Gå til indhold
BOTG Holding ApSNORMAL

CVR 46789334

BOTG Holding ApS

NORMAL
AnpartsselskabStiftet 17. sep. 2026Odense CIkke-finansielle holdingselskaberReklamebeskyttet

BOTG Holding ApS (CVR 46789334) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber", stiftet 17. sep. 2026 og med hjemsted i Odense C. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf

Kapital

Selskabskapital

20.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

-

Hvem ejer og leder BOTG Holding ApS?

Ledelse - aktuel

NavnOrganFunktion
Morten Boe NielsenDirektionDIREKTØR

Ejere - aktuelle

1
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
Morten Boe NielsenPERSON-100 %100 %17. sep. 2026

Stiftere

NavnTypeCVR
Morten Boe NielsenPERSON-

Tidslinje

7

Hvad er der sket i BOTG Holding ApS?

  1. 2026
  2. 17. september 2026for 5 dage siden

    Virksomheden blev stiftet

    Anpartsselskab

  3. 17. september 2026for 5 dage siden

    Kapital registreret: 20.000 kr.

  4. 17. september 2026for 5 dage siden

    Vedtægter ændret

  5. 17. september 2026for 5 dage siden

    Registreret på Thorsgade 26B, 5000 Odense C

    ODENSE Kommune

  6. 17. september 2026for 5 dage siden

    Ejerandel registreret: 100 %

    Morten Boe Nielsen·EJERREGISTER

  7. 17. september 2026for 5 dage siden

    Tiltrådte som direktør

    Morten Boe Nielsen·Direktion

  8. 17. september 2026for 5 dage siden

    Produktionsenhed oprettet

    1032791057·P-nummer

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato17. sep. 2026
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste17. sep. 2026
Revision fravalgtJa
Første regnskab17. sep. 202631. dec. 2027
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-
ReklamebeskyttelseJa

Kontakt

Adresse

Thorsgade 26B
5000 Odense C
ODENSE Kommune
Telefon-

Formål

Selskabets formål er at eje ejerandele i andre selskaber samt andre investeringer efter ledelsens skøn.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af en direktør.

Branche

642120

Ikke-finansielle holdingselskaber

Primær NACE-branche

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1032791057
17. sep. 2026nu
5 dage

Ofte stillede spørgsmål

10

Ofte stillede spørgsmål om BOTG Holding ApS

Hvad laver BOTG Holding ApS?

BOTG Holding ApS er registreret i branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber" (branchekode 642120). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at eje ejerandele i andre selskaber samt andre investeringer efter ledelsens skøn.

Hvad er CVR-nummeret på BOTG Holding ApS?

CVR-nummeret på BOTG Holding ApS er 46789334. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK46789334.

Hvornår blev BOTG Holding ApS stiftet?

BOTG Holding ApS blev stiftet 17. sep. 2026 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 5 dage.

Er BOTG Holding ApS stadig aktiv?

Ja. BOTG Holding ApS står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer BOTG Holding ApS?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes BOTG Holding ApS af Morten Boe Nielsen (100 %). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvem sidder i ledelsen i BOTG Holding ApS?

Ledelsen består af Morten Boe Nielsen (direktør).

Hvem er direktør i BOTG Holding ApS?

Morten Boe Nielsen er registreret i direktionen hos BOTG Holding ApS.

Hvor ligger BOTG Holding ApS?

BOTG Holding ApS har registreret adresse på Thorsgade 26B, 5000 Odense C i ODENSE Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i BOTG Holding ApS?

Den registrerede kapital i BOTG Holding ApS er 20.000 kr.

Hvem kan tegne BOTG Holding ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af en direktør.

Historik1 afsnit

Kontakthistorik

TypeOplysningHemmeligPeriode
E-mail[email protected]Nej
17. sep. 2026nu
5 dage
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4010936130
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId1
Fejl registreretNej
Sidst indlæst21. sep. 2026, 15:51
Sidst opdateret21. sep. 2026, 15:51
Antal P-enheder1