Gå til indhold
GPI Holding ApSNORMAL

CVR 46708342

GPI Holding ApS

NORMAL
AnpartsselskabStiftet 5. aug. 2026København KIkke-finansielle holdingselskaber

GPI Holding ApS (CVR 46708342) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber", stiftet 5. aug. 2026 og med hjemsted i København K. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

695.488 kr.

Beskæftigelse - seneste

-

Hvem ejer og leder GPI Holding ApS?

Ledelse - aktuel

NavnOrganFunktion
Jens PheifferDirektionADM. DIR.
Jens PheifferBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Doru DimaBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Richard Anthony William YvanovichBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Oussama MansourBestyrelseFORMAND
Gheorghe CercelBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Finn-Roger NikolaisenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM

Ejere - aktuelle

5
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
Capricorn Holdings ApSVIRKSOMHED3671603725 %25 %5. aug. 2026
Doru DimaANDEN_DELTAGER401089907025 %25 %5. aug. 2026
CONTACT HOLDING ASANDEN_DELTAGER401089907110 %10 %5. aug. 2026
Richard Anthony William YvanovichANDEN_DELTAGER401089906910 %10 %5. aug. 2026
Oussama MansourANDEN_DELTAGER401089906810 %10 %5. aug. 2026

Stiftere

NavnTypeCVR
Capricorn Holdings ApSVIRKSOMHED36716037
CONTACT HOLDING ASANDEN_DELTAGER4010899071
Doru DimaANDEN_DELTAGER4010899070
Richard Anthony William YvanovichANDEN_DELTAGER4010899069
Oussama MansourANDEN_DELTAGER4010899068
Gheorghe CercelANDEN_DELTAGER4010899067

Tidslinje

17

Hvad er der sket i GPI Holding ApS?

  1. 2026
  2. 5. august 2026for 3 mdr. siden

    Virksomheden blev stiftet

    Anpartsselskab

  3. 5. august 2026for 3 mdr. siden

    Kapital registreret: 695.488 kr.

  4. 5. august 2026for 3 mdr. siden

    Vedtægter ændret

  5. 5. august 2026for 3 mdr. siden

    Registreret på Hammerensgade 1 2 th, 1267 København K

    KØBENHAVN Kommune

  6. 5. august 2026for 3 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 10 %

    CONTACT HOLDING AS·EJERREGISTER

  7. 5. august 2026for 3 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 10 %

    Richard Anthony William Yvanovich·EJERREGISTER

  8. 5. august 2026for 3 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 10 %

    Oussama Mansour·EJERREGISTER

  9. 5. august 2026for 3 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 25 %

    Capricorn Holdings ApS·EJERREGISTER

  10. 5. august 2026for 3 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 25 %

    Doru Dima·EJERREGISTER

  11. 5. august 2026for 3 mdr. siden

    Tiltrådte som adm. dir.

    Jens Pheiffer·Direktion

  12. 5. august 2026for 3 mdr. siden

    Tiltrådte som bestyrelsesmedlem

    Jens Pheiffer·Bestyrelse

  13. 5. august 2026for 3 mdr. siden

    Tiltrådte som bestyrelsesmedlem

    Doru Dima·Bestyrelse

  14. 5. august 2026for 3 mdr. siden

    Tiltrådte som bestyrelsesmedlem

    Richard Anthony William Yvanovich·Bestyrelse

  15. 5. august 2026for 3 mdr. siden

    Tiltrådte som bestyrelsesmedlem

    Gheorghe Cercel·Bestyrelse

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato5. aug. 2026
Regnskabsår1. oktober → 30. september
Vedtægt seneste5. aug. 2026
Revision fravalgtJa
Første regnskab5. aug. 2026 → 30. sep. 2027
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-

Kontakt

Adresse

Hammerensgade 1 2 th
1267 København K
KØBENHAVN Kommune
Telefon23740000
E-mail-

Formål

Selskabets formål er at eje kapitalandele i andre selskaber og immaterielle rettigheder samt enhver virksomhed, der efter bestyrelsens skøn står i forbindelse hermed.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af bestyrelsens formand, den administrerende direktør eller 2 bestyrelsesmedlemmer i forening.

Branche

642120

Ikke-finansielle holdingselskaber

Primær NACE-branche

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1032692202
5. aug. 2026→nu
2 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

10

Ofte stillede spørgsmål om GPI Holding ApS

Hvad laver GPI Holding ApS?

GPI Holding ApS er registreret i branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber" (branchekode 642120). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at eje kapitalandele i andre selskaber og immaterielle rettigheder samt enhver virksomhed, der efter bestyrelsens skøn står i forbindelse hermed.

Hvad er CVR-nummeret på GPI Holding ApS?

CVR-nummeret på GPI Holding ApS er 46708342. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK46708342.

Hvornår blev GPI Holding ApS stiftet?

GPI Holding ApS blev stiftet 5. aug. 2026 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 2 mdr.

Er GPI Holding ApS stadig aktiv?

Ja. GPI Holding ApS står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer GPI Holding ApS?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes GPI Holding ApS af Capricorn Holdings ApS (25 %), Doru Dima (25 %), CONTACT HOLDING AS (10 %), Richard Anthony William Yvanovich (10 %) og Oussama Mansour (10 %). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvem sidder i ledelsen i GPI Holding ApS?

Ledelsen består af Jens Pheiffer (adm. dir.), Oussama Mansour (formand), Jens Pheiffer (bestyrelsesmedlem), Doru Dima (bestyrelsesmedlem), Richard Anthony William Yvanovich (bestyrelsesmedlem) og Gheorghe Cercel (bestyrelsesmedlem) (samt 1 anden).

Hvem er direktør i GPI Holding ApS?

Jens Pheiffer er registreret i direktionen hos GPI Holding ApS.

Hvor ligger GPI Holding ApS?

GPI Holding ApS har registreret adresse på Hammerensgade 1 2 th, 1267 København K i KØBENHAVN Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i GPI Holding ApS?

Den registrerede kapital i GPI Holding ApS er 695.488 kr.

Hvem kan tegne GPI Holding ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af bestyrelsens formand, den administrerende direktør eller 2 bestyrelsesmedlemmer i forening.

Historik1 afsnit

Kontakthistorik

TypeOplysningHemmeligPeriode
Telefon23740000Nej
5. aug. 2026→nu
2 mdr.
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4010899082
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId2
Fejl registreretNej
Sidst indlæst28. okt. 2026, 21:25
Sidst opdateret21. aug. 2026, 12:01
Antal P-enheder1