Gå til indhold
ASKYVC SPV I ApSNORMAL

CVR 46586972

ASKYVC SPV I ApS

NORMAL
AnpartsselskabStiftet 11. jun. 2026København NIkke-finansielle holdingselskaberReklamebeskyttet

ASKYVC SPV I ApS (CVR 46586972) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber", stiftet 11. jun. 2026 og med hjemsted i København N. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

38.850 kr.

Beskæftigelse - seneste

-

Hvem ejer og leder ASKYVC SPV I ApS?

Ledelse - aktuel

NavnOrganFunktion
Lars Aage Staal WegnerBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Anders Bundgård SørensenDirektionDIREKTØR

Ejere - aktuelle

6
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
Marianne SøgaardPERSON-15 %15 %11. jun. 2026
Oluf Ferreira BitschPERSON-10 %10 %11. jun. 2026
Bjarne SøegaardPERSON-10 %10 %11. jun. 2026
Holdingselskabet Baltzer ApSVIRKSOMHED383799765 %5 %11. jun. 2026
ChemAdvise ApSVIRKSOMHED437832705 %5 %11. jun. 2026
Elmehøj Ventures ApSVIRKSOMHED444569745 %5 %11. jun. 2026

Stiftere

NavnTypeCVR
Oluf Ferreira BitschPERSON-
Ivan Bundgård SørensenPERSON-
Nicolaj Højer NielsenPERSON-
Marianne SøgaardPERSON-
Jannick Elimar BitschPERSON-
Bjarne SøegaardPERSON-
Jan Thieme RasmussenPERSON-
Morten Stjernholm HolmPERSON-
Michael Drejer MarkussenPERSON-
Ole Bjørn SteningePERSON-
KARST HOLDING ApSVIRKSOMHED36033258
MADS ALBERTSEN HOLDING ApSVIRKSOMHED36033533
Steels Holding 2 ApSVIRKSOMHED37558303
Holdingselskabet Baltzer ApSVIRKSOMHED38379976
Greendale Holding ApSVIRKSOMHED38846337
SWConsult Holding IVSVIRKSOMHED39081458
Virksomhedspleje ApSVIRKSOMHED39688581
ChemAdvise ApSVIRKSOMHED43783270
Elmehøj Ventures ApSVIRKSOMHED44456974
Bach Peters Holdings ApSVIRKSOMHED44546191
Nicola IoscaANDEN_DELTAGER4010844927
Thomas BogenriederANDEN_DELTAGER4010844926

Tidslinje

13

Hvad er der sket i ASKYVC SPV I ApS?

  1. 2026
  2. 11. juni 2026for 5 mdr. siden

    Virksomheden blev stiftet

    Anpartsselskab

  3. 11. juni 2026for 5 mdr. siden

    Kapital registreret: 38.850 kr.

  4. 11. juni 2026for 5 mdr. siden

    Vedtægter ændret

  5. 11. juni 2026for 5 mdr. siden

    Registreret på Ole Maaløes Vej 3, 2200 København N

    KØBENHAVN Kommune

  6. 11. juni 2026for 5 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 10 %

    Oluf Ferreira Bitsch·EJERREGISTER

  7. 11. juni 2026for 5 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 10 %

    Bjarne Søegaard·EJERREGISTER

  8. 11. juni 2026for 5 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 15 %

    Marianne Søgaard·EJERREGISTER

  9. 11. juni 2026for 5 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 5 %

    Holdingselskabet Baltzer ApS·EJERREGISTER

  10. 11. juni 2026for 5 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 5 %

    ChemAdvise ApS·EJERREGISTER

  11. 11. juni 2026for 5 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 5 %

    Elmehøj Ventures ApS·EJERREGISTER

  12. 11. juni 2026for 5 mdr. siden

    Tiltrådte som bestyrelsesmedlem

    Lars Aage Staal Wegner·Bestyrelse

  13. 11. juni 2026for 5 mdr. siden

    Tiltrådte som direktør

    Anders Bundgård Sørensen·Direktion

  14. 11. juni 2026for 5 mdr. siden

    Produktionsenhed oprettet

    1032542677·P-nummer

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato11. jun. 2026
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste11. jun. 2026
Revision fravalgtJa
Første regnskab11. jun. 2026 → 31. dec. 2026
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-
ReklamebeskyttelseJa

Kontakt

Adresse

Ole Maaløes Vej 3
2200 København N
KØBENHAVN Kommune
Telefon-
E-mail-

Formål

Selskabets formål er at fungere som et holdingselskab med henblik på en direkte, langsigtet investering i SeeQ Diagnostics ApS (eller dets retssuccessor).

Tegningsregel

Virksomheden tegnes af en direktør og et bestyrelsesmedlem i fællesskab.

Branche

642120

Ikke-finansielle holdingselskaber

Primær NACE-branche

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1032542677
11. jun. 2026→nu
4 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

10

Ofte stillede spørgsmål om ASKYVC SPV I ApS

Hvad laver ASKYVC SPV I ApS?

ASKYVC SPV I ApS er registreret i branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber" (branchekode 642120). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at fungere som et holdingselskab med henblik på en direkte, langsigtet investering i SeeQ Diagnostics ApS (eller dets retssuccessor).

Hvad er CVR-nummeret på ASKYVC SPV I ApS?

CVR-nummeret på ASKYVC SPV I ApS er 46586972. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK46586972.

Hvornår blev ASKYVC SPV I ApS stiftet?

ASKYVC SPV I ApS blev stiftet 11. jun. 2026 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 4 mdr.

Er ASKYVC SPV I ApS stadig aktiv?

Ja. ASKYVC SPV I ApS står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer ASKYVC SPV I ApS?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes ASKYVC SPV I ApS af Marianne Søgaard (15 %), Oluf Ferreira Bitsch (10 %), Bjarne Søegaard (10 %), Holdingselskabet Baltzer ApS (5 %), ChemAdvise ApS (5 %) og Elmehøj Ventures ApS (5 %). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvem sidder i ledelsen i ASKYVC SPV I ApS?

Ledelsen består af Anders Bundgård Sørensen (direktør) og Lars Aage Staal Wegner (bestyrelsesmedlem).

Hvem er direktør i ASKYVC SPV I ApS?

Anders Bundgård Sørensen er registreret i direktionen hos ASKYVC SPV I ApS.

Hvor ligger ASKYVC SPV I ApS?

ASKYVC SPV I ApS har registreret adresse på Ole Maaløes Vej 3, 2200 København N i KØBENHAVN Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i ASKYVC SPV I ApS?

Den registrerede kapital i ASKYVC SPV I ApS er 38.850 kr.

Hvem kan tegne ASKYVC SPV I ApS?

Tegningsreglen lyder: Virksomheden tegnes af en direktør og et bestyrelsesmedlem i fællesskab.

Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4010844935
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId2
Fejl registreretNej
Sidst indlæst25. okt. 2026, 23:33
Sidst opdateret30. jun. 2026, 00:42
Antal P-enheder1