Gå til indhold
SPV - viaPhoton 3 ApSNORMAL

CVR 46800273

SPV - viaPhoton 3 ApS

NORMAL
AnpartsselskabStiftet 16. sep. 2026København NIkke-finansielle holdingselskaberReklamebeskyttet

SPV - viaPhoton 3 ApS (CVR 46800273) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber", stiftet 16. sep. 2026 og med hjemsted i København N. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

956.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

-

Hvem ejer og leder SPV - viaPhoton 3 ApS?

Ledelse - aktuel

NavnOrganFunktion
Adrian Noes LarsenDirektionDIREKTØR

Ejere - aktuelle

7
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
JHCH Invest ApSVIRKSOMHED4121715420 %0 %16. sep. 2026
JHSO Invest ApSVIRKSOMHED4132007920 %0 %16. sep. 2026
JHSA Invest ApSVIRKSOMHED4132010920 %0 %16. sep. 2026
Noes Invest ApSVIRKSOMHED4240046710 %0 %16. sep. 2026
Copenhagen Card Club ApSVIRKSOMHED4661857210 %0 %16. sep. 2026
SRC ApSVIRKSOMHED4677496510 %0 %16. sep. 2026
117 ApSVIRKSOMHED447433450 %100 %16. sep. 2026

Stiftere

NavnTypeCVR
JHCH Invest ApSVIRKSOMHED41217154
JHSO Invest ApSVIRKSOMHED41320079
JHSA Invest ApSVIRKSOMHED41320109
Noes Invest ApSVIRKSOMHED42400467
117 ApSVIRKSOMHED44743345
Copenhagen Card Club ApSVIRKSOMHED46618572
SRC ApSVIRKSOMHED46774965

Revision

RevisorStatusPeriode
KR 483 A/SAktiv
16. sep. 2026→nu
1 mdr.

Tidslinje

14

Hvad er der sket i SPV - viaPhoton 3 ApS?

  1. 2026
  2. 16. september 2026for 2 mdr. siden

    Virksomheden blev stiftet

    Anpartsselskab

  3. 16. september 2026for 2 mdr. siden

    Kapital registreret: 956.000 kr.

  4. 16. september 2026for 2 mdr. siden

    Vedtægter ændret

  5. 16. september 2026for 2 mdr. siden

    Registreret på Nørrebrogade 39 5 tv, 2200 København N

    KØBENHAVN Kommune

  6. 16. september 2026for 2 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 0 %

    117 ApS·EJERREGISTER

  7. 16. september 2026for 2 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 10 %

    Noes Invest ApS·EJERREGISTER

  8. 16. september 2026for 2 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 10 %

    Copenhagen Card Club ApS·EJERREGISTER

  9. 16. september 2026for 2 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 10 %

    SRC ApS·EJERREGISTER

  10. 16. september 2026for 2 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 20 %

    JHCH Invest ApS·EJERREGISTER

  11. 16. september 2026for 2 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 20 %

    JHSO Invest ApS·EJERREGISTER

  12. 16. september 2026for 2 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 20 %

    JHSA Invest ApS·EJERREGISTER

  13. 16. september 2026for 2 mdr. siden

    Tiltrådte som direktør

    Adrian Noes Larsen·Direktion

  14. 16. september 2026for 2 mdr. siden

    Revisor tiltrådte

    KR 483 A/S·Revision

  15. 16. september 2026for 2 mdr. siden

    Produktionsenhed oprettet

    1032806151·P-nummer

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato16. sep. 2026
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste16. sep. 2026
Revision fravalgtNej
Første regnskab16. sep. 2026 → 31. dec. 2027
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-
ReklamebeskyttelseJa

Kontakt

Adresse

Nørrebrogade 39 5 tv
2200 København N
KØBENHAVN Kommune
Telefon-
E-mail-

Formål

Selskabets formål er at placere selskabets midler i kapitalandele eller andre værdipapirer, der sikrer samme eksponering i det amerikanske selskab VIAPHOTON INC. (EIN: 84-3211665) samt anden hermed beslægtet virksomhed.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af én direktør.

Branche

642120

Ikke-finansielle holdingselskaber

Primær NACE-branche

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1032806151
16. sep. 2026→nu
1 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

11

Ofte stillede spørgsmål om SPV - viaPhoton 3 ApS

Hvad laver SPV - viaPhoton 3 ApS?

SPV - viaPhoton 3 ApS er registreret i branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber" (branchekode 642120). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at placere selskabets midler i kapitalandele eller andre værdipapirer, der sikrer samme eksponering i det amerikanske selskab VIAPHOTON INC. (EIN: 84-3211665) samt anden hermed beslægtet virksomhed.

Hvad er CVR-nummeret på SPV - viaPhoton 3 ApS?

CVR-nummeret på SPV - viaPhoton 3 ApS er 46800273. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK46800273.

Hvornår blev SPV - viaPhoton 3 ApS stiftet?

SPV - viaPhoton 3 ApS blev stiftet 16. sep. 2026 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 1 mdr.

Er SPV - viaPhoton 3 ApS stadig aktiv?

Ja. SPV - viaPhoton 3 ApS står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer SPV - viaPhoton 3 ApS?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes SPV - viaPhoton 3 ApS af JHCH Invest ApS (20 % af kapitalen, 0 % af stemmerne), JHSO Invest ApS (20 % af kapitalen, 0 % af stemmerne), JHSA Invest ApS (20 % af kapitalen, 0 % af stemmerne), Noes Invest ApS (10 % af kapitalen, 0 % af stemmerne), Copenhagen Card Club ApS (10 % af kapitalen, 0 % af stemmerne) og SRC ApS (10 % af kapitalen, 0 % af stemmerne) (samt 1 anden). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvem sidder i ledelsen i SPV - viaPhoton 3 ApS?

Ledelsen består af Adrian Noes Larsen (direktør).

Hvem er direktør i SPV - viaPhoton 3 ApS?

Adrian Noes Larsen er registreret i direktionen hos SPV - viaPhoton 3 ApS.

Hvor ligger SPV - viaPhoton 3 ApS?

SPV - viaPhoton 3 ApS har registreret adresse på Nørrebrogade 39 5 tv, 2200 København N i KØBENHAVN Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i SPV - viaPhoton 3 ApS?

Den registrerede kapital i SPV - viaPhoton 3 ApS er 956.000 kr.

Hvem er revisor for SPV - viaPhoton 3 ApS?

KR 483 A/S er registreret som revisor for SPV - viaPhoton 3 ApS.

Hvem kan tegne SPV - viaPhoton 3 ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af én direktør.

Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4010941793
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId3
Fejl registreretNej
Sidst indlæst30. okt. 2026, 13:18
Sidst opdateret12. okt. 2026, 16:32
Antal P-enheder1