Gå til indhold
Heltemod & Hjerteblod A/SOPLØSTEFTERFRIVILLIGLIKVIDATION

CVR 37604712

Heltemod & Hjerteblod A/S

OPLØSTEFTERFRIVILLIGLIKVIDATION
AktieselskabStiftet 29. mar. 2016HaderslevUoplyst

Heltemod & Hjerteblod A/S (CVR 37604712) er en dansk virksomhed registreret som Aktieselskab i branchen "Uoplyst", stiftet 29. mar. 2016 og med hjemsted i Haderslev. Status: OPLØSTEFTERFRIVILLIGLIKVIDATION.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

1.400.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

-

Regnskab og nøgletal for Heltemod & Hjerteblod A/S

Regnskaber - nøgletal

2
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. jan. 2017→31. dec. 2017--1. jun. 2018PDFXML
29. mar. 2016→31. dec. 2016--21. apr. 2017PDFXML

Hvem ejer og leder Heltemod & Hjerteblod A/S?

Stiftere

NavnTypeCVR
AGENA ApSVIRKSOMHED56366717
FRØS HERREDS SPAREKASSEVIRKSOMHED67051815
VICH 1486 A/SVIRKSOMHED13127883
DYRMOSE HOLDING ApSVIRKSOMHED27510280
A/S ELDORADO DYREHANDELVIRKSOMHED32433510
ApS KBUS 17 NR. 2786VIRKSOMHED27374069
DANSANI HOLDING A/SVIRKSOMHED18746697
AGRO-INFORM ANPARTSSELSKABVIRKSOMHED10174287
DANI-TECH A/SVIRKSOMHED25250303
MG HOLDING HADERSLEV ApSVIRKSOMHED28145039
AGGERBERGDREWS ADVOKATANPARTSSELSKABVIRKSOMHED31856132
474 Holding ApSVIRKSOMHED37308153

Revision

RevisorStatusPeriode
KR 483 A/SOphørt
29. mar. 2016→27. maj 2019
3 år 1 mdr.

Tidslinje

57

Hvad er der sket i Heltemod & Hjerteblod A/S?

  1. 2019
  2. 27. maj 2019for 7,4 år siden

    Status ændret til OPLØST EFTER FRIVILLIG LIKVIDATION

  3. 27. maj 2019for 7,4 år siden

    Ejerandel ophørte: 10 %

    FRØS HERREDS SPAREKASSE·EJERREGISTER

  4. 27. maj 2019for 7,4 år siden

    Ejerandel ophørte: 10 %

    DANI-TECH A/S·EJERREGISTER

  5. 27. maj 2019for 7,4 år siden

    Ejerandel ophørte: 10 %

    MG HOLDING HADERSLEV ApS·EJERREGISTER

  6. 27. maj 2019for 7,4 år siden

    Ejerandel ophørte: 5 %

    AGENA ApS·EJERREGISTER

  7. 27. maj 2019for 7,4 år siden

    Ejerandel ophørte: 5 %

    DYRMOSE HOLDING ApS·EJERREGISTER

  8. 27. maj 2019for 7,4 år siden

    Ejerandel ophørte: 5 %

    A/S ELDORADO DYREHANDEL·EJERREGISTER

  9. 27. maj 2019for 7,4 år siden

    Ejerandel ophørte: 5 %

    DANSANI HOLDING A/S·EJERREGISTER

  10. 27. maj 2019for 7,4 år siden

    Ejerandel ophørte: 5 %

    AGRO-INFORM ANPARTSSELSKAB·EJERREGISTER

  11. 27. maj 2019for 7,4 år siden

    Ejerandel ophørte: 5 %

    AGGERBERGDREWS ADVOKATANPARTSSELSKAB·EJERREGISTER

  12. 27. maj 2019for 7,4 år siden

    Ejerandel ophørte: 5 %

    JFJ EJENDOMSINVEST HADERSLEV ApS·EJERREGISTER

  13. 27. maj 2019for 7,4 år siden

    Ejerandel ophørte: 5 %

    474 Holding ApS·EJERREGISTER

  14. 27. maj 2019for 7,4 år siden

    Ejerandel ophørte: 5 %

    Heltemod & Hjerteblod A/S·EJERREGISTER

  15. 27. maj 2019for 7,4 år siden

    Fratrådte som likvidator

    Peder Agger·Likvidator

Stamdata

StatusOPLØSTEFTERFRIVILLIGLIKVIDATION
VirksomhedsformAktieselskab
Stiftelsesdato29. mar. 2016
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste18. apr. 2017
Revision fravalgtNej
Første regnskab29. mar. 2016 → 31. dec. 2016
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-

Kontakt

Adresse

Norgesvej 24
6100 Haderslev
HADERSLEV Kommune
Telefon-
E-mail-

Formål

Selskabets formål er at udøve finansiering og investering, herunder risikovillig kapitalplacering, som aktiv eller passiv deltager i mindre og mellemstore virksomheder med vækstpotentiale samt i forbindelse med etablering af nye virksomheder og/eller i forbindelse med generationsskifter i små og mellemstore virksomheder i Haderslev Kommune. Herudover skal selskabet være sparringspartner for Haderslev Kommune og Haderslev Erhvervsråd indenfor området innovation og iværksætteri.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af alle bestyrelsesmedlemmerne i forening, af 1 direktør i forening med bestyrelsesformanden eller af direktøren i forening med 3 bestyrelsesmedlemmer.

Branche

999999

Uoplyst

Primær NACE-branche

Ofte stillede spørgsmål

8

Ofte stillede spørgsmål om Heltemod & Hjerteblod A/S

Hvad laver Heltemod & Hjerteblod A/S?

Heltemod & Hjerteblod A/S er registreret i branchen "Uoplyst" (branchekode 999999). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at udøve finansiering og investering, herunder risikovillig kapitalplacering, som aktiv eller passiv deltager i mindre og mellemstore virksomheder med vækstpotentiale samt i forbindelse med etablering af nye virksomheder og/eller i forbindelse med generationsskifter i små og mellemstore …

Hvad er CVR-nummeret på Heltemod & Hjerteblod A/S?

CVR-nummeret på Heltemod & Hjerteblod A/S er 37604712. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK37604712.

Hvornår blev Heltemod & Hjerteblod A/S stiftet?

Heltemod & Hjerteblod A/S blev stiftet 29. mar. 2016 som Aktieselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 10 år 6 mdr.

Er Heltemod & Hjerteblod A/S stadig aktiv?

Heltemod & Hjerteblod A/S står registreret med status "OPLØSTEFTERFRIVILLIGLIKVIDATION" i CVR. Virksomheden er ikke slettet, men statussen er ikke normal drift.

Hvor ligger Heltemod & Hjerteblod A/S?

Heltemod & Hjerteblod A/S har registreret adresse på Norgesvej 24, 6100 Haderslev i HADERSLEV Kommune.

Hvor stor er selskabskapitalen i Heltemod & Hjerteblod A/S?

Den registrerede kapital i Heltemod & Hjerteblod A/S er 1.400.000 kr.

Hvornår har Heltemod & Hjerteblod A/S sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 1. jun. 2018 og dækker perioden 1. jan. 2017 - 31. dec. 2017. I alt 2 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem kan tegne Heltemod & Hjerteblod A/S?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af alle bestyrelsesmedlemmerne i forening, af 1 direktør i forening med bestyrelsesformanden eller af direktøren i forening med 3 bestyrelsesmedlemmer.

Historik5 afsnit

Tidligere produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1021327626
29. mar. 2016→27. maj 2019
3 år 1 mdr.

Adressehistorik

3

Norgesvej 24

Haderslev

8 mdr.

Norgesvej 24

Haderslev

Solbakken 5

Vojens

2 år 2 mdr.
201720182019
AdresseKommunePeriode
Norgesvej 24, 6100 HaderslevHADERSLEV
29. mar. 2016→5. dec. 2016
8 mdr.
Norgesvej 24, 6100 HaderslevHADERSLEV
6. dec. 2016→7. mar. 2017
3 mdr.
Solbakken 5, 6500 VojensHADERSLEV
8. mar. 2017→27. maj 2019
2 år 2 mdr.

Kontakthistorik

TypeOplysningHemmeligPeriode
Hjemmesideheltemodhjerteblod.dkNej
8. mar. 2017→27. maj 2019
2 år 2 mdr.

Ledelse - historisk

7

Peder Agger

LIKVIDATOR · Likvidator

6 mdr.

Ib Runge Hansen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

2 år 7 mdr.

Arne Iversen

FORMAND · Bestyrelse

2 år 7 mdr.

Morten Gram

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

2 år 7 mdr.

Per Lausen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

2 år 7 mdr.

Claus Meilby Dyrmose

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

2 år 7 mdr.

Claus Meilby Dyrmose

DIREKTØR · Direktion

2 år 7 mdr.
201720182019
NavnOrganFunktionPeriode
Peder AggerLikvidatorLIKVIDATOR
20. nov. 2018→27. maj 2019
6 mdr.
Ib Runge HansenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
29. mar. 2016→20. nov. 2018
2 år 7 mdr.
Arne IversenBestyrelseFORMAND
29. mar. 2016→20. nov. 2018
2 år 7 mdr.
Morten GramBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
29. mar. 2016→20. nov. 2018
2 år 7 mdr.
Per LausenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
29. mar. 2016→20. nov. 2018
2 år 7 mdr.
Claus Meilby DyrmoseBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
29. mar. 2016→20. nov. 2018
2 år 7 mdr.

Ejere - historisk

14

AGENA ApS

5 %

3 år 1 mdr.

FRØS HERREDS SPAREKASSE

10 %

3 år 1 mdr.

DYRMOSE HOLDING ApS

5 %

3 år 1 mdr.

A/S ELDORADO DYREHANDEL

5 %

3 år 1 mdr.

DANSANI HOLDING A/S

5 %

3 år 1 mdr.

AGRO-INFORM ANPARTSSELSKAB

5 %

3 år 1 mdr.

DANI-TECH A/S

10 %

3 år 1 mdr.

MG HOLDING HADERSLEV ApS

10 %

3 år 1 mdr.

AGGERBERGDREWS ADVOKATANPARTSSELSKAB

5 %

3 år 1 mdr.

JFJ EJENDOMSINVEST HADERSLEV ApS

5 %

3 år 1 mdr.

474 Holding ApS

5 %

3 år 1 mdr.

Heltemod & Hjerteblod A/S

5 %

2 år 4 mdr.

ApS KBUS 17 NR. 2786

5 %

9 mdr.

VICH 1486 A/S

5 %

201720182019
NavnTypeEjerandelPeriode
AGENA ApSVIRKSOMHED5 %
29. mar. 2016→27. maj 2019
3 år 1 mdr.
FRØS HERREDS SPAREKASSEVIRKSOMHED10 %
29. mar. 2016→27. maj 2019
3 år 1 mdr.
DYRMOSE HOLDING ApSVIRKSOMHED5 %
29. mar. 2016→27. maj 2019
3 år 1 mdr.
A/S ELDORADO DYREHANDELVIRKSOMHED5 %
29. mar. 2016→27. maj 2019
3 år 1 mdr.
DANSANI HOLDING A/SVIRKSOMHED5 %
29. mar. 2016→27. maj 2019
3 år 1 mdr.
AGRO-INFORM ANPARTSSELSKABVIRKSOMHED5 %
29. mar. 2016→27. maj 2019
3 år 1 mdr.
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4006503841
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId11
Fejl registreretNej
Sidst indlæst7. sep. 2026, 09:35
Sidst opdateret10. feb. 2022, 00:00
Antal P-enheder1