Gå til indhold
Tvis Bolig ApSNORMAL

CVR 46158350

Tvis Bolig ApS

NORMAL
AnpartsselskabStiftet 1. jan. 2026HolstebroAnden udlejning af boligerReklamebeskyttet

Tvis Bolig ApS (CVR 46158350) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Anden udlejning af boliger", stiftet 1. jan. 2026 og med hjemsted i Holstebro. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

100.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

-

Hvem ejer og leder Tvis Bolig ApS?

Ledelse - aktuel

NavnOrganFunktion
Søren HolstBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Christen Nørgaard JensenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Laurids SøndergaardBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Martin AgerskovBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Mark Philip Lynn le FèvreBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Rune BachBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Søren Lyngby Myllerup LaursenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Rune BachDirektionDIREKTØR

Ejere - aktuelle

8
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
MUNKBRO HOLDING A/SVIRKSOMHED2767367820 %20 %1. jan. 2026
Bach & Koldsø Invest ApSVIRKSOMHED4364097620 %20 %1. jan. 2026
Christen Nørgaard JensenPERSON-10 %10 %1. jan. 2026
SLP 11.573 A/SVIRKSOMHED1001556110 %10 %1. jan. 2026
MARSLUND HOLDING A/SVIRKSOMHED2771982110 %10 %1. jan. 2026
LE FEVRE HOLDING ApSVIRKSOMHED3149180010 %10 %1. jan. 2026
Piil Laursen Holding ApSVIRKSOMHED4069930910 %10 %1. jan. 2026
Grydholt Opformering ApSVIRKSOMHED4069956210 %10 %1. jan. 2026

Stiftere

NavnTypeCVR
Christen Nørgaard JensenPERSON-
SLP 11.573 A/SVIRKSOMHED10015561
MUNKBRO HOLDING A/SVIRKSOMHED27673678
MARSLUND HOLDING A/SVIRKSOMHED27719821
LE FEVRE HOLDING ApSVIRKSOMHED31491800
Piil Laursen Holding ApSVIRKSOMHED40699309
Grydholt Opformering ApSVIRKSOMHED40699562
Bach & Koldsø Invest ApSVIRKSOMHED43640976

Revision

RevisorStatusPeriode
PRICEWATERHOUSECOOPERS STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKABAktiv
1. jan. 2026→nu
9 mdr.

Tidslinje

22

Hvad er der sket i Tvis Bolig ApS?

  1. 2026
  2. 1. januar 2026for 10 mdr. siden

    Virksomheden blev stiftet

    Anpartsselskab

  3. 1. januar 2026for 10 mdr. siden

    Kapital registreret: 100.000 kr.

  4. 1. januar 2026for 10 mdr. siden

    Vedtægter ændret

  5. 1. januar 2026for 10 mdr. siden

    Registreret på Dellerupvej 3, 7500 Holstebro

    HOLSTEBRO Kommune

  6. 1. januar 2026for 10 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 10 %

    Christen Nørgaard Jensen·EJERREGISTER

  7. 1. januar 2026for 10 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 10 %

    SLP 11.573 A/S·EJERREGISTER

  8. 1. januar 2026for 10 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 10 %

    MARSLUND HOLDING A/S·EJERREGISTER

  9. 1. januar 2026for 10 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 10 %

    LE FEVRE HOLDING ApS·EJERREGISTER

  10. 1. januar 2026for 10 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 10 %

    Piil Laursen Holding ApS·EJERREGISTER

  11. 1. januar 2026for 10 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 10 %

    Grydholt Opformering ApS·EJERREGISTER

  12. 1. januar 2026for 10 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 20 %

    MUNKBRO HOLDING A/S·EJERREGISTER

  13. 1. januar 2026for 10 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 20 %

    Bach & Koldsø Invest ApS·EJERREGISTER

  14. 1. januar 2026for 10 mdr. siden

    Tiltrådte som bestyrelsesmedlem

    Søren Holst·Bestyrelse

  15. 1. januar 2026for 10 mdr. siden

    Tiltrådte som bestyrelsesmedlem

    Christen Nørgaard Jensen·Bestyrelse

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato1. jan. 2026
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste1. jan. 2026
Revision fravalgtNej
Første regnskab1. jan. 2026 → 31. dec. 2026
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-
ReklamebeskyttelseJa

Kontakt

Adresse

Dellerupvej 3
7500 Holstebro
HOLSTEBRO Kommune
Telefon-
E-mail-

Formål

Selskabets formål er at drive aktiviteter indenfor køb, salg, opgørelse og udlejning af bygninger/ejendomme samt hermed beslægtet virksomhed.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af en direktør i forening med et bestyrelsesmedlem.

Branche

682030

Anden udlejning af boliger

Primær NACE-branche

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1032010594
1. jan. 2026→nu
9 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

11

Ofte stillede spørgsmål om Tvis Bolig ApS

Hvad laver Tvis Bolig ApS?

Tvis Bolig ApS er registreret i branchen "Anden udlejning af boliger" (branchekode 682030). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at drive aktiviteter indenfor køb, salg, opgørelse og udlejning af bygninger/ejendomme samt hermed beslægtet virksomhed.

Hvad er CVR-nummeret på Tvis Bolig ApS?

CVR-nummeret på Tvis Bolig ApS er 46158350. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK46158350.

Hvornår blev Tvis Bolig ApS stiftet?

Tvis Bolig ApS blev stiftet 1. jan. 2026 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 9 mdr.

Er Tvis Bolig ApS stadig aktiv?

Ja. Tvis Bolig ApS står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer Tvis Bolig ApS?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes Tvis Bolig ApS af MUNKBRO HOLDING A/S (20 %), Bach & Koldsø Invest ApS (20 %), Christen Nørgaard Jensen (10 %), SLP 11.573 A/S (10 %), MARSLUND HOLDING A/S (10 %) og LE FEVRE HOLDING ApS (10 %) (samt 2 andre). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvem sidder i ledelsen i Tvis Bolig ApS?

Ledelsen består af Rune Bach (direktør), Søren Holst (bestyrelsesmedlem), Christen Nørgaard Jensen (bestyrelsesmedlem), Laurids Søndergaard (bestyrelsesmedlem), Martin Agerskov (bestyrelsesmedlem) og Mark Philip Lynn le Fèvre (bestyrelsesmedlem) (samt 2 andre).

Hvem er direktør i Tvis Bolig ApS?

Rune Bach er registreret i direktionen hos Tvis Bolig ApS.

Hvor ligger Tvis Bolig ApS?

Tvis Bolig ApS har registreret adresse på Dellerupvej 3, 7500 Holstebro i HOLSTEBRO Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i Tvis Bolig ApS?

Den registrerede kapital i Tvis Bolig ApS er 100.000 kr.

Hvem er revisor for Tvis Bolig ApS?

PRICEWATERHOUSECOOPERS STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB er registreret som revisor for Tvis Bolig ApS.

Hvem kan tegne Tvis Bolig ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af en direktør i forening med et bestyrelsesmedlem.

Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4010653151
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId3
Fejl registreretNej
Sidst indlæst30. okt. 2026, 22:17
Sidst opdateret22. maj 2026, 06:37
Antal P-enheder1