Gå til indhold
Partner Projects ApSNORMAL

CVR 46452011

Partner Projects ApS

NORMAL
AnpartsselskabStiftet 30. apr. 2026København VIkke-finansielle holdingselskaberReklamebeskyttet

Partner Projects ApS (CVR 46452011) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber", stiftet 30. apr. 2026 og med hjemsted i København V. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

20.004 kr.

Beskæftigelse - seneste

-

Hvem ejer og leder Partner Projects ApS?

Ledelse - aktuel

NavnOrganFunktion
Mads Elleberg PetersenDirektionDIREKTØR

Ejere - aktuelle

6
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
H.I. DRUCKER & SØN ApSVIRKSOMHED2772966515 %15 %30. apr. 2026
THE FAMILY OF JONAS HECKSHER ApSVIRKSOMHED2772970315 %15 %30. apr. 2026
ELLEBERG HOLDING ApSVIRKSOMHED3448749915 %15 %30. apr. 2026
Bøjlund ApSVIRKSOMHED4440171115 %15 %30. apr. 2026
Wiiks Holding ApSVIRKSOMHED4528305415 %15 %30. apr. 2026
S. F. R. Holding ApSVIRKSOMHED4528628215 %15 %30. apr. 2026

Stiftere

NavnTypeCVR
H.I. DRUCKER & SØN ApSVIRKSOMHED27729665
THE FAMILY OF JONAS HECKSHER ApSVIRKSOMHED27729703
ELLEBERG HOLDING ApSVIRKSOMHED34487499
Bøjlund ApSVIRKSOMHED44401711
Wiiks Holding ApSVIRKSOMHED45283054
S. F. R. Holding ApSVIRKSOMHED45286282

Revision

RevisorStatusPeriode
GRANT THORNTON,STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKABAktiv
30. apr. 2026→nu
5 mdr.

Tidslinje

13

Hvad er der sket i Partner Projects ApS?

  1. 2026
  2. 30. april 2026for 6 mdr. siden

    Virksomheden blev stiftet

    Anpartsselskab

  3. 30. april 2026for 6 mdr. siden

    Kapital registreret: 20.004 kr.

  4. 30. april 2026for 6 mdr. siden

    Vedtægter ændret

  5. 30. april 2026for 6 mdr. siden

    Registreret på Vesterbrogade 80B 1, 1620 København V

    KØBENHAVN Kommune

  6. 30. april 2026for 6 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 15 %

    H.I. DRUCKER & SØN ApS·EJERREGISTER

  7. 30. april 2026for 6 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 15 %

    THE FAMILY OF JONAS HECKSHER ApS·EJERREGISTER

  8. 30. april 2026for 6 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 15 %

    ELLEBERG HOLDING ApS·EJERREGISTER

  9. 30. april 2026for 6 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 15 %

    Bøjlund ApS·EJERREGISTER

  10. 30. april 2026for 6 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 15 %

    Wiiks Holding ApS·EJERREGISTER

  11. 30. april 2026for 6 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 15 %

    S. F. R. Holding ApS·EJERREGISTER

  12. 30. april 2026for 6 mdr. siden

    Tiltrådte som direktør

    Mads Elleberg Petersen·Direktion

  13. 30. april 2026for 6 mdr. siden

    Revisor tiltrådte

    GRANT THORNTON,STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB·Revision

  14. 30. april 2026for 6 mdr. siden

    Produktionsenhed oprettet

    1032373336·P-nummer

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato30. apr. 2026
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste30. apr. 2026
Revision fravalgtNej
Første regnskab30. apr. 2026 → 31. dec. 2026
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-
ReklamebeskyttelseJa

Kontakt

Adresse

Vesterbrogade 80B 1
1620 København V
KØBENHAVN Kommune
Telefon-
E-mail-

Formål

Selskabets formål er at eje kapitalandele i andre selskaber samt efter ledelsens skøn hermed beslægtet virksomhed.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af direktionen.

Branche

642120

Ikke-finansielle holdingselskaber

Primær NACE-branche

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1032373336
30. apr. 2026→nu
5 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

11

Ofte stillede spørgsmål om Partner Projects ApS

Hvad laver Partner Projects ApS?

Partner Projects ApS er registreret i branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber" (branchekode 642120). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at eje kapitalandele i andre selskaber samt efter ledelsens skøn hermed beslægtet virksomhed.

Hvad er CVR-nummeret på Partner Projects ApS?

CVR-nummeret på Partner Projects ApS er 46452011. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK46452011.

Hvornår blev Partner Projects ApS stiftet?

Partner Projects ApS blev stiftet 30. apr. 2026 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 5 mdr.

Er Partner Projects ApS stadig aktiv?

Ja. Partner Projects ApS står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer Partner Projects ApS?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes Partner Projects ApS af H.I. DRUCKER & SØN ApS (15 %), THE FAMILY OF JONAS HECKSHER ApS (15 %), ELLEBERG HOLDING ApS (15 %), Bøjlund ApS (15 %), Wiiks Holding ApS (15 %) og S. F. R. Holding ApS (15 %). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvem sidder i ledelsen i Partner Projects ApS?

Ledelsen består af Mads Elleberg Petersen (direktør).

Hvem er direktør i Partner Projects ApS?

Mads Elleberg Petersen er registreret i direktionen hos Partner Projects ApS.

Hvor ligger Partner Projects ApS?

Partner Projects ApS har registreret adresse på Vesterbrogade 80B 1, 1620 København V i KØBENHAVN Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i Partner Projects ApS?

Den registrerede kapital i Partner Projects ApS er 20.004 kr.

Hvem er revisor for Partner Projects ApS?

GRANT THORNTON,STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB er registreret som revisor for Partner Projects ApS.

Hvem kan tegne Partner Projects ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af direktionen.

Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4010782885
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId2
Fejl registreretNej
Sidst indlæst18. okt. 2026, 23:26
Sidst opdateret1. sep. 2026, 18:50
Antal P-enheder1