Gå til indhold
NewCo Finansiering ApSNORMAL

CVR 46157575

NewCo Finansiering ApS

NORMAL
AnpartsselskabStiftet 31. dec. 2025ValbyInvestering for egen regning

NewCo Finansiering ApS (CVR 46157575) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Investering for egen regning", stiftet 31. dec. 2025 og med hjemsted i Valby. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

21.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

-

Hvem ejer og leder NewCo Finansiering ApS?

Ledelse - aktuel

NavnOrganFunktion
Ramazan TuranDirektionDIREKTØR
Thomas ClausenDirektionDIREKTØR

Ejere - aktuelle

7
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
ULVSGAARD HOLDING ApSVIRKSOMHED2533653410 %10 %31. dec. 2025
KUDU INVEST HOLDING ApSVIRKSOMHED2993977210 %10 %31. dec. 2025
MSS REVSELSKAB ApSVIRKSOMHED3282849310 %10 %31. dec. 2025
HSJ REVSELSKAB ApSVIRKSOMHED3282869810 %10 %31. dec. 2025
RT REVSELSKAB ApSVIRKSOMHED3282876010 %10 %31. dec. 2025
RTC INVEST ApSVIRKSOMHED3646641310 %10 %31. dec. 2025
Banana Invest Statsautoriseret RevisionsanpartsselskabVIRKSOMHED4339405310 %10 %31. dec. 2025

Stiftere

NavnTypeCVR
ULVSGAARD HOLDING ApSVIRKSOMHED25336534
KUDU INVEST HOLDING ApSVIRKSOMHED29939772
MSS REVSELSKAB ApSVIRKSOMHED32828493
HSJ REVSELSKAB ApSVIRKSOMHED32828698
RT REVSELSKAB ApSVIRKSOMHED32828760
RTC INVEST ApSVIRKSOMHED36466413
Banana Invest Statsautoriseret RevisionsanpartsselskabVIRKSOMHED43394053

Tidslinje

14

Hvad er der sket i NewCo Finansiering ApS?

  1. 2025
  2. 31. december 2025for 10 mdr. siden

    Virksomheden blev stiftet

    Anpartsselskab

  3. 31. december 2025for 10 mdr. siden

    Kapital registreret: 21.000 kr.

  4. 31. december 2025for 10 mdr. siden

    Vedtægter ændret

  5. 31. december 2025for 10 mdr. siden

    Registreret på Poul Bundgaards Vej 1 1, 2500 Valby

    KØBENHAVN Kommune

  6. 31. december 2025for 10 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 10 %

    ULVSGAARD HOLDING ApS·EJERREGISTER

  7. 31. december 2025for 10 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 10 %

    KUDU INVEST HOLDING ApS·EJERREGISTER

  8. 31. december 2025for 10 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 10 %

    MSS REVSELSKAB ApS·EJERREGISTER

  9. 31. december 2025for 10 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 10 %

    HSJ REVSELSKAB ApS·EJERREGISTER

  10. 31. december 2025for 10 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 10 %

    RT REVSELSKAB ApS·EJERREGISTER

  11. 31. december 2025for 10 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 10 %

    RTC INVEST ApS·EJERREGISTER

  12. 31. december 2025for 10 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 10 %

    Banana Invest Statsautoriseret Revisionsanpartsselskab·EJERREGISTER

  13. 31. december 2025for 10 mdr. siden

    Tiltrådte som direktør

    Ramazan Turan·Direktion

  14. 31. december 2025for 10 mdr. siden

    Tiltrådte som direktør

    Thomas Clausen·Direktion

  15. 31. december 2025for 10 mdr. siden

    Produktionsenhed oprettet

    1032009448·P-nummer

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato31. dec. 2025
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste31. dec. 2025
Revision fravalgtJa
Første regnskab31. dec. 2025 → 31. dec. 2026
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-

Kontakt

Adresse

Poul Bundgaards Vej 1 1
2500 Valby
KØBENHAVN Kommune
Telefon-
E-mail-

Formål

Selskabets formål er at foretage investeringer og kapitalforretning samt anden virksomhed med tilknytning hertil.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af en direktør eller af den samlede direktion.

Branche

649910

Investering for egen regning

Primær NACE-branche

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1032009448
31. dec. 2025→nu
10 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

10

Ofte stillede spørgsmål om NewCo Finansiering ApS

Hvad laver NewCo Finansiering ApS?

NewCo Finansiering ApS er registreret i branchen "Investering for egen regning" (branchekode 649910). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at foretage investeringer og kapitalforretning samt anden virksomhed med tilknytning hertil.

Hvad er CVR-nummeret på NewCo Finansiering ApS?

CVR-nummeret på NewCo Finansiering ApS er 46157575. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK46157575.

Hvornår blev NewCo Finansiering ApS stiftet?

NewCo Finansiering ApS blev stiftet 31. dec. 2025 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 10 mdr.

Er NewCo Finansiering ApS stadig aktiv?

Ja. NewCo Finansiering ApS står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer NewCo Finansiering ApS?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes NewCo Finansiering ApS af ULVSGAARD HOLDING ApS (10 %), KUDU INVEST HOLDING ApS (10 %), MSS REVSELSKAB ApS (10 %), HSJ REVSELSKAB ApS (10 %), RT REVSELSKAB ApS (10 %) og RTC INVEST ApS (10 %) (samt 1 anden). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvem sidder i ledelsen i NewCo Finansiering ApS?

Ledelsen består af Ramazan Turan (direktør) og Thomas Clausen (direktør).

Hvem er direktør i NewCo Finansiering ApS?

Ramazan Turan og Thomas Clausen er registreret i direktionen hos NewCo Finansiering ApS.

Hvor ligger NewCo Finansiering ApS?

NewCo Finansiering ApS har registreret adresse på Poul Bundgaards Vej 1 1, 2500 Valby i KØBENHAVN Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i NewCo Finansiering ApS?

Den registrerede kapital i NewCo Finansiering ApS er 21.000 kr.

Hvem kan tegne NewCo Finansiering ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af en direktør eller af den samlede direktion.

Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4010652735
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId2
Fejl registreretNej
Sidst indlæst29. okt. 2026, 12:17
Sidst opdateret19. okt. 2026, 12:46
Antal P-enheder1