Gå til indhold
Brain Analysis Holding ApSNORMAL

CVR 46274318

Brain Analysis Holding ApS

NORMAL
AnpartsselskabStiftet 6. feb. 2026Aalborg ØstIkke-finansielle holdingselskaberReklamebeskyttet

Brain Analysis Holding ApS (CVR 46274318) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber", stiftet 6. feb. 2026 og med hjemsted i Aalborg Øst. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

100.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

-

Hvem ejer og leder Brain Analysis Holding ApS?

Ledelse - aktuel

NavnOrganFunktion
Palle Laust NielsenDirektionDIREKTØR

Ejere - aktuelle

7
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
B.E HOLDING ApSVIRKSOMHED2537564510 %10 %6. feb. 2026
LB GROUP ApSVIRKSOMHED3163379610 %10 %6. feb. 2026
Benny Winther JakobsenPERSON-5 %5 %6. feb. 2026
Ib RohdePERSON-5 %5 %6. feb. 2026
G. Nørgaard Holding ApSVIRKSOMHED369217575 %5 %6. feb. 2026
N.C. Nørgaard Holding IVSVIRKSOMHED397285915 %5 %6. feb. 2026
JP Invest Nord- og Midtjylland ApSVIRKSOMHED445153265 %5 %6. feb. 2026

Stiftere

NavnTypeCVR
Benny Winther JakobsenPERSON-
Ib RohdePERSON-
Kurt BakPERSON-
Evan LanggaardPERSON-
Bjarne VintherPERSON-
Niels Søgård HedehusPERSON-
Rene KvistPERSON-
Ole Steen JensenPERSON-
B.E HOLDING ApSVIRKSOMHED25375645
MARVIS HOLDING ApSVIRKSOMHED29791473
LB GROUP ApSVIRKSOMHED31633796
REVISIONSAKTIESELSKABET KJELD KAPPEL & CO.VIRKSOMHED15575492
JAKOBSEN UDVIKLING ApSVIRKSOMHED34694044
G. Nørgaard Holding ApSVIRKSOMHED36921757
N.C. Nørgaard Holding IVSVIRKSOMHED39728591
Engmann Kristensen Holding ApSVIRKSOMHED42019534
Mads Henriksen Invest ApSVIRKSOMHED42302287
JP Invest Nord- og Midtjylland ApSVIRKSOMHED44515326
Henriksen Family Invest ApSVIRKSOMHED45449599

Revision

RevisorStatusPeriode
One Revision Statsautoriseret RevisionspartnerselskabAktiv
6. feb. 2026→nu
8 mdr.

Tidslinje

14

Hvad er der sket i Brain Analysis Holding ApS?

  1. 2026
  2. 6. februar 2026for 9 mdr. siden

    Virksomheden blev stiftet

    Anpartsselskab

  3. 6. februar 2026for 9 mdr. siden

    Kapital registreret: 100.000 kr.

  4. 6. februar 2026for 9 mdr. siden

    Vedtægter ændret

  5. 6. februar 2026for 9 mdr. siden

    Registreret på Niels Jernes Vej 10, 9220 Aalborg Øst

    AALBORG Kommune

  6. 6. februar 2026for 9 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 10 %

    B.E HOLDING ApS·EJERREGISTER

  7. 6. februar 2026for 9 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 10 %

    LB GROUP ApS·EJERREGISTER

  8. 6. februar 2026for 9 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 5 %

    Benny Winther Jakobsen·EJERREGISTER

  9. 6. februar 2026for 9 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 5 %

    Ib Rohde·EJERREGISTER

  10. 6. februar 2026for 9 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 5 %

    G. Nørgaard Holding ApS·EJERREGISTER

  11. 6. februar 2026for 9 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 5 %

    N.C. Nørgaard Holding IVS·EJERREGISTER

  12. 6. februar 2026for 9 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 5 %

    JP Invest Nord- og Midtjylland ApS·EJERREGISTER

  13. 6. februar 2026for 9 mdr. siden

    Tiltrådte som direktør

    Palle Laust Nielsen·Direktion

  14. 6. februar 2026for 9 mdr. siden

    Revisor tiltrådte

    One Revision Statsautoriseret Revisionspartnerselskab·Revision

  15. 6. februar 2026for 9 mdr. siden

    Produktionsenhed oprettet

    1032155096·P-nummer

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato6. feb. 2026
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste6. feb. 2026
Revision fravalgtNej
Første regnskab6. feb. 2026 → 31. dec. 2026
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-
ReklamebeskyttelseJa

Kontakt

Adresse

Niels Jernes Vej 10
9220 Aalborg Øst
AALBORG Kommune
Telefon-
E-mail-

Formål

Selskabets formål er at være holdingselskab for de danske aktionærer i Brainreader A/S, samt anden efter ledelsens skøn beslægtet virksomhed.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af en direktør.

Branche

642120

Ikke-finansielle holdingselskaber

Primær NACE-branche

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1032155096
6. feb. 2026→nu
8 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

11

Ofte stillede spørgsmål om Brain Analysis Holding ApS

Hvad laver Brain Analysis Holding ApS?

Brain Analysis Holding ApS er registreret i branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber" (branchekode 642120). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at være holdingselskab for de danske aktionærer i Brainreader A/S, samt anden efter ledelsens skøn beslægtet virksomhed.

Hvad er CVR-nummeret på Brain Analysis Holding ApS?

CVR-nummeret på Brain Analysis Holding ApS er 46274318. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK46274318.

Hvornår blev Brain Analysis Holding ApS stiftet?

Brain Analysis Holding ApS blev stiftet 6. feb. 2026 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 8 mdr.

Er Brain Analysis Holding ApS stadig aktiv?

Ja. Brain Analysis Holding ApS står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer Brain Analysis Holding ApS?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes Brain Analysis Holding ApS af B.E HOLDING ApS (10 %), LB GROUP ApS (10 %), Benny Winther Jakobsen (5 %), Ib Rohde (5 %), G. Nørgaard Holding ApS (5 %) og N.C. Nørgaard Holding IVS (5 %) (samt 1 anden). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvem sidder i ledelsen i Brain Analysis Holding ApS?

Ledelsen består af Palle Laust Nielsen (direktør).

Hvem er direktør i Brain Analysis Holding ApS?

Palle Laust Nielsen er registreret i direktionen hos Brain Analysis Holding ApS.

Hvor ligger Brain Analysis Holding ApS?

Brain Analysis Holding ApS har registreret adresse på Niels Jernes Vej 10, 9220 Aalborg Øst i AALBORG Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i Brain Analysis Holding ApS?

Den registrerede kapital i Brain Analysis Holding ApS er 100.000 kr.

Hvem er revisor for Brain Analysis Holding ApS?

One Revision Statsautoriseret Revisionspartnerselskab er registreret som revisor for Brain Analysis Holding ApS.

Hvem kan tegne Brain Analysis Holding ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af en direktør.

Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4010704867
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId2
Fejl registreretNej
Sidst indlæst22. okt. 2026, 20:20
Sidst opdateret20. feb. 2026, 12:36
Antal P-enheder1