Gå til indhold
FOCUS ADVOKATER KOMPLEMENTAR ApSNORMAL

CVR 34042802

FOCUS ADVOKATER KOMPLEMENTAR ApS

NORMAL
AnpartsselskabStiftet 1. nov. 2011Odense MAnden finansiel formidling i.a.n.

FOCUS ADVOKATER KOMPLEMENTAR ApS (CVR 34042802) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Anden finansiel formidling i.a.n.", stiftet 1. nov. 2011 og med hjemsted i Odense M. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

90.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

-

Regnskab og nøgletal for FOCUS ADVOKATER KOMPLEMENTAR ApS

Regnskaber - nøgletal

14
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. jul. 2024→30. jun. 202525. nov. 2025Hans Henrik Banke19. dec. 2025iXBRLXML
1. jul. 2023→30. jun. 202425. okt. 2024Hans Henrik Banke5. nov. 2024PDFXML
1. jul. 2022→30. jun. 202313. nov. 2023Hans Henrik Banke27. nov. 2023PDFXML
1. jul. 2021→30. jun. 20227. nov. 2022Hans Henrik Banke18. nov. 2022PDFXML
1. jul. 2020→30. jun. 202130. nov. 2021Hans Henrik Banke6. dec. 2021PDFXML
1. jul. 2019→30. jun. 20204. nov. 2020Hans Henrik Banke16. nov. 2020PDFXML
1. jul. 2018→30. jun. 2019--10. okt. 2019PDFXML
1. jul. 2017→30. jun. 2018--1. nov. 2018PDFXML

Hvem ejer og leder FOCUS ADVOKATER KOMPLEMENTAR ApS?

Ledelse - aktuel

NavnOrganFunktion
Søren BorregaardDirektionDIREKTØR

Ejere - aktuelle

13
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
FOCUS ADVOKATER KOMPLEMENTAR ApSVIRKSOMHED3404280225 %25 %1. jul. 2025
SLK INVEST ApS UNDER STIFTELSEVIRKSOMHED261424315 %5 %31. dec. 2012
FHP ADVOKATANPARTSSELSKABVIRKSOMHED273810225 %5 %31. dec. 2012
VANGSØE SIMONSEN ADVOKATANPARTSSELSKABVIRKSOMHED273854275 %5 %31. dec. 2012
FALCON ADVOKATANPARTSSELSKABVIRKSOMHED307124475 %5 %31. dec. 2012
TS ADVOKATANPARTSSELSKABVIRKSOMHED307127065 %5 %31. dec. 2012
S. A. ADVOKATANPARTSSELSKAB UNDER STIFTELSEVIRKSOMHED305593985 %5 %31. dec. 2012
MME AdvokatanpartsselskabVIRKSOMHED387555445 %5 %1. jul. 2017
ME AdvokatanpartsselskabVIRKSOMHED414680845 %5 %27. jun. 2020
DOLMER ADVOKATANPARTSSELSKABVIRKSOMHED424728835 %5 %17. jun. 2021
JKM AdvokatanpartsselskabVIRKSOMHED441320445 %5 %1. jul. 2023
Saison AdvokatanpartsselskabVIRKSOMHED449262375 %5 %1. jul. 2024
FdT AdvokatanpartsselskabVIRKSOMHED449264075 %5 %1. jul. 2024

Stiftere

NavnTypeCVR
SAR-TON ADVOKATANPARTSSELSKABVIRKSOMHED20326247
RILEX ADVOKATANPARTSSELSKABVIRKSOMHED20327405
JAC ADVOKATANPARTSSELSKABVIRKSOMHED18261189
BALEX ADVOKATANPARTSSELSKABVIRKSOMHED18261200
KKD INVESTERING ApSVIRKSOMHED26142474
SLK INVEST ApS UNDER STIFTELSEVIRKSOMHED26142431
MUSIK T ADVOKATANPARTSSELSKABVIRKSOMHED27019722
IT ADVOKATANPARTSSELSKABVIRKSOMHED27019730
MC ADVOKATANPARTSSELSKABVIRKSOMHED27019749
PILGÅRD ADVOKATANPARTSSELSKABVIRKSOMHED27019684
FHP ADVOKATANPARTSSELSKABVIRKSOMHED27381022
VANGSØE SIMONSEN ADVOKATANPARTSSELSKABVIRKSOMHED27385427
CKB ADVOKATANPARTSSELSKABVIRKSOMHED29775621
FALCON ADVOKATANPARTSSELSKABVIRKSOMHED30712447
TS ADVOKATANPARTSSELSKABVIRKSOMHED30712706
BØGHOLM ADVOKATANPARTSSELSKABVIRKSOMHED31092086
S. A. ADVOKATANPARTSSELSKAB UNDER STIFTELSEVIRKSOMHED30559398
HH ADVOKATANPARTSSELSKABVIRKSOMHED30922212

Revision

RevisorStatusPeriode
KR 483 A/SOphørt
27. maj 2015→16. nov. 2022
7 år 5 mdr.
DELOITTE STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKABOphørt
1. nov. 2011→27. maj 2015
3 år 6 mdr.
PRICEWATERHOUSECOOPERS STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKABAktiv
16. nov. 2022→nu
3 år 11 mdr.

Tidslinje

85

Hvad er der sket i FOCUS ADVOKATER KOMPLEMENTAR ApS?

  1. 2025
  2. 19. december 2025for 10 mdr. siden

    Regnskab for 2025 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jul. 2024 → 30. jun. 2025

  3. 1. juli 2025for 1,3 år siden

    Ejerandel ophørte: 5 %

    BALEX ADVOKATANPARTSSELSKAB·EJERREGISTER

  4. 1. juli 2025for 1,3 år siden

    Ejerandel ophørte: 5 %

    MC ADVOKATANPARTSSELSKAB·EJERREGISTER

  5. 1. juli 2025for 1,3 år siden

    Ejerandel ophørte: 5 %

    Advokatfirmaet Henning Moritzen ApS·EJERREGISTER

  6. 1. juli 2025for 1,3 år siden

    Ejerandel registreret: 25 %

    FOCUS ADVOKATER KOMPLEMENTAR ApS·EJERREGISTER

  7. 30. juni 2025for 1,3 år siden

    Ejerandel ophørte: 5 %

    FOCUS ADVOKATER KOMPLEMENTAR ApS·EJERREGISTER

  8. 1. januar 2025for 1,8 år siden

    Branche ændret til Anden finansiel formidling i.a.n.

    649990

  9. 2024
  10. 5. november 2024for 2 år siden

    Regnskab for 2024 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jul. 2023 → 30. jun. 2024

  11. 25. september 2024for 2,1 år siden

    Fratrådte som direktør

    Tine Seehausen Knudsen·Direktion

  12. 1. juli 2024for 2,3 år siden

    Ejerandel registreret: 5 %

    FOCUS ADVOKATER KOMPLEMENTAR ApS·EJERREGISTER

  13. 1. juli 2024for 2,3 år siden

    Ejerandel registreret: 5 %

    Saison Advokatanpartsselskab·EJERREGISTER

  14. 1. juli 2024for 2,3 år siden

    Ejerandel registreret: 5 %

    FdT Advokatanpartsselskab·EJERREGISTER

  15. 30. juni 2024for 2,3 år siden

    Ejerandel ophørte: 15 %

    FOCUS ADVOKATER KOMPLEMENTAR ApS·EJERREGISTER

  16. 30. juni 2024for 2,3 år siden

    Ejerandel ophørte: 5 %

    JAC ADVOKATANPARTSSELSKAB·EJERREGISTER

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato1. nov. 2011
Regnskabsår1. juli → 30. juni
Vedtægt seneste1. nov. 2011
Revision fravalgtNej
Første regnskab1. nov. 2011 → 30. jun. 2012
ArkivnummerApS501888
Brancheansv.kode-

Kontakt

Adresse

Cortex Park Vest 3 4 1
5230 Odense M
ODENSE Kommune
Telefon63142020

Formål

Selskabets formål er at være komplementar i Focus Advokater P/S.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af den samlede direktion.

Branche

649990

Anden finansiel formidling i.a.n.

Primær NACE-branche

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1017228230
1. nov. 2011→nu
14 år 11 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

12

Ofte stillede spørgsmål om FOCUS ADVOKATER KOMPLEMENTAR ApS

Hvad laver FOCUS ADVOKATER KOMPLEMENTAR ApS?

FOCUS ADVOKATER KOMPLEMENTAR ApS er registreret i branchen "Anden finansiel formidling i.a.n." (branchekode 649990). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at være komplementar i Focus Advokater P/S.

Hvad er CVR-nummeret på FOCUS ADVOKATER KOMPLEMENTAR ApS?

CVR-nummeret på FOCUS ADVOKATER KOMPLEMENTAR ApS er 34042802. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK34042802.

Hvornår blev FOCUS ADVOKATER KOMPLEMENTAR ApS stiftet?

FOCUS ADVOKATER KOMPLEMENTAR ApS blev stiftet 1. nov. 2011 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 14 år 11 mdr.

Er FOCUS ADVOKATER KOMPLEMENTAR ApS stadig aktiv?

Ja. FOCUS ADVOKATER KOMPLEMENTAR ApS står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer FOCUS ADVOKATER KOMPLEMENTAR ApS?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes FOCUS ADVOKATER KOMPLEMENTAR ApS af FOCUS ADVOKATER KOMPLEMENTAR ApS (25 %), SLK INVEST ApS UNDER STIFTELSE (5 %), FHP ADVOKATANPARTSSELSKAB (5 %), VANGSØE SIMONSEN ADVOKATANPARTSSELSKAB (5 %), FALCON ADVOKATANPARTSSELSKAB (5 %) og TS ADVOKATANPARTSSELSKAB (5 %) (samt 7 andre). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvem sidder i ledelsen i FOCUS ADVOKATER KOMPLEMENTAR ApS?

Ledelsen består af Søren Borregaard (direktør).

Hvem er direktør i FOCUS ADVOKATER KOMPLEMENTAR ApS?

Søren Borregaard er registreret i direktionen hos FOCUS ADVOKATER KOMPLEMENTAR ApS.

Hvor ligger FOCUS ADVOKATER KOMPLEMENTAR ApS?

FOCUS ADVOKATER KOMPLEMENTAR ApS har registreret adresse på Cortex Park Vest 3 4 1, 5230 Odense M i ODENSE Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i FOCUS ADVOKATER KOMPLEMENTAR ApS?

Den registrerede kapital i FOCUS ADVOKATER KOMPLEMENTAR ApS er 90.000 kr.

Hvornår har FOCUS ADVOKATER KOMPLEMENTAR ApS sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 19. dec. 2025 og dækker perioden 1. jul. 2024 - 30. jun. 2025. I alt 14 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem er revisor for FOCUS ADVOKATER KOMPLEMENTAR ApS?

PRICEWATERHOUSECOOPERS STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB er registreret som revisor for FOCUS ADVOKATER KOMPLEMENTAR ApS.

Hvem kan tegne FOCUS ADVOKATER KOMPLEMENTAR ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af den samlede direktion.

Historik4 afsnit

Adressehistorik

2

Englandsgade 25

Odense C

10 år 1 mdr.

Cortex Park Vest 3

Odense M

4 år 10 mdr.
20132015201720192021202320252027
AdresseKommunePeriode
Englandsgade 25, 5000 Odense CODENSE
1. nov. 2011→12. dec. 2021
10 år 1 mdr.
Cortex Park Vest 3 4 1, 5230 Odense MODENSE
13. dec. 2021→nu
4 år 10 mdr.

Kontakthistorik

TypeOplysningHemmeligPeriode
Telefon63142020Nej
19. aug. 2016→nu
10 år 2 mdr.
E-mail[email protected]Nej
19. aug. 2016→2. nov. 2023
7 år 2 mdr.
E-mail[email protected]Nej
3. nov. 2023→nu
2 år 11 mdr.

Ledelse - historisk

3

Tine Seehausen Knudsen

DIREKTØR · Direktion

12 år 10 mdr.

Jesper Hauschildt

DIREKTØR · Direktion

7 år

Jan Iversen Kristensen

DIREKTØR · Direktion

2 år 1 mdr.
2013201520172019202120232025
NavnOrganFunktionPeriode
Tine Seehausen KnudsenDirektionDIREKTØR
1. nov. 2011→25. sep. 2024
12 år 10 mdr.
Jesper HauschildtDirektionDIREKTØR
3. dec. 2013→1. jan. 2021
7 år
Jan Iversen KristensenDirektionDIREKTØR
1. nov. 2011→3. dec. 2013
2 år 1 mdr.

Ejere - historisk

19

BALEX ADVOKATANPARTSSELSKAB

5 %

12 år 6 mdr.

MC ADVOKATANPARTSSELSKAB

5 %

12 år 6 mdr.

Advokatfirmaet Henning Moritzen ApS

5 %

7 år

FOCUS ADVOKATER KOMPLEMENTAR ApS

5 %

JAC ADVOKATANPARTSSELSKAB

5 %

11 år 5 mdr.

FOCUS ADVOKATER KOMPLEMENTAR ApS

15 %

FOCUS ADVOKATER KOMPLEMENTAR ApS

10 %

FOCUS ADVOKATER KOMPLEMENTAR ApS

15 %

Advokatanpartsselskabet Vettelaw

5 %

6 år 10 mdr.

FOCUS ADVOKATER KOMPLEMENTAR ApS

5 %

2 år 11 mdr.

BØGHOLM ADVOKATANPARTSSELSKAB

5 %

8 år 6 mdr.

HH ADVOKATANPARTSSELSKAB

5 %

8 år 6 mdr.

IT ADVOKATANPARTSSELSKAB

5 %

6 år 6 mdr.

KKD INVESTERING ApS

5 %

5 år 6 mdr.

RILEX ADVOKATANPARTSSELSKAB

5 %

5 år

FOCUS ADVOKATER KOMPLEMENTAR ApS

5 %

201420162018202020222024
NavnTypeEjerandelPeriode
BALEX ADVOKATANPARTSSELSKABVIRKSOMHED5 %
31. dec. 2012→1. jul. 2025
12 år 6 mdr.
MC ADVOKATANPARTSSELSKABVIRKSOMHED5 %
31. dec. 2012→1. jul. 2025
12 år 6 mdr.
Advokatfirmaet Henning Moritzen ApSVIRKSOMHED5 %
1. jul. 2018→1. jul. 2025
7 år
FOCUS ADVOKATER KOMPLEMENTAR ApSVIRKSOMHED5 %
1. jul. 2024→30. jun. 2025
11 mdr.
JAC ADVOKATANPARTSSELSKABVIRKSOMHED5 %
31. dec. 2012→30. jun. 2024
11 år 5 mdr.
FOCUS ADVOKATER KOMPLEMENTAR ApSVIRKSOMHED15 %
30. jun. 2024→30. jun. 2024
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4000716073
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId27
Fejl registreretNej
Sidst indlæst22. okt. 2026, 16:19
Sidst opdateret23. sep. 2026, 14:05
Antal P-enheder1