Gå til indhold
FindSvend ApSNORMAL

CVR 46330293

FindSvend ApS

NORMAL
AnpartsselskabStiftet 6. mar. 2026ÅbyhøjDrift af portaler til internettetReklamebeskyttet

FindSvend ApS (CVR 46330293) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Drift af portaler til internettet", stiftet 6. mar. 2026 og med hjemsted i Åbyhøj. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

300.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

-

Hvem ejer og leder FindSvend ApS?

Ledelse - aktuel

NavnOrganFunktion
Mads Lund NørbjergDirektionADM. DIR.

Ejere - aktuelle

7
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
Mads Lund Holding ApSVIRKSOMHED4223969015 %15 %6. mar. 2026
Caldera Invest ApSVIRKSOMHED4543644615 %15 %6. mar. 2026
APEX INVEST ApSVIRKSOMHED4547679015 %15 %6. mar. 2026
Valthur Holding ApSVIRKSOMHED4627871215 %15 %6. mar. 2026
SmithHolding ApSVIRKSOMHED4630498515 %15 %6. mar. 2026
CSH HOLDING IVSVIRKSOMHED3833927310 %10 %6. mar. 2026
JAhm Holding IVSVIRKSOMHED384554275 %5 %6. mar. 2026

Stiftere

NavnTypeCVR
CSH HOLDING IVSVIRKSOMHED38339273
JAhm Holding IVSVIRKSOMHED38455427
Mads Lund Holding ApSVIRKSOMHED42239690
Caldera Invest ApSVIRKSOMHED45436446
APEX INVEST ApSVIRKSOMHED45476790
Valthur Holding ApSVIRKSOMHED46278712
SmithHolding ApSVIRKSOMHED46304985

Tidslinje

15

Hvad er der sket i FindSvend ApS?

  1. 2026
  2. 15. september 2026for 42 dage siden

    Kapital ændret til 300.000 kr.

  3. 15. september 2026for 42 dage siden

    Vedtægter ændret

  4. 6. marts 2026for 8 mdr. siden

    Virksomheden blev stiftet

    Anpartsselskab

  5. 6. marts 2026for 8 mdr. siden

    Kapital registreret: 100.000 kr.

  6. 6. marts 2026for 8 mdr. siden

    Vedtægter ændret

  7. 6. marts 2026for 8 mdr. siden

    Registreret på Hermodsvej 18B, 8230 Åbyhøj

    AARHUS Kommune

  8. 6. marts 2026for 8 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 10 %

    CSH HOLDING IVS·EJERREGISTER

  9. 6. marts 2026for 8 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 15 %

    Mads Lund Holding ApS·EJERREGISTER

  10. 6. marts 2026for 8 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 15 %

    Caldera Invest ApS·EJERREGISTER

  11. 6. marts 2026for 8 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 15 %

    APEX INVEST ApS·EJERREGISTER

  12. 6. marts 2026for 8 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 15 %

    Valthur Holding ApS·EJERREGISTER

  13. 6. marts 2026for 8 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 15 %

    SmithHolding ApS·EJERREGISTER

  14. 6. marts 2026for 8 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 5 %

    JAhm Holding IVS·EJERREGISTER

  15. 6. marts 2026for 8 mdr. siden

    Tiltrådte som adm. dir.

    Mads Lund Nørbjerg·Direktion

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato6. mar. 2026
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste15. sep. 2026
Revision fravalgtJa
Første regnskab6. mar. 2026 → 31. dec. 2026
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-
ReklamebeskyttelseJa

Kontakt

Adresse

Hermodsvej 18B
8230 Åbyhøj
AARHUS Kommune
Telefon28721589
HjemmesideFindSvend.dk

Formål

Selskabets formål er at udvikle, opbygge og drive en online platform, der muliggør, at virksomheder på tværs af brancher kan indgå aftaler om udlejning og udlån af arbejdskraft mellem virksomheder på B2B-basis i situationer, hvor der foreligger henholdsvis under- eller overkapacitet i forhold til bemanding, samt hermed beslægtet virksomhed.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af direktøren.

Branche

639100

Drift af portaler til internettet

Primær NACE-branche

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1032223725
6. mar. 2026→nu
7 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

10

Ofte stillede spørgsmål om FindSvend ApS

Hvad laver FindSvend ApS?

FindSvend ApS er registreret i branchen "Drift af portaler til internettet" (branchekode 639100). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at udvikle, opbygge og drive en online platform, der muliggør, at virksomheder på tværs af brancher kan indgå aftaler om udlejning og udlån af arbejdskraft mellem virksomheder på B2B-basis i situationer, hvor der foreligger henholdsvis under- eller overkapacitet i forhold til bemanding, samt …

Hvad er CVR-nummeret på FindSvend ApS?

CVR-nummeret på FindSvend ApS er 46330293. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK46330293.

Hvornår blev FindSvend ApS stiftet?

FindSvend ApS blev stiftet 6. mar. 2026 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 7 mdr.

Er FindSvend ApS stadig aktiv?

Ja. FindSvend ApS står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer FindSvend ApS?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes FindSvend ApS af Mads Lund Holding ApS (15 %), Caldera Invest ApS (15 %), APEX INVEST ApS (15 %), Valthur Holding ApS (15 %), SmithHolding ApS (15 %) og CSH HOLDING IVS (10 %) (samt 1 anden). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvem sidder i ledelsen i FindSvend ApS?

Ledelsen består af Mads Lund Nørbjerg (adm. dir.).

Hvem er direktør i FindSvend ApS?

Mads Lund Nørbjerg er registreret i direktionen hos FindSvend ApS.

Hvor ligger FindSvend ApS?

FindSvend ApS har registreret adresse på Hermodsvej 18B, 8230 Åbyhøj i AARHUS Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i FindSvend ApS?

Den registrerede kapital i FindSvend ApS er 300.000 kr.

Hvem kan tegne FindSvend ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af direktøren.

Historik1 afsnit

Kontakthistorik

TypeOplysningHemmeligPeriode
Telefon28721589Nej
6. mar. 2026→nu
7 mdr.
E-mail[email protected]Nej
6. mar. 2026→nu
7 mdr.
HjemmesideFindSvend.dkNej
6. mar. 2026→nu
7 mdr.
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4010729370
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId4
Fejl registreretNej
Sidst indlæst18. okt. 2026, 21:15
Sidst opdateret30. sep. 2026, 11:43
Antal P-enheder1