Gå til indhold
Pitchbound ApSNORMAL

CVR 46554302

Pitchbound ApS

NORMAL
AnpartsselskabStiftet 1. jun. 2026København SAnden udgivelse af softwareReklamebeskyttet

Pitchbound ApS (CVR 46554302) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Anden udgivelse af software", stiftet 1. jun. 2026 og med hjemsted i København S. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

50.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

-

Hvem ejer og leder Pitchbound ApS?

Ledelse - aktuel

NavnOrganFunktion
Niclas MeyerBestyrelseFORMAND
Mik Meisen LokdamBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Peter Markus Maximilian Berntzen SalomonsenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Herman BakkenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Alexander Gustav VaseBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Herman BakkenDirektionADM. DIR.

Ejere - aktuelle

5
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
Bakhilo ApSVIRKSOMHED4585629125 %25 %31. aug. 2026
Vase Holding ABANDEN_DELTAGER401093095725 %25 %31. aug. 2026
Mik Meisen Lokdam ApSVIRKSOMHED4110541015 %15 %31. aug. 2026
Niclas Meyer Holding ApSVIRKSOMHED4611546510 %10 %31. aug. 2026
Sven Peter Alexander RydbergANDEN_DELTAGER40108297485 %5 %31. aug. 2026

Stiftere

NavnTypeCVR
FIRST VENTURE ApSVIRKSOMHED14813241
BM 2013 ApSVIRKSOMHED35413936
Mik Meisen Lokdam ApSVIRKSOMHED41105410
Gyldendal Holding ApSVIRKSOMHED44126796
Niclas Meyer Holding ApSVIRKSOMHED46115465
PSalomonsen ApSVIRKSOMHED46118413
Grith Holding ApSVIRKSOMHED46131274
Sven Peter Alexander RydbergANDEN_DELTAGER4010829748

Tidslinje

30

Hvad er der sket i Pitchbound ApS?

  1. 2026
  2. 31. august 2026for 2 mdr. siden

    Vedtægter ændret

  3. 31. august 2026for 2 mdr. siden

    Ejerandel ophørte: 5 %

    FIRST VENTURE ApS·EJERREGISTER

  4. 31. august 2026for 2 mdr. siden

    Ejerandel ophørte: 5 %

    PSalomonsen ApS·EJERREGISTER

  5. 31. august 2026for 2 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 10 %

    Niclas Meyer Holding ApS·EJERREGISTER

  6. 31. august 2026for 2 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 15 %

    Mik Meisen Lokdam ApS·EJERREGISTER

  7. 31. august 2026for 2 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 25 %

    Bakhilo ApS·EJERREGISTER

  8. 31. august 2026for 2 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 25 %

    Vase Holding AB·EJERREGISTER

  9. 31. august 2026for 2 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 5 %

    Sven Peter Alexander Rydberg·EJERREGISTER

  10. 31. august 2026for 2 mdr. siden

    Tiltrådte som bestyrelsesmedlem

    Mik Meisen Lokdam·Bestyrelse

  11. 31. august 2026for 2 mdr. siden

    Tiltrådte som bestyrelsesmedlem

    Peter Markus Maximilian Berntzen Salomonsen·Bestyrelse

  12. 31. august 2026for 2 mdr. siden

    Tiltrådte som bestyrelsesmedlem

    Herman Bakken·Bestyrelse

  13. 31. august 2026for 2 mdr. siden

    Tiltrådte som bestyrelsesmedlem

    Alexander Gustav Vase·Bestyrelse

  14. 31. august 2026for 2 mdr. siden

    Tiltrådte som formand

    Niclas Meyer·Bestyrelse

  15. 30. august 2026for 2 mdr. siden

    Ejerandel ophørte: 15 %

    Sven Peter Alexander Rydberg·EJERREGISTER

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato1. jun. 2026
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste31. aug. 2026
Revision fravalgtJa
Første regnskab1. jun. 2026 → 31. dec. 2026
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-
ReklamebeskyttelseJa

Kontakt

Adresse

Njalsgade 187 3 12
2300 København S
KØBENHAVN Kommune
Telefon91723978

Formål

Selskabets formål er at skabe og sælge B2B software samt anden efter ledelsens skøn beslægtet virksomhed.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af direktøren eller af den samlede bestyrelse.

Branche

582900

Anden udgivelse af software

Primær NACE-branche

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1032502381
1. jun. 2026→nu
4 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

10

Ofte stillede spørgsmål om Pitchbound ApS

Hvad laver Pitchbound ApS?

Pitchbound ApS er registreret i branchen "Anden udgivelse af software" (branchekode 582900). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at skabe og sælge B2B software samt anden efter ledelsens skøn beslægtet virksomhed.

Hvad er CVR-nummeret på Pitchbound ApS?

CVR-nummeret på Pitchbound ApS er 46554302. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK46554302.

Hvornår blev Pitchbound ApS stiftet?

Pitchbound ApS blev stiftet 1. jun. 2026 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 4 mdr.

Er Pitchbound ApS stadig aktiv?

Ja. Pitchbound ApS står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer Pitchbound ApS?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes Pitchbound ApS af Bakhilo ApS (25 %), Vase Holding AB (25 %), Mik Meisen Lokdam ApS (15 %), Niclas Meyer Holding ApS (10 %) og Sven Peter Alexander Rydberg (5 %). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvem sidder i ledelsen i Pitchbound ApS?

Ledelsen består af Herman Bakken (adm. dir.), Niclas Meyer (formand), Mik Meisen Lokdam (bestyrelsesmedlem), Peter Markus Maximilian Berntzen Salomonsen (bestyrelsesmedlem), Herman Bakken (bestyrelsesmedlem) og Alexander Gustav Vase (bestyrelsesmedlem).

Hvem er direktør i Pitchbound ApS?

Herman Bakken er registreret i direktionen hos Pitchbound ApS.

Hvor ligger Pitchbound ApS?

Pitchbound ApS har registreret adresse på Njalsgade 187 3 12, 2300 København S i KØBENHAVN Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i Pitchbound ApS?

Den registrerede kapital i Pitchbound ApS er 50.000 kr.

Hvem kan tegne Pitchbound ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af direktøren eller af den samlede bestyrelse.

Historik4 afsnit

Adressehistorik

2

Åbenrå 35

København K

1 mdr.

Njalsgade 187

København S

3 mdr.
AdresseKommunePeriode
Åbenrå 35 4 th, 1124 København KKØBENHAVN
1. jun. 2026→15. jul. 2026
1 mdr.
Njalsgade 187 3 12, 2300 København SKØBENHAVN
16. jul. 2026→nu
3 mdr.

Kontakthistorik

TypeOplysningHemmeligPeriode
Telefon91723978Nej
16. jul. 2026→nu
3 mdr.
E-mail[email protected]Nej
16. jul. 2026→1. okt. 2026
2 mdr.
E-mail[email protected]Nej
2. okt. 2026→nu
24 dage
Hjemmesidehttps://www.pitchbound.com/Nej
16. jul. 2026→nu
3 mdr.

Ledelse - historisk

1

Lars Lokdam

DIREKTØR · Direktion

1 mdr.
NavnOrganFunktionPeriode
Lars LokdamDirektionDIREKTØR
1. jun. 2026→10. jul. 2026
1 mdr.

Ejere - historisk

5

FIRST VENTURE ApS

5 %

2 mdr.

PSalomonsen ApS

5 %

2 mdr.

Mik Meisen Lokdam ApS

33.3 %

2 mdr.

Niclas Meyer Holding ApS

20 %

2 mdr.

Sven Peter Alexander Rydberg

15 %

2 mdr.
NavnTypeEjerandelPeriode
FIRST VENTURE ApSVIRKSOMHED5 %
1. jun. 2026→31. aug. 2026
2 mdr.
PSalomonsen ApSVIRKSOMHED5 %
1. jun. 2026→31. aug. 2026
2 mdr.
Mik Meisen Lokdam ApSVIRKSOMHED33.3 %
1. jun. 2026→30. aug. 2026
2 mdr.
Niclas Meyer Holding ApSVIRKSOMHED20 %
1. jun. 2026→30. aug. 2026
2 mdr.
Sven Peter Alexander RydbergANDEN_DELTAGER15 %
1. jun. 2026→30. aug. 2026
2 mdr.
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4010829757
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId7
Fejl registreretNej
Sidst indlæst20. okt. 2026, 16:01
Sidst opdateret2. okt. 2026, 11:15
Antal P-enheder1