Gå til indhold
Teateret ApSNORMAL

CVR 46627911

Teateret ApS

NORMAL
AnpartsselskabStiftet 29. jun. 2026VejleFormidlingsaktiviteter inden for forretningsservice i.a.n.Reklamebeskyttet

Teateret ApS (CVR 46627911) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Formidlingsaktiviteter inden for forretningsservice i.a.n.", stiftet 29. jun. 2026 og med hjemsted i Vejle. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

180.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

-

Hvem ejer og leder Teateret ApS?

Ledelse - aktuel

NavnOrganFunktion
Hans Ole Lomholt PoulsenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Mogens Poul ZinckBestyrelseFORMAND
Claus Brandt LewandowskiBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Martin OlesenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Michael UtoftBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Peter PrüsseBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Martin OlesenDirektionDIREKTØR

Ejere - aktuelle

6
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
LEWANDOWSKI HOLDING ApSVIRKSOMHED2633544215 %15 %29. jun. 2026
M. UTOFT HOLDING ApSVIRKSOMHED2770549915 %15 %29. jun. 2026
KEGLEKÆR HOLDING, VEJLE ApSVIRKSOMHED3188074215 %15 %29. jun. 2026
PETER PRÜSSE HOLDING ApSVIRKSOMHED3082434215 %15 %29. jun. 2026
Zinck Capital A/SVIRKSOMHED3784207915 %15 %29. jun. 2026
MultiStage Invest ApSVIRKSOMHED3967231615 %15 %29. jun. 2026

Stiftere

NavnTypeCVR
LEWANDOWSKI HOLDING ApSVIRKSOMHED26335442
M. UTOFT HOLDING ApSVIRKSOMHED27705499
KEGLEKÆR HOLDING, VEJLE ApSVIRKSOMHED31880742
PETER PRÜSSE HOLDING ApSVIRKSOMHED30824342
Zinck Capital A/SVIRKSOMHED37842079
MultiStage Invest ApSVIRKSOMHED39672316

Revision

RevisorStatusPeriode
PRICEWATERHOUSECOOPERS STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKABAktiv
29. jun. 2026→nu
3 mdr.

Tidslinje

20

Hvad er der sket i Teateret ApS?

  1. 2026
  2. 9. oktober 2026for 18 dage siden

    Adresse flyttet til Banegårdspladsen 4 st, 7100 Vejle

    VEJLE Kommune

  3. 29. juni 2026for 4 mdr. siden

    Virksomheden blev stiftet

    Anpartsselskab

  4. 29. juni 2026for 4 mdr. siden

    Kapital registreret: 180.000 kr.

  5. 29. juni 2026for 4 mdr. siden

    Vedtægter ændret

  6. 29. juni 2026for 4 mdr. siden

    Registreret på Rådhustorvet 4 2 th, 7100 Vejle

    VEJLE Kommune

  7. 29. juni 2026for 4 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 15 %

    LEWANDOWSKI HOLDING ApS·EJERREGISTER

  8. 29. juni 2026for 4 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 15 %

    M. UTOFT HOLDING ApS·EJERREGISTER

  9. 29. juni 2026for 4 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 15 %

    KEGLEKÆR HOLDING, VEJLE ApS·EJERREGISTER

  10. 29. juni 2026for 4 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 15 %

    PETER PRÜSSE HOLDING ApS·EJERREGISTER

  11. 29. juni 2026for 4 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 15 %

    Zinck Capital A/S·EJERREGISTER

  12. 29. juni 2026for 4 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 15 %

    MultiStage Invest ApS·EJERREGISTER

  13. 29. juni 2026for 4 mdr. siden

    Tiltrådte som bestyrelsesmedlem

    Hans Ole Lomholt Poulsen·Bestyrelse

  14. 29. juni 2026for 4 mdr. siden

    Tiltrådte som bestyrelsesmedlem

    Claus Brandt Lewandowski·Bestyrelse

  15. 29. juni 2026for 4 mdr. siden

    Tiltrådte som bestyrelsesmedlem

    Martin Olesen·Bestyrelse

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato29. jun. 2026
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste29. jun. 2026
Revision fravalgtNej
Første regnskab29. jun. 2026 → 31. dec. 2026
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-
ReklamebeskyttelseJa

Kontakt

Adresse

Banegårdspladsen 4 st
7100 Vejle
VEJLE Kommune
Telefon-
E-mail-

Formål

Selskabets formål er at afholde netværksarrangementer og andre forretnings- og serviceorienterede aktiviteter og events, samt anden dermed beslægtet virksomhed efter bestyrelsens skøn.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af en direktør i forening med bestyrelsesformanden, en direktør i forening med 2 bestyrelsesmedlemmer, 3 bestyrelsesmedlemmer i forening eller af den samlede bestyrelse.

Branche

824000

Formidlingsaktiviteter inden for forretningsservice i.a.n.

Primær NACE-branche

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1032591562
29. jun. 2026→nu
3 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

11

Ofte stillede spørgsmål om Teateret ApS

Hvad laver Teateret ApS?

Teateret ApS er registreret i branchen "Formidlingsaktiviteter inden for forretningsservice i.a.n." (branchekode 824000). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at afholde netværksarrangementer og andre forretnings- og serviceorienterede aktiviteter og events, samt anden dermed beslægtet virksomhed efter bestyrelsens skøn.

Hvad er CVR-nummeret på Teateret ApS?

CVR-nummeret på Teateret ApS er 46627911. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK46627911.

Hvornår blev Teateret ApS stiftet?

Teateret ApS blev stiftet 29. jun. 2026 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 3 mdr.

Er Teateret ApS stadig aktiv?

Ja. Teateret ApS står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer Teateret ApS?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes Teateret ApS af LEWANDOWSKI HOLDING ApS (15 %), M. UTOFT HOLDING ApS (15 %), KEGLEKÆR HOLDING, VEJLE ApS (15 %), PETER PRÜSSE HOLDING ApS (15 %), Zinck Capital A/S (15 %) og MultiStage Invest ApS (15 %). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvem sidder i ledelsen i Teateret ApS?

Ledelsen består af Martin Olesen (direktør), Mogens Poul Zinck (formand), Hans Ole Lomholt Poulsen (bestyrelsesmedlem), Claus Brandt Lewandowski (bestyrelsesmedlem), Martin Olesen (bestyrelsesmedlem) og Michael Utoft (bestyrelsesmedlem) (samt 1 anden).

Hvem er direktør i Teateret ApS?

Martin Olesen er registreret i direktionen hos Teateret ApS.

Hvor ligger Teateret ApS?

Teateret ApS har registreret adresse på Banegårdspladsen 4 st, 7100 Vejle i VEJLE Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i Teateret ApS?

Den registrerede kapital i Teateret ApS er 180.000 kr.

Hvem er revisor for Teateret ApS?

PRICEWATERHOUSECOOPERS STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB er registreret som revisor for Teateret ApS.

Hvem kan tegne Teateret ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af en direktør i forening med bestyrelsesformanden, en direktør i forening med 2 bestyrelsesmedlemmer, 3 bestyrelsesmedlemmer i forening eller af den samlede bestyrelse.

Historik1 afsnit

Adressehistorik

2

Rådhustorvet 4

Vejle

3 mdr.

Banegårdspladsen 4

Vejle

AdresseKommunePeriode
Rådhustorvet 4 2 th, 7100 VejleVEJLE
29. jun. 2026→8. okt. 2026
3 mdr.
Banegårdspladsen 4 st, 7100 VejleVEJLE
9. okt. 2026→nu
17 dage
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4010864926
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId3
Fejl registreretNej
Sidst indlæst22. okt. 2026, 15:37
Sidst opdateret9. okt. 2026, 13:04
Antal P-enheder1