Gå til indhold
DEN MANACO A/SNORMAL

CVR 31077931

DEN MANACO A/S

NORMAL
AktieselskabStiftet 24. nov. 2007Svenstrup JIkke-finansielle holdingselskaberReklamebeskyttet

DEN MANACO A/S (CVR 31077931) er en dansk virksomhed registreret som Aktieselskab i branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber", stiftet 24. nov. 2007 og med hjemsted i Svenstrup J. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

9.193.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

-

Regnskab og nøgletal for DEN MANACO A/S

Regnskaber - nøgletal

18
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. okt. 2024→30. sep. 20254. feb. 2026Erik Stensig Poulsen4. feb. 2026iXBRLXML
1. okt. 2023→30. sep. 20245. mar. 2025Erik Stensig Poulsen6. mar. 2025PDFXML
1. okt. 2022→30. sep. 202327. feb. 2024Robert Sørensen28. feb. 2024PDFXML
1. okt. 2021→30. sep. 202210. jan. 2023Erik Stensig Poulsen11. jan. 2023PDFXML
1. okt. 2020→30. sep. 20219. feb. 2022Steen D. Pedersen10. feb. 2022PDFXML
1. okt. 2019→30. sep. 202012. jan. 2021Steen D. Pedersen14. jan. 2021PDFXML
1. okt. 2018→30. sep. 2019--23. jan. 2020PDFXML
1. okt. 2017→30. sep. 2018--14. feb. 2019PDFXML

Hvem ejer og leder DEN MANACO A/S?

Ledelse - aktuel

NavnOrganFunktion
Henrik EllegaardBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Erik Stensig PoulsenBestyrelseFORMAND
Jannie ØsterBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Robert SørensenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Thomas Hjort WintherBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Henrik EllegaardDirektionDIREKTØR

Stiftere

NavnTypeCVR
AHK NR. 173 ApSVIRKSOMHED26187788
ANDEDAM ApSVIRKSOMHED30070399
SOPA HOLDING ApSVIRKSOMHED30082079
GREEN HILL HOLDING ApSVIRKSOMHED30080270
C. V. JOHNSEN HOLDING ApSVIRKSOMHED30066839
RASMUSSEN INVEST SKØDSTRUP ApSVIRKSOMHED29825483
LIMAKRIMI ApSVIRKSOMHED30066812
ILSØ INVEST ApSVIRKSOMHED29932743
HNKM - HOLDING ApSVIRKSOMHED30070429
JH AF 2006 ApSVIRKSOMHED30066782
JOLI INVEST ApSVIRKSOMHED29824762
DAVIDSEN & CO. ApSVIRKSOMHED30068483
FMS ApSVIRKSOMHED28122691
POULSEN INVEST 2006 ApSVIRKSOMHED30069404
MEENI HOLDING ApSVIRKSOMHED30068947
PLP - HARBOE ApSVIRKSOMHED30066820
OSBOURNE HOLDING ApSVIRKSOMHED30081889
CI5ISCLEARPART ApSVIRKSOMHED30069498
BIMP ApSVIRKSOMHED30075927
R-TOM ApSVIRKSOMHED30069331
SAMAFI ApSVIRKSOMHED28670834
JSI 2 ApSVIRKSOMHED29796092
ROBERT SØRENSEN HOLDING ApSVIRKSOMHED28105622
BLIKSTED - HOLDING ApSVIRKSOMHED30069145
WILLUM HOLDING ApSVIRKSOMHED30069315
SBR HOLDING, GISTRUP ApSVIRKSOMHED30069102
JAKAMP HOLDING ApSVIRKSOMHED30066804
POUL BØDKER HOLDING ApSVIRKSOMHED30068505
KIHEMA HOLDING ApSVIRKSOMHED30070437
HOUKJÆR HOLDING ApSVIRKSOMHED30069064
SKÆRING SANDAGER 19 HOLDING ApSVIRKSOMHED30068874
GULDLUCK ApSVIRKSOMHED30070631
KAJMAR ApSVIRKSOMHED30069757
AMANI HOLDING ApSVIRKSOMHED30069439
MPK HOLDING, RØDDING ApSVIRKSOMHED30070542
GERLACH INVEST ApSVIRKSOMHED30075994
AABO ApSVIRKSOMHED30068920
SICA INVEST ApSVIRKSOMHED30071565
T. F. HOLDING ApSVIRKSOMHED30080297
FUN & WIN ApSVIRKSOMHED30075862
FOX HØCK ApSVIRKSOMHED30076249
FLADERUPGÅRD ApSVIRKSOMHED30081986
KNØSEN ApSVIRKSOMHED30069226
JESIKA ApSVIRKSOMHED30083628
TGW HOLDING ApSVIRKSOMHED30069382
TOSOLA HOLDING ApSVIRKSOMHED30080262
KIMA INVEST ApSVIRKSOMHED30066790
BRUUN HOLDING, AALBORG ApSVIRKSOMHED30069536
HEMA INVEST ApSVIRKSOMHED30070526
KRISTOFF HOLDING ApSVIRKSOMHED30068734
TKS HOLDING, FREJLEV ApSVIRKSOMHED30070054
SØREN B HOLDING, AALBORG ApSVIRKSOMHED29799423
GIVIRI HOLDING ApSVIRKSOMHED30073908
H. FRØKJÆR HOLDING ApSVIRKSOMHED28670753
LEVRING HOLDING ApSVIRKSOMHED30066774
JACAT HOLDING ApSVIRKSOMHED30070488
NIELS JUUL RASMUSSEN ANNO 2006 ApSVIRKSOMHED30080335
KRIJEPCAM HOLDING ApSVIRKSOMHED30081692
BETTEBLAD AF 2003 ApSVIRKSOMHED30078632
DENNIS HOFF HOLDING ApSVIRKSOMHED30704436
P. LARSEN HOLDING ApSVIRKSOMHED30704029
LSM INVEST ApSVIRKSOMHED30703871
JØRGEN BJERRISGAARD INVEST ApSVIRKSOMHED28100280
KIM MUNKSGAARD INVEST ApSVIRKSOMHED28100310
J. P. B. FUNDS DEVELOPMENT ApSVIRKSOMHED12136544
PS OVERSÆTTELSER ApSVIRKSOMHED78931817
Jannie ØsterPERSON-
Morten Juul NysomPERSON-
Peter KorsgaardPERSON-
Carsten Tønning LarsenPERSON-
Michael JochumsenPERSON-
Morten Nielsen JensenPERSON-
Lars Krogh LarsenPERSON-
Lis RasmussenPERSON-
Peter Henning MeinechePERSON-
Lars Bo MikkelsenPERSON-
Bjarne KnudsenPERSON-
Kim SchøthPERSON-
Lene Bork LauritzenPERSON-

Revision

RevisorStatusPeriode
REVISIONSFIRMAET J.C. NØRGAARD. STATSAUTORISERET REVISIONSAKTIESELSKABOphørt
24. nov. 2007→4. nov. 2013
5 år 11 mdr.
A/S PSE 17 NR. 1056Ophørt
4. nov. 2013→12. aug. 2025
11 år 9 mdr.
BDO 2025 Statsautoriseret RevisionspartnerselskabAktiv
12. aug. 2025→nu
1 år 2 mdr.

Tidslinje

64

Hvad er der sket i DEN MANACO A/S?

  1. 2026
  2. 4. februar 2026for 9 mdr. siden

    Tiltrådte som bestyrelsesmedlem

    Thomas Hjort Winther·Bestyrelse

  3. 4. februar 2026for 9 mdr. siden

    Regnskab for 2025 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. okt. 2024 → 30. sep. 2025

  4. 2025
  5. 16. december 2025for 11 mdr. siden

    Adresse flyttet til Vidalsvej 6, 9230 Svenstrup J

    AALBORG Kommune

  6. 12. august 2025for 1,2 år siden

    Revisor fratrådte

    A/S PSE 17 NR. 1056·Revision

  7. 12. august 2025for 1,2 år siden

    Revisor tiltrådte

    BDO 2025 Statsautoriseret Revisionspartnerselskab·Revision

  8. 6. marts 2025for 1,7 år siden

    Regnskab for 2024 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. okt. 2023 → 30. sep. 2024

  9. 1. januar 2025for 1,8 år siden

    Branche ændret til Ikke-finansielle holdingselskaber

    642120

  10. 2024
  11. 5. april 2024for 2,6 år siden

    Ejerandel ophørte: 33,3 %

    DEN MANACO A/S·EJERREGISTER

  12. 4. april 2024for 2,6 år siden

    Kapital ændret til 9.193.000 kr.

  13. 4. april 2024for 2,6 år siden

    Vedtægter ændret

  14. 28. februar 2024for 2,7 år siden

    Regnskab for 2023 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. okt. 2022 → 30. sep. 2023

  15. 27. februar 2024for 2,7 år siden

    Vedtægter ændret

  16. 2023
  17. 11. januar 2023for 3,8 år siden

    Regnskab for 2022 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. okt. 2021 → 30. sep. 2022

  18. 10. januar 2023for 3,8 år siden

    Vedtægter ændret

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformAktieselskab
Stiftelsesdato24. nov. 2007
Regnskabsår1. oktober → 30. september
Vedtægt seneste4. apr. 2024
Revision fravalgtNej
Første regnskab24. nov. 2007 → 30. sep. 2008
ArkivnummerA/S423187
Brancheansv.kode-
ReklamebeskyttelseJa

Kontakt

Adresse

Vidalsvej 6
9230 Svenstrup J
AALBORG Kommune
Telefon-
E-mail-

Formål

Selskabets formål er at drive investeringsvirksomhed.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af en direktør og et bestyrelsesmedlem i forening, af to bestyrelsesmedlemmer i forening eller af den samlede bestyrelse.

Branche

642120

Ikke-finansielle holdingselskaber

Primær NACE-branche

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1013821964
24. nov. 2007→nu
18 år 11 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

11

Ofte stillede spørgsmål om DEN MANACO A/S

Hvad laver DEN MANACO A/S?

DEN MANACO A/S er registreret i branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber" (branchekode 642120). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at drive investeringsvirksomhed.

Hvad er CVR-nummeret på DEN MANACO A/S?

CVR-nummeret på DEN MANACO A/S er 31077931. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK31077931.

Hvornår blev DEN MANACO A/S stiftet?

DEN MANACO A/S blev stiftet 24. nov. 2007 som Aktieselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 18 år 11 mdr.

Er DEN MANACO A/S stadig aktiv?

Ja. DEN MANACO A/S står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem sidder i ledelsen i DEN MANACO A/S?

Ledelsen består af Henrik Ellegaard (direktør), Erik Stensig Poulsen (formand), Henrik Ellegaard (bestyrelsesmedlem), Jannie Øster (bestyrelsesmedlem), Robert Sørensen (bestyrelsesmedlem) og Thomas Hjort Winther (bestyrelsesmedlem).

Hvem er direktør i DEN MANACO A/S?

Henrik Ellegaard er registreret i direktionen hos DEN MANACO A/S.

Hvor ligger DEN MANACO A/S?

DEN MANACO A/S har registreret adresse på Vidalsvej 6, 9230 Svenstrup J i AALBORG Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i DEN MANACO A/S?

Den registrerede kapital i DEN MANACO A/S er 9.193.000 kr.

Hvornår har DEN MANACO A/S sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 4. feb. 2026 og dækker perioden 1. okt. 2024 - 30. sep. 2025. I alt 18 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem er revisor for DEN MANACO A/S?

BDO 2025 Statsautoriseret Revisionspartnerselskab er registreret som revisor for DEN MANACO A/S.

Hvem kan tegne DEN MANACO A/S?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af en direktør og et bestyrelsesmedlem i forening, af to bestyrelsesmedlemmer i forening eller af den samlede bestyrelse.

Historik3 afsnit

Adressehistorik

3

Vidalsvej 6

Svenstrup J

13 år 6 mdr.

Vidalsvej 6

Svenstrup J

4 år 6 mdr.

Vidalsvej 6

Svenstrup J

201020132016201920222025
AdresseKommunePeriode
Vidalsvej 6, 9230 Svenstrup JAALBORG
24. nov. 2007→10. jun. 2021
13 år 6 mdr.
Vidalsvej 6, 9230 Svenstrup JAALBORG
11. jun. 2021→15. dec. 2025
4 år 6 mdr.
Vidalsvej 6, 9230 Svenstrup JAALBORG
16. dec. 2025→nu
10 mdr.

Ledelse - historisk

6

Steen Damsgård Pedersen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

14 år 2 mdr.

Lene Bork Lauritzen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

14 år 2 mdr.

Poul Bjerregaard Olesen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

14 år 2 mdr.

Leon Giessing Sørensen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

10 år 6 mdr.

Leon Giessing Sørensen

DIREKTØR · Direktion

5 år 4 mdr.

Jørgen Christensen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

2009201120132015201720192021
NavnOrganFunktionPeriode
Steen Damsgård PedersenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
24. nov. 2007→9. feb. 2022
14 år 2 mdr.
Lene Bork LauritzenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
24. nov. 2007→9. feb. 2022
14 år 2 mdr.
Poul Bjerregaard OlesenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
24. nov. 2007→9. feb. 2022
14 år 2 mdr.
Leon Giessing SørensenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
24. nov. 2007→14. jun. 2018
10 år 6 mdr.
Leon Giessing SørensenDirektionDIREKTØR
24. nov. 2007→17. apr. 2013
5 år 4 mdr.
Jørgen ChristensenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
24. nov. 2007→28. nov. 2008
1 år

Ejere - historisk

1

DEN MANACO A/S

33.3 %

2 år 2 mdr.
202220232024
NavnTypeEjerandelPeriode
DEN MANACO A/SVIRKSOMHED33.3 %
1. feb. 2022→5. apr. 2024
2 år 2 mdr.
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer5833513
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId19
Fejl registreretNej
Sidst indlæst31. okt. 2026, 00:26
Sidst opdateret20. aug. 2026, 12:53
Antal P-enheder1