Gå til indhold
Hardware Group A/SNORMAL

CVR 43337726

Hardware Group A/S

NORMAL
AktieselskabStiftet 16. jun. 2022HerlevIkke-finansielle holdingselskaber

Hardware Group A/S (CVR 43337726) er en dansk virksomhed registreret som Aktieselskab i branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber", stiftet 16. jun. 2022 og med hjemsted i Herlev. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

16.250.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

-

Regnskab og nøgletal for Hardware Group A/S

Regnskaber - nøgletal

4
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. jan. 2025→31. dec. 202530. jun. 2026Jørn Lund30. jun. 2026iXBRLXML
1. jan. 2024→31. dec. 202418. jul. 2025Jørn Lund21. jul. 2025PDFXML
1. jan. 2023→31. dec. 202315. jul. 2024Jørn Lund16. jul. 2024PDFXML
1. jan. 2022→31. dec. 202210. jul. 2023Jørn Lund12. jul. 2023PDFXML

Hvem ejer og leder Hardware Group A/S?

Ledelse - aktuel

NavnOrganFunktion
Jørn LundDirektionDIREKTØR
Jørn LundBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Kenneth Evan MarxBestyrelseFORMAND
Jan Larry ÖrneholtBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Lars Johnny AnckarBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM

Ejere - aktuelle

5
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
Hardware Group A/SVIRKSOMHED4333772633.3 %33.3 %1. jul. 2026
Lucus Group ApSVIRKSOMHED4293639115 %15 %16. jun. 2022
Ancoris ABANDEN_DELTAGER400930068515 %15 %16. jun. 2022
LOEM Invest ABANDEN_DELTAGER400930068415 %15 %16. jun. 2022
Grimberg Holding ABANDEN_DELTAGER400930068310 %10 %16. jun. 2022

Stiftere

NavnTypeCVR
BOF INVEST ApSVIRKSOMHED27262112
JP HANDEL OG IMPORT ApSVIRKSOMHED27262147
COMARX ApSVIRKSOMHED32450644
Dahlberg Holding ApSVIRKSOMHED37216909
Lucus Group ApSVIRKSOMHED42936391
Ancoris ABANDEN_DELTAGER4009300685
LOEM Invest ABANDEN_DELTAGER4009300684
Grimberg Holding ABANDEN_DELTAGER4009300683

Revision

RevisorStatusPeriode
DELOITTE STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKABAktiv
16. jun. 2022→nu
4 år 4 mdr.

Tidslinje

33

Hvad er der sket i Hardware Group A/S?

  1. 2026
  2. 1. juli 2026for 4 mdr. siden

    Vedtægter ændret

  3. 1. juli 2026for 4 mdr. siden

    Ejerandel ophørte: 15 %

    BOF INVEST ApS·EJERREGISTER

  4. 1. juli 2026for 4 mdr. siden

    Ejerandel ophørte: 15 %

    JP HANDEL OG IMPORT ApS·EJERREGISTER

  5. 1. juli 2026for 4 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 33,3 %

    Hardware Group A/S·EJERREGISTER

  6. 1. juli 2026for 4 mdr. siden

    Fratrådte som bestyrelsesmedlem

    Johny Kenn Andersen·Bestyrelse

  7. 1. juli 2026for 4 mdr. siden

    Fratrådte som bestyrelsesmedlem

    Bo Fensmark Frederiksen·Bestyrelse

  8. 30. juni 2026for 4 mdr. siden

    Regnskab for 2025 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2025 → 31. dec. 2025

  9. 2025
  10. 21. juli 2025for 1,3 år siden

    Regnskab for 2024 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2024 → 31. dec. 2024

  11. 1. januar 2025for 1,8 år siden

    Branche ændret til Ikke-finansielle holdingselskaber

    642120

  12. 2024
  13. 16. juli 2024for 2,3 år siden

    Regnskab for 2023 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2023 → 31. dec. 2023

  14. 2023
  15. 12. juli 2023for 3,3 år siden

    Regnskab for 2022 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2022 → 31. dec. 2022

  16. 2022
  17. 14. november 2022for 4 år siden

    Fratrådte som bestyrelsesmedlem

    Helle Jørgsholm·Bestyrelse

  18. 7. november 2022for 4 år siden

    Adresse flyttet til Marielundvej 45D, 2730 Herlev

    HERLEV Kommune

  19. 16. juni 2022for 4,4 år siden

    Virksomheden blev stiftet

    Aktieselskab

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformAktieselskab
Stiftelsesdato16. jun. 2022
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste1. jul. 2026
Revision fravalgtNej
Første regnskab1. jan. 2022 → 31. dec. 2022
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-

Kontakt

Adresse

Marielundvej 45D
2730 Herlev
HERLEV Kommune
Telefon-
E-mail-

Formål

Selskabets formål er at eje og besidde kapitalandele i andre selskaber og dermed beslægtet virksomhed.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af en direktør i forening med bestyrelsesformanden samt Jan Larry Örneholt, af en direktør i forening med bestyrelsesformanden samt Lars Johnny Anckar eller af den samlede bestyrelse.

Branche

642120

Ikke-finansielle holdingselskaber

Primær NACE-branche

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1028347258
16. jun. 2022→nu
4 år 4 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

12

Ofte stillede spørgsmål om Hardware Group A/S

Hvad laver Hardware Group A/S?

Hardware Group A/S er registreret i branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber" (branchekode 642120). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at eje og besidde kapitalandele i andre selskaber og dermed beslægtet virksomhed.

Hvad er CVR-nummeret på Hardware Group A/S?

CVR-nummeret på Hardware Group A/S er 43337726. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK43337726.

Hvornår blev Hardware Group A/S stiftet?

Hardware Group A/S blev stiftet 16. jun. 2022 som Aktieselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 4 år 4 mdr.

Er Hardware Group A/S stadig aktiv?

Ja. Hardware Group A/S står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer Hardware Group A/S?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes Hardware Group A/S af Hardware Group A/S (33,3 %), Lucus Group ApS (15 %), Ancoris AB (15 %), LOEM Invest AB (15 %) og Grimberg Holding AB (10 %). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvem sidder i ledelsen i Hardware Group A/S?

Ledelsen består af Jørn Lund (direktør), Kenneth Evan Marx (formand), Jørn Lund (bestyrelsesmedlem), Jan Larry Örneholt (bestyrelsesmedlem) og Lars Johnny Anckar (bestyrelsesmedlem).

Hvem er direktør i Hardware Group A/S?

Jørn Lund er registreret i direktionen hos Hardware Group A/S.

Hvor ligger Hardware Group A/S?

Hardware Group A/S har registreret adresse på Marielundvej 45D, 2730 Herlev i HERLEV Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i Hardware Group A/S?

Den registrerede kapital i Hardware Group A/S er 16.250.000 kr.

Hvornår har Hardware Group A/S sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 30. jun. 2026 og dækker perioden 1. jan. 2025 - 31. dec. 2025. I alt 4 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem er revisor for Hardware Group A/S?

DELOITTE STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB er registreret som revisor for Hardware Group A/S.

Hvem kan tegne Hardware Group A/S?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af en direktør i forening med bestyrelsesformanden samt Jan Larry Örneholt, af en direktør i forening med bestyrelsesformanden samt Lars Johnny Anckar eller af den samlede bestyrelse.

Historik3 afsnit

Adressehistorik

2

Lyskær 10

Herlev

Marielundvej 45D

Herlev

3 år 11 mdr.
2023202420252026
AdresseKommunePeriode
Lyskær 10, 2730 HerlevHERLEV
16. jun. 2022→6. nov. 2022
4 mdr.
Marielundvej 45D, 2730 HerlevHERLEV
7. nov. 2022→nu
3 år 11 mdr.

Ledelse - historisk

3

Johny Kenn Andersen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

4 år

Bo Fensmark Frederiksen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

4 år

Helle Jørgsholm

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

2023202420252026
NavnOrganFunktionPeriode
Johny Kenn AndersenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
16. jun. 2022→1. jul. 2026
4 år
Bo Fensmark FrederiksenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
16. jun. 2022→1. jul. 2026
4 år
Helle JørgsholmBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
16. jun. 2022→14. nov. 2022
4 mdr.

Ejere - historisk

2

BOF INVEST ApS

15 %

4 år

JP HANDEL OG IMPORT ApS

15 %

4 år
2023202420252026
NavnTypeEjerandelPeriode
BOF INVEST ApSVIRKSOMHED15 %
16. jun. 2022→1. jul. 2026
4 år
JP HANDEL OG IMPORT ApSVIRKSOMHED15 %
16. jun. 2022→1. jul. 2026
4 år
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4009300692
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId6
Fejl registreretNej
Sidst indlæst22. okt. 2026, 16:03
Sidst opdateret1. jul. 2026, 15:18
Antal P-enheder1