Gå til indhold
SPV - Ansa5 ApSNORMAL

CVR 46611144

SPV - Ansa5 ApS

NORMAL
AnpartsselskabStiftet 1. jul. 2026København NIkke-finansielle holdingselskaber

SPV - Ansa5 ApS (CVR 46611144) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber", stiftet 1. jul. 2026 og med hjemsted i København N. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

690.400 kr.

Beskæftigelse - seneste

-

Hvem ejer og leder SPV - Ansa5 ApS?

Ledelse - aktuel

NavnOrganFunktion
Adrian Noes LarsenDirektionDIREKTØR

Ejere - aktuelle

7
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
KÆRSGAARD HOLDING ApSVIRKSOMHED2186648215 %0 %1. jul. 2026
MYRHØJ ApSVIRKSOMHED3028255815 %0 %1. jul. 2026
H & H Dahl ApSVIRKSOMHED4102571915 %0 %1. jul. 2026
Flemming VognsenPERSON-10 %0 %1. jul. 2026
EDQ Holding ApSVIRKSOMHED3924858110 %0 %1. jul. 2026
Noes Invest ApSVIRKSOMHED4240046710 %0 %1. jul. 2026
117 ApSVIRKSOMHED447433450 %100 %1. jul. 2026

Stiftere

NavnTypeCVR
Flemming VognsenPERSON-
KÆRSGAARD HOLDING ApSVIRKSOMHED21866482
MYRHØJ ApSVIRKSOMHED30282558
EDQ Holding ApSVIRKSOMHED39248581
H & H Dahl ApSVIRKSOMHED41025719
Noes Invest ApSVIRKSOMHED42400467
117 ApSVIRKSOMHED44743345

Revision

RevisorStatusPeriode
KR 483 A/SAktiv
1. jul. 2026→nu
3 mdr.

Tidslinje

14

Hvad er der sket i SPV - Ansa5 ApS?

  1. 2026
  2. 1. juli 2026for 4 mdr. siden

    Virksomheden blev stiftet

    Anpartsselskab

  3. 1. juli 2026for 4 mdr. siden

    Kapital registreret: 690.400 kr.

  4. 1. juli 2026for 4 mdr. siden

    Vedtægter ændret

  5. 1. juli 2026for 4 mdr. siden

    Registreret på Nørrebrogade 39 5 tv, 2200 København N

    KØBENHAVN Kommune

  6. 1. juli 2026for 4 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 0 %

    117 ApS·EJERREGISTER

  7. 1. juli 2026for 4 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 10 %

    Flemming Vognsen·EJERREGISTER

  8. 1. juli 2026for 4 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 10 %

    EDQ Holding ApS·EJERREGISTER

  9. 1. juli 2026for 4 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 10 %

    Noes Invest ApS·EJERREGISTER

  10. 1. juli 2026for 4 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 15 %

    KÆRSGAARD HOLDING ApS·EJERREGISTER

  11. 1. juli 2026for 4 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 15 %

    MYRHØJ ApS·EJERREGISTER

  12. 1. juli 2026for 4 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 15 %

    H & H Dahl ApS·EJERREGISTER

  13. 1. juli 2026for 4 mdr. siden

    Tiltrådte som direktør

    Adrian Noes Larsen·Direktion

  14. 1. juli 2026for 4 mdr. siden

    Revisor tiltrådte

    KR 483 A/S·Revision

  15. 1. juli 2026for 4 mdr. siden

    Produktionsenhed oprettet

    1032571413·P-nummer

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato1. jul. 2026
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste1. jul. 2026
Revision fravalgtNej
Første regnskab1. jul. 2026 → 31. dec. 2027
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-

Kontakt

Adresse

Nørrebrogade 39 5 tv
2200 København N
KØBENHAVN Kommune
Telefon-
E-mail-

Formål

Selskabets formål er at placere selskabets midler direkte eller indirekte i kapitalandele eller andre værdipapirer, der sikrer samme eksponering i det amerikanske selskab Ansa Biotechnologies, Inc. EIN: 83-0744780 samt anden hermed beslægtet virksomhed.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af én direktør.

Branche

642120

Ikke-finansielle holdingselskaber

Primær NACE-branche

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1032571413
1. jul. 2026→nu
3 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

11

Ofte stillede spørgsmål om SPV - Ansa5 ApS

Hvad laver SPV - Ansa5 ApS?

SPV - Ansa5 ApS er registreret i branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber" (branchekode 642120). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at placere selskabets midler direkte eller indirekte i kapitalandele eller andre værdipapirer, der sikrer samme eksponering i det amerikanske selskab Ansa Biotechnologies, Inc. EIN: 83-0744780 samt anden hermed beslægtet virksomhed.

Hvad er CVR-nummeret på SPV - Ansa5 ApS?

CVR-nummeret på SPV - Ansa5 ApS er 46611144. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK46611144.

Hvornår blev SPV - Ansa5 ApS stiftet?

SPV - Ansa5 ApS blev stiftet 1. jul. 2026 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 3 mdr.

Er SPV - Ansa5 ApS stadig aktiv?

Ja. SPV - Ansa5 ApS står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer SPV - Ansa5 ApS?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes SPV - Ansa5 ApS af KÆRSGAARD HOLDING ApS (15 % af kapitalen, 0 % af stemmerne), MYRHØJ ApS (15 % af kapitalen, 0 % af stemmerne), H & H Dahl ApS (15 % af kapitalen, 0 % af stemmerne), Flemming Vognsen (10 % af kapitalen, 0 % af stemmerne), EDQ Holding ApS (10 % af kapitalen, 0 % af stemmerne) og Noes Invest ApS (10 % af kapitalen, 0 % af stemmerne) (samt 1 anden). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvem sidder i ledelsen i SPV - Ansa5 ApS?

Ledelsen består af Adrian Noes Larsen (direktør).

Hvem er direktør i SPV - Ansa5 ApS?

Adrian Noes Larsen er registreret i direktionen hos SPV - Ansa5 ApS.

Hvor ligger SPV - Ansa5 ApS?

SPV - Ansa5 ApS har registreret adresse på Nørrebrogade 39 5 tv, 2200 København N i KØBENHAVN Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i SPV - Ansa5 ApS?

Den registrerede kapital i SPV - Ansa5 ApS er 690.400 kr.

Hvem er revisor for SPV - Ansa5 ApS?

KR 483 A/S er registreret som revisor for SPV - Ansa5 ApS.

Hvem kan tegne SPV - Ansa5 ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af én direktør.

Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4010857101
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId2
Fejl registreretNej
Sidst indlæst30. okt. 2026, 13:34
Sidst opdateret7. sep. 2026, 09:31
Antal P-enheder1