Gå til indhold
WI ALpha 94 ApSNORMAL

CVR 46878701

WI ALpha 94 ApS

NORMAL
AnpartsselskabStiftet 26. okt. 2026Rungsted KystIkke-finansielle holdingselskaberReklamebeskyttet

WI ALpha 94 ApS (CVR 46878701) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber", stiftet 26. okt. 2026 og med hjemsted i Rungsted Kyst. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

20.060 kr.

Beskæftigelse - seneste

-

Hvem ejer og leder WI ALpha 94 ApS?

Ledelse - aktuel

NavnOrganFunktion
Rasmus Lund-JacobsenDirektionDIREKTØR

Ejere - aktuelle

3
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
WECO-REDERI HOLDING A/SVIRKSOMHED2962286866.7 %66.7 %26. okt. 2026
Hegnsholt Holding ApSVIRKSOMHED4610595810 %10 %26. okt. 2026
Foxinvest ApSVIRKSOMHED4687163410 %10 %26. okt. 2026

Stiftere

NavnTypeCVR
WECO-REDERI HOLDING A/SVIRKSOMHED29622868
Kaivent ApSVIRKSOMHED45233073
PJ Capital ApSVIRKSOMHED45293319
Christian Thuesen Holding ApSVIRKSOMHED45725022
RESI Invest ApSVIRKSOMHED45739902
Hegnsholt Holding ApSVIRKSOMHED46105958
Foxinvest ApSVIRKSOMHED46871634

Tidslinje

9

Hvad er der sket i WI ALpha 94 ApS?

  1. 2026
  2. 26. oktober 2026for 6 dage siden

    Virksomheden blev stiftet

    Anpartsselskab

  3. 26. oktober 2026for 6 dage siden

    Kapital registreret: 20.060 kr.

  4. 26. oktober 2026for 6 dage siden

    Vedtægter ændret

  5. 26. oktober 2026for 6 dage siden

    Registreret på Rungsted Strandvej 113, 2960 Rungsted Kyst

    HØRSHOLM Kommune

  6. 26. oktober 2026for 6 dage siden

    Ejerandel registreret: 10 %

    Hegnsholt Holding ApS·EJERREGISTER

  7. 26. oktober 2026for 6 dage siden

    Ejerandel registreret: 10 %

    Foxinvest ApS·EJERREGISTER

  8. 26. oktober 2026for 6 dage siden

    Ejerandel registreret: 66,7 %

    WECO-REDERI HOLDING A/S·EJERREGISTER

  9. 26. oktober 2026for 6 dage siden

    Tiltrådte som direktør

    Rasmus Lund-Jacobsen·Direktion

  10. 26. oktober 2026for 6 dage siden

    Produktionsenhed oprettet

    1032903998·P-nummer

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato26. okt. 2026
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste26. okt. 2026
Revision fravalgtJa
Første regnskab26. okt. 2026 → 31. dec. 2027
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-
ReklamebeskyttelseJa

Kontakt

Adresse

Rungsted Strandvej 113
2960 Rungsted Kyst
HØRSHOLM Kommune
Telefon-
E-mail-

Formål

Selskabets formål er, direkte eller via besiddelse af kapitalandele i andre selskaber, at drive investeringsvirksomhed.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af en direktør.

Branche

642120

Ikke-finansielle holdingselskaber

Primær NACE-branche

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1032903998
26. okt. 2026→nu
6 dage

Ofte stillede spørgsmål

10

Ofte stillede spørgsmål om WI ALpha 94 ApS

Hvad laver WI ALpha 94 ApS?

WI ALpha 94 ApS er registreret i branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber" (branchekode 642120). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er, direkte eller via besiddelse af kapitalandele i andre selskaber, at drive investeringsvirksomhed.

Hvad er CVR-nummeret på WI ALpha 94 ApS?

CVR-nummeret på WI ALpha 94 ApS er 46878701. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK46878701.

Hvornår blev WI ALpha 94 ApS stiftet?

WI ALpha 94 ApS blev stiftet 26. okt. 2026 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 6 dage.

Er WI ALpha 94 ApS stadig aktiv?

Ja. WI ALpha 94 ApS står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer WI ALpha 94 ApS?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes WI ALpha 94 ApS af WECO-REDERI HOLDING A/S (66,7 %), Hegnsholt Holding ApS (10 %) og Foxinvest ApS (10 %). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvem sidder i ledelsen i WI ALpha 94 ApS?

Ledelsen består af Rasmus Lund-Jacobsen (direktør).

Hvem er direktør i WI ALpha 94 ApS?

Rasmus Lund-Jacobsen er registreret i direktionen hos WI ALpha 94 ApS.

Hvor ligger WI ALpha 94 ApS?

WI ALpha 94 ApS har registreret adresse på Rungsted Strandvej 113, 2960 Rungsted Kyst i HØRSHOLM Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i WI ALpha 94 ApS?

Den registrerede kapital i WI ALpha 94 ApS er 20.060 kr.

Hvem kan tegne WI ALpha 94 ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af en direktør.

Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4010977056
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId3
Fejl registreretNej
Sidst indlæst29. okt. 2026, 08:37
Sidst opdateret29. okt. 2026, 08:36
Antal P-enheder1