Gå til indhold
JobLearning ApSNORMAL

CVR 46271823

JobLearning ApS

NORMAL
AnpartsselskabStiftet 13. feb. 2026SønderborgVirksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivningReklamebeskyttet

JobLearning ApS (CVR 46271823) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning", stiftet 13. feb. 2026 og med hjemsted i Sønderborg. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

24.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

-

Hvem ejer og leder JobLearning ApS?

Ledelse - aktuel

NavnOrganFunktion
Søren Bruno Aagaard OlsenDirektionDIREKTØR

Ejere - aktuelle

6
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
MTHolding IVSVIRKSOMHED3672639325 %25 %13. feb. 2026
Udviklingschefen Holding ApSVIRKSOMHED4438313625 %25 %13. feb. 2026
Solsen Trading ApSVIRKSOMHED4602648925 %25 %13. feb. 2026
HENRIK GLIESE HOLDING ApSVIRKSOMHED276713225 %5 %13. feb. 2026
NIS RASMUSSEN HOLDING ApSVIRKSOMHED276714705 %5 %13. feb. 2026
WD-Care IvSVIRKSOMHED397087875 %5 %13. feb. 2026

Stiftere

NavnTypeCVR
HENRIK GLIESE HOLDING ApSVIRKSOMHED27671322
NIS RASMUSSEN HOLDING ApSVIRKSOMHED27671470
MTHolding IVSVIRKSOMHED36726393
WD-Care IvSVIRKSOMHED39708787
Udviklingschefen Holding ApSVIRKSOMHED44383136
Solsen Trading ApSVIRKSOMHED46026489

Tidslinje

12

Hvad er der sket i JobLearning ApS?

  1. 2026
  2. 13. februar 2026for 8 mdr. siden

    Virksomheden blev stiftet

    Anpartsselskab

  3. 13. februar 2026for 8 mdr. siden

    Kapital registreret: 24.000 kr.

  4. 13. februar 2026for 8 mdr. siden

    Vedtægter ændret

  5. 13. februar 2026for 8 mdr. siden

    Registreret på Mariegade 8A st, 6400 Sønderborg

    SØNDERBORG Kommune

  6. 13. februar 2026for 8 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 25 %

    MTHolding IVS·EJERREGISTER

  7. 13. februar 2026for 8 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 25 %

    Udviklingschefen Holding ApS·EJERREGISTER

  8. 13. februar 2026for 8 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 25 %

    Solsen Trading ApS·EJERREGISTER

  9. 13. februar 2026for 8 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 5 %

    HENRIK GLIESE HOLDING ApS·EJERREGISTER

  10. 13. februar 2026for 8 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 5 %

    NIS RASMUSSEN HOLDING ApS·EJERREGISTER

  11. 13. februar 2026for 8 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 5 %

    WD-Care IvS·EJERREGISTER

  12. 13. februar 2026for 8 mdr. siden

    Tiltrådte som direktør

    Søren Bruno Aagaard Olsen·Direktion

  13. 13. februar 2026for 8 mdr. siden

    Produktionsenhed oprettet

    1032151996·P-nummer

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato13. feb. 2026
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste13. feb. 2026
Revision fravalgtJa
Første regnskab13. feb. 2026 → 31. dec. 2026
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-
ReklamebeskyttelseJa

Kontakt

Adresse

Mariegade 8A st
6400 Sønderborg
SØNDERBORG Kommune
Telefon31256800
E-mail-

Formål

Selskabets formål er at udøve virksomhed med handel og service samt aktiviteter i tilknytning hertil.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af en direktør.

Branche

702000

Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning

Primær NACE-branche

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1032151996
13. feb. 2026→nu
8 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

10

Ofte stillede spørgsmål om JobLearning ApS

Hvad laver JobLearning ApS?

JobLearning ApS er registreret i branchen "Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning" (branchekode 702000). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at udøve virksomhed med handel og service samt aktiviteter i tilknytning hertil.

Hvad er CVR-nummeret på JobLearning ApS?

CVR-nummeret på JobLearning ApS er 46271823. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK46271823.

Hvornår blev JobLearning ApS stiftet?

JobLearning ApS blev stiftet 13. feb. 2026 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 8 mdr.

Er JobLearning ApS stadig aktiv?

Ja. JobLearning ApS står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer JobLearning ApS?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes JobLearning ApS af MTHolding IVS (25 %), Udviklingschefen Holding ApS (25 %), Solsen Trading ApS (25 %), HENRIK GLIESE HOLDING ApS (5 %), NIS RASMUSSEN HOLDING ApS (5 %) og WD-Care IvS (5 %). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvem sidder i ledelsen i JobLearning ApS?

Ledelsen består af Søren Bruno Aagaard Olsen (direktør).

Hvem er direktør i JobLearning ApS?

Søren Bruno Aagaard Olsen er registreret i direktionen hos JobLearning ApS.

Hvor ligger JobLearning ApS?

JobLearning ApS har registreret adresse på Mariegade 8A st, 6400 Sønderborg i SØNDERBORG Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i JobLearning ApS?

Den registrerede kapital i JobLearning ApS er 24.000 kr.

Hvem kan tegne JobLearning ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af en direktør.

Historik1 afsnit

Kontakthistorik

TypeOplysningHemmeligPeriode
Telefon31256800Nej
13. feb. 2026→nu
8 mdr.
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4010703699
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId2
Fejl registreretNej
Sidst indlæst18. okt. 2026, 08:36
Sidst opdateret19. feb. 2026, 17:09
Antal P-enheder1