Gå til indhold
SPV - Ansa4 ApSNORMAL

CVR 46608593

SPV - Ansa4 ApS

NORMAL
AnpartsselskabStiftet 1. jul. 2026Aarhus CIkke-finansielle holdingselskaber

SPV - Ansa4 ApS (CVR 46608593) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber", stiftet 1. jul. 2026 og med hjemsted i Aarhus C. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

1.344.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

-

Hvem ejer og leder SPV - Ansa4 ApS?

Ledelse - aktuel

NavnOrganFunktion
Jakob Krogh MadsenDirektionDIREKTØR

Ejere - aktuelle

7
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
KÆRSGAARD HOLDING. ØSTERVRÅ ApSVIRKSOMHED2186653915 %0 %1. jul. 2026
Niels Ulrich MadsenPERSON-10 %0 %1. jul. 2026
BÆRTELSEN HOLDING ApSVIRKSOMHED3473093810 %0 %1. jul. 2026
Aurea Holding ApSVIRKSOMHED4148498510 %0 %1. jul. 2026
Dahlquist Holding ApSVIRKSOMHED4242575310 %0 %1. jul. 2026
Investeo ApSVIRKSOMHED4621508710 %0 %1. jul. 2026
JAMAK ApSVIRKSOMHED282918255 %0 %1. jul. 2026

Stiftere

NavnTypeCVR
Niels Ulrich MadsenPERSON-
KÆRSGAARD HOLDING. ØSTERVRÅ ApSVIRKSOMHED21866539
JAMAK ApSVIRKSOMHED28291825
BÆRTELSEN HOLDING ApSVIRKSOMHED34730938
Aurea Holding ApSVIRKSOMHED41484985
Dahlquist Holding ApSVIRKSOMHED42425753
Investeo ApSVIRKSOMHED46215087

Revision

RevisorStatusPeriode
KR 483 A/SAktiv
1. jul. 2026→nu
3 mdr.

Tidslinje

14

Hvad er der sket i SPV - Ansa4 ApS?

  1. 2026
  2. 1. juli 2026for 4 mdr. siden

    Virksomheden blev stiftet

    Anpartsselskab

  3. 1. juli 2026for 4 mdr. siden

    Kapital registreret: 1.344.000 kr.

  4. 1. juli 2026for 4 mdr. siden

    Vedtægter ændret

  5. 1. juli 2026for 4 mdr. siden

    Registreret på Banegårdspladsen 20 1 tv, 8000 Aarhus C

    AARHUS Kommune

  6. 1. juli 2026for 4 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 10 %

    Niels Ulrich Madsen·EJERREGISTER

  7. 1. juli 2026for 4 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 10 %

    BÆRTELSEN HOLDING ApS·EJERREGISTER

  8. 1. juli 2026for 4 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 10 %

    Aurea Holding ApS·EJERREGISTER

  9. 1. juli 2026for 4 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 10 %

    Dahlquist Holding ApS·EJERREGISTER

  10. 1. juli 2026for 4 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 10 %

    Investeo ApS·EJERREGISTER

  11. 1. juli 2026for 4 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 15 %

    KÆRSGAARD HOLDING. ØSTERVRÅ ApS·EJERREGISTER

  12. 1. juli 2026for 4 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 5 %

    JAMAK ApS·EJERREGISTER

  13. 1. juli 2026for 4 mdr. siden

    Tiltrådte som direktør

    Jakob Krogh Madsen·Direktion

  14. 1. juli 2026for 4 mdr. siden

    Revisor tiltrådte

    KR 483 A/S·Revision

  15. 1. juli 2026for 4 mdr. siden

    Produktionsenhed oprettet

    1032567270·P-nummer

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato1. jul. 2026
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste1. jul. 2026
Revision fravalgtNej
Første regnskab1. jul. 2026 → 31. dec. 2027
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-

Kontakt

Adresse

Banegårdspladsen 20 1 tv
8000 Aarhus C
AARHUS Kommune
Telefon-
E-mail-

Formål

Selskabets formål er at placere selskabets midler direkte eller indirekte i kapitalandele eller andre værdipapirer, der sikrer samme eksponering i det amerikanske selskab Ansa Biotechnologies, Inc. EIN: 83-0744780 samt anden hermed beslægtet virksomhed.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af én direktør.

Branche

642120

Ikke-finansielle holdingselskaber

Primær NACE-branche

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1032567270
1. jul. 2026→nu
3 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

11

Ofte stillede spørgsmål om SPV - Ansa4 ApS

Hvad laver SPV - Ansa4 ApS?

SPV - Ansa4 ApS er registreret i branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber" (branchekode 642120). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at placere selskabets midler direkte eller indirekte i kapitalandele eller andre værdipapirer, der sikrer samme eksponering i det amerikanske selskab Ansa Biotechnologies, Inc. EIN: 83-0744780 samt anden hermed beslægtet virksomhed.

Hvad er CVR-nummeret på SPV - Ansa4 ApS?

CVR-nummeret på SPV - Ansa4 ApS er 46608593. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK46608593.

Hvornår blev SPV - Ansa4 ApS stiftet?

SPV - Ansa4 ApS blev stiftet 1. jul. 2026 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 3 mdr.

Er SPV - Ansa4 ApS stadig aktiv?

Ja. SPV - Ansa4 ApS står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer SPV - Ansa4 ApS?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes SPV - Ansa4 ApS af KÆRSGAARD HOLDING. ØSTERVRÅ ApS (15 % af kapitalen, 0 % af stemmerne), Niels Ulrich Madsen (10 % af kapitalen, 0 % af stemmerne), BÆRTELSEN HOLDING ApS (10 % af kapitalen, 0 % af stemmerne), Aurea Holding ApS (10 % af kapitalen, 0 % af stemmerne), Dahlquist Holding ApS (10 % af kapitalen, 0 % af stemmerne) og Investeo ApS (10 % af kapitalen, 0 % af stemmerne) (samt 1 anden). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvem sidder i ledelsen i SPV - Ansa4 ApS?

Ledelsen består af Jakob Krogh Madsen (direktør).

Hvem er direktør i SPV - Ansa4 ApS?

Jakob Krogh Madsen er registreret i direktionen hos SPV - Ansa4 ApS.

Hvor ligger SPV - Ansa4 ApS?

SPV - Ansa4 ApS har registreret adresse på Banegårdspladsen 20 1 tv, 8000 Aarhus C i AARHUS Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i SPV - Ansa4 ApS?

Den registrerede kapital i SPV - Ansa4 ApS er 1.344.000 kr.

Hvem er revisor for SPV - Ansa4 ApS?

KR 483 A/S er registreret som revisor for SPV - Ansa4 ApS.

Hvem kan tegne SPV - Ansa4 ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af én direktør.

Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4010855508
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId4
Fejl registreretNej
Sidst indlæst30. okt. 2026, 13:46
Sidst opdateret7. sep. 2026, 09:31
Antal P-enheder1