Gå til indhold
Vino dell'isola ApSNORMAL

CVR 46809777

Vino dell'isola ApS

NORMAL
AnpartsselskabStiftet 29. sep. 2026København KServering af mad i restauranter og caféerReklamebeskyttet

Vino dell'isola ApS (CVR 46809777) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Servering af mad i restauranter og caféer", stiftet 29. sep. 2026 og med hjemsted i København K. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

120.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

-

Hvem ejer og leder Vino dell'isola ApS?

Ledelse - aktuel

NavnOrganFunktion
Michael Ian HenriksenDirektionDIREKTØR

Ejere - aktuelle

6
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
MIH EJENDOMSINVEST ApSVIRKSOMHED2716754315 %15 %29. sep. 2026
RASMUS BORK-NIELSEN HOLDING ApSVIRKSOMHED3457646715 %15 %29. sep. 2026
LUMI Holding ApSVIRKSOMHED4118276815 %15 %29. sep. 2026
We are related ApSVIRKSOMHED4148297415 %15 %29. sep. 2026
K Larsen Invest ApSVIRKSOMHED4387380615 %15 %29. sep. 2026
JMSV Holding ApSVIRKSOMHED4480799815 %15 %29. sep. 2026

Stiftere

NavnTypeCVR
MIH EJENDOMSINVEST ApSVIRKSOMHED27167543
RASMUS BORK-NIELSEN HOLDING ApSVIRKSOMHED34576467
LUMI Holding ApSVIRKSOMHED41182768
We are related ApSVIRKSOMHED41482974
K Larsen Invest ApSVIRKSOMHED43873806
JMSV Holding ApSVIRKSOMHED44807998

Tidslinje

12

Hvad er der sket i Vino dell'isola ApS?

  1. 2026
  2. 29. september 2026for 28 dage siden

    Virksomheden blev stiftet

    Anpartsselskab

  3. 29. september 2026for 28 dage siden

    Kapital registreret: 120.000 kr.

  4. 29. september 2026for 28 dage siden

    Vedtægter ændret

  5. 29. september 2026for 28 dage siden

    Registreret på Strandgade 32, 1401 København K

    KØBENHAVN Kommune

  6. 29. september 2026for 28 dage siden

    Ejerandel registreret: 15 %

    MIH EJENDOMSINVEST ApS·EJERREGISTER

  7. 29. september 2026for 28 dage siden

    Ejerandel registreret: 15 %

    RASMUS BORK-NIELSEN HOLDING ApS·EJERREGISTER

  8. 29. september 2026for 28 dage siden

    Ejerandel registreret: 15 %

    LUMI Holding ApS·EJERREGISTER

  9. 29. september 2026for 28 dage siden

    Ejerandel registreret: 15 %

    We are related ApS·EJERREGISTER

  10. 29. september 2026for 28 dage siden

    Ejerandel registreret: 15 %

    K Larsen Invest ApS·EJERREGISTER

  11. 29. september 2026for 28 dage siden

    Ejerandel registreret: 15 %

    JMSV Holding ApS·EJERREGISTER

  12. 29. september 2026for 28 dage siden

    Tiltrådte som direktør

    Michael Ian Henriksen·Direktion

  13. 29. september 2026for 28 dage siden

    Produktionsenhed oprettet

    1032817307·P-nummer

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato29. sep. 2026
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste29. sep. 2026
Revision fravalgtJa
Første regnskab29. sep. 2026 → 31. dec. 2027
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-
ReklamebeskyttelseJa

Kontakt

Adresse

Strandgade 32
1401 København K
KØBENHAVN Kommune
Telefon-
E-mail-

Formål

Selskabets formål er at drive virksomhed med import, eksport og distribution af mad- og drikkevarer samt café-, butiks- og restaurationsvirksomhed.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af én direktør.

Branche

561110

Servering af mad i restauranter og caféer

Primær NACE-branche

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1032817307
29. sep. 2026→nu
27 dage

Ofte stillede spørgsmål

10

Ofte stillede spørgsmål om Vino dell'isola ApS

Hvad laver Vino dell'isola ApS?

Vino dell'isola ApS er registreret i branchen "Servering af mad i restauranter og caféer" (branchekode 561110). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at drive virksomhed med import, eksport og distribution af mad- og drikkevarer samt café-, butiks- og restaurationsvirksomhed.

Hvad er CVR-nummeret på Vino dell'isola ApS?

CVR-nummeret på Vino dell'isola ApS er 46809777. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK46809777.

Hvornår blev Vino dell'isola ApS stiftet?

Vino dell'isola ApS blev stiftet 29. sep. 2026 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 27 dage.

Er Vino dell'isola ApS stadig aktiv?

Ja. Vino dell'isola ApS står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer Vino dell'isola ApS?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes Vino dell'isola ApS af MIH EJENDOMSINVEST ApS (15 %), RASMUS BORK-NIELSEN HOLDING ApS (15 %), LUMI Holding ApS (15 %), We are related ApS (15 %), K Larsen Invest ApS (15 %) og JMSV Holding ApS (15 %). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvem sidder i ledelsen i Vino dell'isola ApS?

Ledelsen består af Michael Ian Henriksen (direktør).

Hvem er direktør i Vino dell'isola ApS?

Michael Ian Henriksen er registreret i direktionen hos Vino dell'isola ApS.

Hvor ligger Vino dell'isola ApS?

Vino dell'isola ApS har registreret adresse på Strandgade 32, 1401 København K i KØBENHAVN Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i Vino dell'isola ApS?

Den registrerede kapital i Vino dell'isola ApS er 120.000 kr.

Hvem kan tegne Vino dell'isola ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af én direktør.

Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4010945678
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId2
Fejl registreretNej
Sidst indlæst21. okt. 2026, 00:18
Sidst opdateret29. sep. 2026, 12:37
Antal P-enheder1