MODENSE
13. dec. 2021→nu
4 år 10 mdr.

Kontakthistorik

TypeOplysningHemmeligPeriode
Telefon63142020Nej
1. nov. 2011→nu
15 år
E-mail[email protected]Nej
1. nov. 2011→18. aug. 2016
4 år 9 mdr.
E-mail[email protected]Nej
19. aug. 2016→24. okt. 2017
1 år 2 mdr.
E-mail[email protected]Nej
25. okt. 2017→nu
9 år

Beskæftigelse - årshistorik

7
ÅrAnsatteÅrsværkInkl. ejereInterval (ansatte)Interval (årsværk)
20186955-50-9950-99
20175247-50-9920-49
20165150-50-9950-99
20156362-50-9950-99
20147972-50-9950-99
20139382-50-9950-99

Ledelse - historisk

7

Eva Berner

DIREKTØR · Direktion

3 år 4 mdr.

Søren Dolmer Andersen

MEDLEM · Tilsynsråd

8 år 3 mdr.

Tine Seehausen Knudsen

DIREKTØR · Direktion

12 år 10 mdr.

Søren Borregaard

MEDLEM · Tilsynsråd

9 år 2 mdr.

Jesper Hauschildt

DIREKTØR · Direktion

7 år 3 mdr.

Uwe Teichert

MEDLEM · Tilsynsråd

4 år 8 mdr.

Jan Iversen Kristensen

DIREKTØR · Direktion

2013201520172019202120232025
NavnOrganFunktionPeriode
Eva BernerDirektionDIREKTØR
1. apr. 2022→31. aug. 2025
3 år 4 mdr.
Søren Dolmer AndersenTilsynsrådMEDLEM
1. jul. 2016→25. okt. 2024
8 år 3 mdr.
Tine Seehausen KnudsenDirektionDIREKTØR
1. nov. 2011→25. sep. 2024
12 år 10 mdr.
Søren BorregaardTilsynsrådMEDLEM
1. nov. 2011→1. jan. 2021
9 år 2 mdr.
Jesper HauschildtDirektionDIREKTØR
17. sep. 2013→1. jan. 2021
7 år 3 mdr.
Uwe TeichertTilsynsrådMEDLEM
1. nov. 2011→1. jul. 2016
4 år 8 mdr.

Ejere - historisk

13

BALEX ADVOKATANPARTSSELSKAB

5 %

11 år

MC ADVOKATANPARTSSELSKAB

5 %

11 år

Advokatfirmaet Henning Moritzen ApS

5 %

7 år

FOCUS ADVOKATER P/S

10 %

JAC ADVOKATANPARTSSELSKAB

5 %

10 år

FOCUS ADVOKATER P/S

5 %

1 år 11 mdr.

Advokatanpartsselskabet Vettelaw

5 %

6 år 10 mdr.

BØGHOLM ADVOKATANPARTSSELSKAB

5 %

7 år

HH ADVOKATANPARTSSELSKAB

5 %

7 år

IT ADVOKATANPARTSSELSKAB

5 %

5 år

KKD INVESTERING ApS

5 %

4 år

RILEX ADVOKATANPARTSSELSKAB

5 %

3 år 6 mdr.

MUSIK T ADVOKATANPARTSSELSKAB

5 %

3 år 2 mdr.
20162018202020222024
NavnTypeEjerandelPeriode
BALEX ADVOKATANPARTSSELSKABVIRKSOMHED5 %
30. jun. 2014→1. jul. 2025
11 år
MC ADVOKATANPARTSSELSKABVIRKSOMHED5 %
30. jun. 2014→1. jul. 2025
11 år
Advokatfirmaet Henning Moritzen ApSVIRKSOMHED5 %
1. jul. 2018→1. jul. 2025
7 år
FOCUS ADVOKATER P/SVIRKSOMHED10 %
30. jun. 2024→1. jul. 2024
1 dag
JAC ADVOKATANPARTSSELSKABVIRKSOMHED5 %
30. jun. 2014→30. jun. 2024
10 år
FOCUS ADVOKATER P/SVIRKSOMHED5 %
1. jul. 2022→29. jun. 2024
1 år 11 mdr.
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4001883248
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId242
Fejl registreretNej
Sidst indlæst24. okt. 2026, 13:05
Sidst opdateret23. sep. 2026, 14:05
Antal P-enheder3