Gå til indhold
IDP PRODUCTS ApSOPLØSTEFTERKONKURS

CVR 67257812

IDP PRODUCTS ApS

OPLØSTEFTERKONKURS
AnpartsselskabStiftet 18. sep. 1981SæbyKarosserifabrikker

IDP PRODUCTS ApS (CVR 67257812) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Karosserifabrikker", stiftet 18. sep. 1981 og med hjemsted i Sæby. Status: OPLØSTEFTERKONKURS.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf

Kapital

Selskabskapital

200.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

2002 K3 (seneste estimat)

-

Ansatte

0

Årsværk

Regnskab og nøgletal for IDP PRODUCTS ApS

Regnskaber - nøgletal

6
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. jan. 200031. dec. 2000--9. jul. 2001
1. jan. 199931. dec. 1999--14. jun. 2000
1. jan. 199831. dec. 1998--5. jul. 1999
1. jan. 199731. dec. 1997--30. jun. 1998
1. jan. 199631. dec. 1996--9. nov. 1997
1. jan. 199531. dec. 1995--6. jun. 1996

Hvem ejer og leder IDP PRODUCTS ApS?

Revision

RevisorStatusPeriode
DELOITTE STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKABOphørt
25. maj 199325. maj 1993
Harry AamannOphørt
14. aug. 200023. nov. 2004
4 år 3 mdr.
Revisionsfirmaet Brandt & Sigs ten PedersenOphørt
18. sep. 198111. jul. 1991
9 år 9 mdr.

Tidslinje

32

Hvad er der sket i IDP PRODUCTS ApS?

  1. 2004
  2. 23. november 2004for 22 år siden

    Status ændret til OPLØST EFTER KONKURS

  3. 23. november 2004for 22 år siden

    Fratrådte som direktion

    John Nørbak·Direktion

  4. 23. november 2004for 22 år siden

    Revisor fratrådte

    Harry Aamann·Revision

  5. 23. november 2004for 22 år siden

    Produktionsenhed lukket

    1009167621·P-nummer

  6. 2002
  7. 7. august 2002for 24 år siden

    Status ændret til UNDER KONKURS

  8. 1. januar 2002for 25 år siden

    Branche ændret til Karosserifabrikker

    342000

  9. 1. januar 2002for 25 år siden

    Produktionsenhed oprettet

    1009167621·P-nummer

  10. 2001
  11. 31. december 2001for 25 år siden

    Produktionsenhed lukket

    1002247880·P-nummer

  12. 9. juli 2001for 25 år siden

    Regnskab for 2000 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2000 → 31. dec. 2000

  13. 2000
  14. 14. august 2000for 26 år siden

    Navn ændret til MASKINFABRIKKEN GOLIATH ApS

  15. 14. august 2000for 26 år siden

    Vedtægter ændret

  16. 14. august 2000for 26 år siden

    Revisor fratrådte

    DELOITTE STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB·Revision

  17. 14. august 2000for 26 år siden

    Revisor tiltrådte

    Harry Aamann·Revision

  18. 14. juni 2000for 26 år siden

    Regnskab for 1999 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 1999 → 31. dec. 1999

Stamdata

StatusOPLØSTEFTERKONKURS
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato18. sep. 1981
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste14. aug. 2000
Revision fravalgt-
Første regnskab18. sep. 198131. dec. 1982
ArkivnummerApS45639
Brancheansv.kode-
Reg. numreApS45639

Kontakt

Adresse

Lundensvej 6
9300 Sæby
SÆBY Kommune
Telefon98466166
Telefax98466389
E-mail-

Formål

Selskabets formål er at drive handel, industri og anden i forbindelse hermed stående virksomhed.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af en direktør.

Branche

342000

Karosserifabrikker

Primær NACE-branche

501010

Engroshandel med biler mv.

Bibranche 1

343000

Fremstilling af dele og tilbehør til motorkøretøjer

Bibranche 2

312010

Fremstilling af elektriske fordelings- og kontroltavler

Bibranche 3

Ofte stillede spørgsmål

9

Ofte stillede spørgsmål om IDP PRODUCTS ApS

Hvad laver IDP PRODUCTS ApS?

IDP PRODUCTS ApS er registreret i branchen "Karosserifabrikker" (branchekode 342000). Derudover er virksomheden registreret med bibrancherne Engroshandel med biler mv., Fremstilling af dele og tilbehør til motorkøretøjer og Fremstilling af elektriske fordelings- og kontroltavler. Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at drive handel, industri og anden i forbindelse hermed stående virksomhed.

Hvad er CVR-nummeret på IDP PRODUCTS ApS?

CVR-nummeret på IDP PRODUCTS ApS er 67257812. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK67257812.

Hvornår blev IDP PRODUCTS ApS stiftet?

IDP PRODUCTS ApS blev stiftet 18. sep. 1981 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 45 år.

Er IDP PRODUCTS ApS stadig aktiv?

IDP PRODUCTS ApS står registreret med status "OPLØSTEFTERKONKURS" i CVR. Virksomheden er ikke slettet, men statussen er ikke normal drift.

Hvor mange ansatte har IDP PRODUCTS ApS?

CVR opgør IDP PRODUCTS ApS til 0 årsværk i 3. kvartal 2002. Tallet stammer fra virksomhedens indberetning af beskæftigelse og opdateres løbende.

Hvor ligger IDP PRODUCTS ApS?

IDP PRODUCTS ApS har registreret adresse på Lundensvej 6, 9300 Sæby i SÆBY Kommune.

Hvor stor er selskabskapitalen i IDP PRODUCTS ApS?

Den registrerede kapital i IDP PRODUCTS ApS er 200.000 kr.

Hvornår har IDP PRODUCTS ApS sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 9. jul. 2001 og dækker perioden 1. jan. 2000 - 31. dec. 2000. I alt 6 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem kan tegne IDP PRODUCTS ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af en direktør.

Historik5 afsnit

Tidligere produktionsenheder

2
P-nummerPeriode
1002247880
18. sep. 198131. dec. 2001
20 år 3 mdr.
1009167621
1. jan. 200223. nov. 2004
2 år 10 mdr.

Navnehistorik

3
NavnPeriode
IDP PRODUCTS ApS
18. sep. 19811. jun. 1993
11 år 8 mdr.
GOLIATH AF 1993 ApS
2. jun. 199313. aug. 2000
7 år 2 mdr.
MASKINFABRIKKEN GOLIATH ApS
14. aug. 200023. nov. 2004
4 år 3 mdr.

Kontakthistorik

TypeOplysningHemmeligPeriode
Telefon98466166Nej
11. sep. 200023. nov. 2004
4 år 2 mdr.
Telefax98466389Nej
11. sep. 200023. nov. 2004
4 år 2 mdr.

Beskæftigelse - årshistorik

6
ÅrAnsatteÅrsværkInkl. ejereInterval (ansatte)Interval (årsværk)
2002215-2-410-19
20013436-20-4920-49
20003831-20-4920-49
19992926-20-4920-49
19982623-20-4920-49
19972323-20-4920-49

Ledelse - historisk

2

John Nørbak

DIREKTION · Direktion

11 år 5 mdr.

Kurt Roland West

DIREKTION · Direktion

11 år 8 mdr.
198419881992199620002004
NavnOrganFunktionPeriode
John NørbakDirektionDIREKTION
25. maj 199323. nov. 2004
11 år 5 mdr.
Kurt Roland WestDirektionDIREKTION
18. sep. 198125. maj 1993
11 år 8 mdr.
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer2504902
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId6
Fejl registreretNej
Sidst indlæst20. aug. 2026, 16:20
Sidst opdateret19. jan. 2021, 02:17
Antal P-enheder1