Gå til indhold
O Dental Tandfred ApSNORMAL

CVR 46783379

O Dental Tandfred ApS

NORMAL
AnpartsselskabStiftet 10. sep. 2026HellerupIkke-finansielle holdingselskaberReklamebeskyttet

O Dental Tandfred ApS (CVR 46783379) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber", stiftet 10. sep. 2026 og med hjemsted i Hellerup. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf

Kapital

Selskabskapital

20.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

-

Hvem ejer og leder O Dental Tandfred ApS?

Ledelse - aktuel

NavnOrganFunktion
Eirik Aasland SalvesenDirektionDIREKTØR

Ejere - aktuelle

1
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
Oris Dental Danmark ApSVIRKSOMHED44450461100 %100 %10. sep. 2026

Stiftere

NavnTypeCVR
Oris Dental Danmark ApSVIRKSOMHED44450461

Revision

RevisorStatusPeriode
Powered-By P/SAktiv
10. sep. 2026nu
12 dage

Tidslinje

8

Hvad er der sket i O Dental Tandfred ApS?

  1. 2026
  2. 10. september 2026for 12 dage siden

    Virksomheden blev stiftet

    Anpartsselskab

  3. 10. september 2026for 12 dage siden

    Kapital registreret: 20.000 kr.

  4. 10. september 2026for 12 dage siden

    Vedtægter ændret

  5. 10. september 2026for 12 dage siden

    Registreret på Carolinevej 3, 2900 Hellerup

    GENTOFTE Kommune

  6. 10. september 2026for 12 dage siden

    Ejerandel registreret: 100 %

    Oris Dental Danmark ApS·EJERREGISTER

  7. 10. september 2026for 12 dage siden

    Tiltrådte som direktør

    Eirik Aasland Salvesen·Direktion

  8. 10. september 2026for 12 dage siden

    Revisor tiltrådte

    Powered-By P/S·Revision

  9. 10. september 2026for 12 dage siden

    Produktionsenhed oprettet

    1032785006·P-nummer

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato10. sep. 2026
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste10. sep. 2026
Revision fravalgtNej
Første regnskab10. sep. 202631. dec. 2027
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-
ReklamebeskyttelseJa

Kontakt

Adresse

Carolinevej 3
2900 Hellerup
GENTOFTE Kommune
Telefon-
E-mail-

Formål

Selskabets formål er at eje kapitalandele i andre virksomheder samt al virksomhed, som efter direktionens skøn har forbindelse hermed

Tegningsregel

Selskabet tegnes af en direktør eller af den samlede direktion

Branche

642120

Ikke-finansielle holdingselskaber

Primær NACE-branche

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1032785006
10. sep. 2026nu
12 dage

Ofte stillede spørgsmål

11

Ofte stillede spørgsmål om O Dental Tandfred ApS

Hvad laver O Dental Tandfred ApS?

O Dental Tandfred ApS er registreret i branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber" (branchekode 642120). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at eje kapitalandele i andre virksomheder samt al virksomhed, som efter direktionens skøn har forbindelse hermed

Hvad er CVR-nummeret på O Dental Tandfred ApS?

CVR-nummeret på O Dental Tandfred ApS er 46783379. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK46783379.

Hvornår blev O Dental Tandfred ApS stiftet?

O Dental Tandfred ApS blev stiftet 10. sep. 2026 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 12 dage.

Er O Dental Tandfred ApS stadig aktiv?

Ja. O Dental Tandfred ApS står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer O Dental Tandfred ApS?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes O Dental Tandfred ApS af Oris Dental Danmark ApS (100 %). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvem sidder i ledelsen i O Dental Tandfred ApS?

Ledelsen består af Eirik Aasland Salvesen (direktør).

Hvem er direktør i O Dental Tandfred ApS?

Eirik Aasland Salvesen er registreret i direktionen hos O Dental Tandfred ApS.

Hvor ligger O Dental Tandfred ApS?

O Dental Tandfred ApS har registreret adresse på Carolinevej 3, 2900 Hellerup i GENTOFTE Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i O Dental Tandfred ApS?

Den registrerede kapital i O Dental Tandfred ApS er 20.000 kr.

Hvem er revisor for O Dental Tandfred ApS?

Powered-By P/S er registreret som revisor for O Dental Tandfred ApS.

Hvem kan tegne O Dental Tandfred ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af en direktør eller af den samlede direktion

Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4010933915
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId2
Fejl registreretNej
Sidst indlæst18. sep. 2026, 10:47
Sidst opdateret18. sep. 2026, 10:46
Antal P-enheder1