Gå til indhold
MICH. A. JØRGENSEN ApSOPLØSTEFTERERKLÆRING

CVR 76553513

MICH. A. JØRGENSEN ApS

OPLØSTEFTERERKLÆRING
AnpartsselskabStiftet 10. nov. 1984NærumAnden udlejning af boliger

MICH. A. JØRGENSEN ApS (CVR 76553513) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Anden udlejning af boliger", stiftet 10. nov. 1984 og med hjemsted i Nærum. Status: OPLØSTEFTERERKLÆRING.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf

Kapital

Selskabskapital

150.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

-

Regnskab og nøgletal for MICH. A. JØRGENSEN ApS

Regnskaber - nøgletal

12
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. maj 200630. apr. 2007--1. okt. 2007
1. maj 200530. apr. 2006--12. okt. 2006
1. maj 200430. apr. 2005--9. okt. 2005
1. maj 200330. apr. 2004--5. okt. 2004
1. maj 200230. apr. 2003--14. sep. 2003
1. maj 200130. apr. 2002--31. okt. 2002
1. maj 200030. apr. 2001--4. nov. 2001
1. maj 199930. apr. 2000--1. nov. 2000

Hvem ejer og leder MICH. A. JØRGENSEN ApS?

Revision

RevisorStatusPeriode
ANDERSEN HÜBERTZ KIRKHOFF STATSAUTORISERET REVISIONSAKTIESELSKABOphørt
1. apr. 20031. sep. 2006
3 år 5 mdr.
REVISIONS- OG FORVALTNINGS- INSTITUTET, AKTIESELSKABOphørt
23. okt. 199023. okt. 1990
VICH 2938 A/SOphørt
1. sep. 200614. jul. 1990
Jens Albert Langkilde LarsenOphørt
10. nov. 198417. apr. 1990
5 år 5 mdr.

Tidslinje

43

Hvad er der sket i MICH. A. JØRGENSEN ApS?

  1. 2007
  2. 20. november 2007for 19 år siden

    Status ændret til OPLØST EFTER ERKLÆRING

  3. 20. november 2007for 19 år siden

    Fratrådte som bestyrelse

    Berit Ancker Kirchheiner·Bestyrelse

  4. 20. november 2007for 19 år siden

    Fratrådte som bestyrelse

    Michael Ancker Jørgensen·Bestyrelse

  5. 20. november 2007for 19 år siden

    Fratrådte som bestyrelse

    Ronald Palle Ancker Jørgensen·Bestyrelse

  6. 20. november 2007for 19 år siden

    Fratrådte som direktion

    Berit Ancker Kirchheiner·Direktion

  7. 20. november 2007for 19 år siden

    Revisor fratrådte

    VICH 2938 A/S·Revision

  8. 20. november 2007for 19 år siden

    Produktionsenhed lukket

    1002494671·P-nummer

  9. 1. oktober 2007for 19 år siden

    Regnskab for 2007 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. maj 2006 → 30. apr. 2007

  10. 2006
  11. 12. oktober 2006for 20 år siden

    Regnskab for 2006 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. maj 2005 → 30. apr. 2006

  12. 1. september 2006for 20 år siden

    Revisor fratrådte

    ANDERSEN HÜBERTZ KIRKHOFF STATSAUTORISERET REVISIONSAKTIESELSKAB·Revision

  13. 1. september 2006for 20 år siden

    Revisor tiltrådte

    VICH 2938 A/S·Revision

  14. 2005
  15. 9. oktober 2005for 21 år siden

    Regnskab for 2005 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. maj 2004 → 30. apr. 2005

  16. 2004
  17. 5. oktober 2004for 22 år siden

    Regnskab for 2004 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. maj 2003 → 30. apr. 2004

  18. 2003
  19. 14. september 2003for 23 år siden

    Regnskab for 2003 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. maj 2002 → 30. apr. 2003

Stamdata

StatusOPLØSTEFTERERKLÆRING
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato10. nov. 1984
Regnskabsår1. maj → 30. april
Vedtægt seneste3. sep. 2003
Revision fravalgt-
Første regnskab10. nov. 198430. apr. 1986
ArkivnummerApS103572
Brancheansv.kode-
Reg. numreApS103572

Kontakt

Adresse

Skyttebjerg 24
2850 Nærum
Kommune
Telefon49162104
Telefax45894353

Formål

Selskabets formål er, - at erhverve fast ejendom til udlejning - at udøve regnskabsmæssig assistance - at udarbejde undervisningsmateriale.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af to medlemmer af bestyrelsen i forening eller af en direktør alene

Branche

702030

Anden udlejning af boliger

Primær NACE-branche

Ofte stillede spørgsmål

8

Ofte stillede spørgsmål om MICH. A. JØRGENSEN ApS

Hvad laver MICH. A. JØRGENSEN ApS?

MICH. A. JØRGENSEN ApS er registreret i branchen "Anden udlejning af boliger" (branchekode 702030). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er, - at erhverve fast ejendom til udlejning - at udøve regnskabsmæssig assistance - at udarbejde undervisningsmateriale.

Hvad er CVR-nummeret på MICH. A. JØRGENSEN ApS?

CVR-nummeret på MICH. A. JØRGENSEN ApS er 76553513. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK76553513.

Hvornår blev MICH. A. JØRGENSEN ApS stiftet?

MICH. A. JØRGENSEN ApS blev stiftet 10. nov. 1984 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 41 år 10 mdr.

Er MICH. A. JØRGENSEN ApS stadig aktiv?

MICH. A. JØRGENSEN ApS står registreret med status "OPLØSTEFTERERKLÆRING" i CVR. Virksomheden er ikke slettet, men statussen er ikke normal drift.

Hvor ligger MICH. A. JØRGENSEN ApS?

MICH. A. JØRGENSEN ApS har registreret adresse på Skyttebjerg 24, 2850 Nærum.

Hvor stor er selskabskapitalen i MICH. A. JØRGENSEN ApS?

Den registrerede kapital i MICH. A. JØRGENSEN ApS er 150.000 kr.

Hvornår har MICH. A. JØRGENSEN ApS sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 1. okt. 2007 og dækker perioden 1. maj 2006 - 30. apr. 2007. I alt 12 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem kan tegne MICH. A. JØRGENSEN ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af to medlemmer af bestyrelsen i forening eller af en direktør alene

Historik5 afsnit

Tidligere produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1002494671
10. nov. 198420. nov. 2007
23 år

Navnehistorik

2
NavnPeriode
MICH. A. JØRGENSEN ApS
10. nov. 19842. sep. 2003
18 år 9 mdr.
B. KIRCHHEINER ApS
3. sep. 200320. nov. 2007
4 år 2 mdr.

Adressehistorik

2

Skyttebjerg 24

Nærum

16 år 2 mdr.

Elmevej 6A

Vedbæk

6 år 10 mdr.
198719911995199920032007
AdresseKommunePeriode
Skyttebjerg 24, 2850 Nærum-
10. nov. 198411. jan. 2001
16 år 2 mdr.
Elmevej 6A, 2950 VedbækHØRSHOLM
12. jan. 200120. nov. 2007
6 år 10 mdr.

Kontakthistorik

TypeOplysningHemmeligPeriode
Telefon49162104Nej
2. nov. 200023. jan. 2001
2 mdr.
Telefon45894353Nej
20. okt. 200320. nov. 2007
4 år 1 mdr.
Telefax45894353Nej
20. okt. 200320. nov. 2007
4 år 1 mdr.
E-mail[email protected]Nej
20. okt. 20039. dec. 2004
1 år 1 mdr.

Ledelse - historisk

4

Berit Ancker Kirchheiner

BESTYRELSE · Bestyrelse

23 år

Berit Ancker Kirchheiner

DIREKTION · Direktion

23 år

Michael Ancker Jørgensen

BESTYRELSE · Bestyrelse

23 år

Ronald Palle Ancker Jørgensen

BESTYRELSE · Bestyrelse

23 år
198719911995199920032007
NavnOrganFunktionPeriode
Berit Ancker KirchheinerBestyrelseBESTYRELSE
10. nov. 198420. nov. 2007
23 år
Berit Ancker KirchheinerDirektionDIREKTION
10. nov. 198420. nov. 2007
23 år
Michael Ancker JørgensenBestyrelseBESTYRELSE
10. nov. 198420. nov. 2007
23 år
Ronald Palle Ancker JørgensenBestyrelseBESTYRELSE
10. nov. 198420. nov. 2007
23 år
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4000334382
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId7
Fejl registreretNej
Sidst indlæst19. maj 2025, 23:49
Sidst opdateret9. feb. 2015, 23:00
Antal P-enheder1