Gå til indhold
&Peopl Holding ApSNORMAL

CVR 46136942

&Peopl Holding ApS

NORMAL
AnpartsselskabStiftet 23. dec. 2025AalborgIkke-finansielle holdingselskaber

&Peopl Holding ApS (CVR 46136942) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber", stiftet 23. dec. 2025 og med hjemsted i Aalborg. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

40.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

-

Hvem ejer og leder &Peopl Holding ApS?

Ledelse - aktuel

NavnOrganFunktion
Jesper Glargaard WiinholtBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Morten LarsenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Morten Bradsted NielsenBestyrelseFORMAND
Emil Uggerhøj la CourDirektionDIREKTØR

Ejere - aktuelle

7
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
Fortifi Invest ApSVIRKSOMHED4505208725 %25 %5. jan. 2026
MOLA INVEST ApSVIRKSOMHED3194493720 %20 %23. dec. 2025
TAGT ApSVIRKSOMHED4502733315 %15 %23. dec. 2025
Vicado Holding ApSVIRKSOMHED377609195 %5 %5. jan. 2026
Uglac ApSVIRKSOMHED450408445 %5 %11. maj 2026
SCHT Invest ApSVIRKSOMHED456174405 %5 %23. dec. 2025
Toft Kristensen ApSVIRKSOMHED457730945 %5 %23. dec. 2025

Stiftere

NavnTypeCVR
MOLA INVEST ApSVIRKSOMHED31944937
JLO Holding Aarhus ApSVIRKSOMHED45005240
TAGT ApSVIRKSOMHED45027333
Fortifi Invest ApSVIRKSOMHED45052087
SCHT Invest ApSVIRKSOMHED45617440
Toft Kristensen ApSVIRKSOMHED45773094

Tidslinje

20

Hvad er der sket i &Peopl Holding ApS?

  1. 2026
  2. 11. maj 2026for 6 mdr. siden

    Ejerandel ophørte: 15 %

    JLO Holding Aarhus ApS·EJERREGISTER

  3. 11. maj 2026for 6 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 5 %

    Uglac ApS·EJERREGISTER

  4. 5. januar 2026for 10 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 25 %

    Fortifi Invest ApS·EJERREGISTER

  5. 5. januar 2026for 10 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 5 %

    Vicado Holding ApS·EJERREGISTER

  6. 4. januar 2026for 10 mdr. siden

    Ejerandel ophørte: 33,3 %

    Fortifi Invest ApS·EJERREGISTER

  7. 2025
  8. 23. december 2025for 10 mdr. siden

    Virksomheden blev stiftet

    Anpartsselskab

  9. 23. december 2025for 10 mdr. siden

    Kapital registreret: 40.000 kr.

  10. 23. december 2025for 10 mdr. siden

    Vedtægter ændret

  11. 23. december 2025for 10 mdr. siden

    Registreret på Skibsbyggerivej 5, 9000 Aalborg

    AALBORG Kommune

  12. 23. december 2025for 10 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 15 %

    JLO Holding Aarhus ApS·EJERREGISTER

  13. 23. december 2025for 10 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 15 %

    TAGT ApS·EJERREGISTER

  14. 23. december 2025for 10 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 20 %

    MOLA INVEST ApS·EJERREGISTER

  15. 23. december 2025for 10 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 33,3 %

    Fortifi Invest ApS·EJERREGISTER

  16. 23. december 2025for 10 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 5 %

    SCHT Invest ApS·EJERREGISTER

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato23. dec. 2025
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste23. dec. 2025
Revision fravalgtJa
Første regnskab23. dec. 2025 → 31. dec. 2026
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-

Kontakt

Adresse

Skibsbyggerivej 5
9000 Aalborg
AALBORG Kommune
Telefon-
E-mail-

Formål

Selskabets formål er direkte eller indirekte at eje kapitalandele i andre selskaber samt udøve anden virksomhed, der står i forbindelse hermed.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af to bestyrelsesmedlemmer i forening, af et bestyrelsesmedlem i forening med en direktør, eller af den samlede bestyrelse.

Branche

642120

Ikke-finansielle holdingselskaber

Primær NACE-branche

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1031982843
23. dec. 2025→nu
10 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

10

Ofte stillede spørgsmål om &Peopl Holding ApS

Hvad laver &Peopl Holding ApS?

&Peopl Holding ApS er registreret i branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber" (branchekode 642120). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er direkte eller indirekte at eje kapitalandele i andre selskaber samt udøve anden virksomhed, der står i forbindelse hermed.

Hvad er CVR-nummeret på &Peopl Holding ApS?

CVR-nummeret på &Peopl Holding ApS er 46136942. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK46136942.

Hvornår blev &Peopl Holding ApS stiftet?

&Peopl Holding ApS blev stiftet 23. dec. 2025 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 10 mdr.

Er &Peopl Holding ApS stadig aktiv?

Ja. &Peopl Holding ApS står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer &Peopl Holding ApS?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes &Peopl Holding ApS af Fortifi Invest ApS (25 %), MOLA INVEST ApS (20 %), TAGT ApS (15 %), Vicado Holding ApS (5 %), Uglac ApS (5 %) og SCHT Invest ApS (5 %) (samt 1 anden). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvem sidder i ledelsen i &Peopl Holding ApS?

Ledelsen består af Emil Uggerhøj la Cour (direktør), Morten Bradsted Nielsen (formand), Jesper Glargaard Wiinholt (bestyrelsesmedlem) og Morten Larsen (bestyrelsesmedlem).

Hvem er direktør i &Peopl Holding ApS?

Emil Uggerhøj la Cour er registreret i direktionen hos &Peopl Holding ApS.

Hvor ligger &Peopl Holding ApS?

&Peopl Holding ApS har registreret adresse på Skibsbyggerivej 5, 9000 Aalborg i AALBORG Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i &Peopl Holding ApS?

Den registrerede kapital i &Peopl Holding ApS er 40.000 kr.

Hvem kan tegne &Peopl Holding ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af to bestyrelsesmedlemmer i forening, af et bestyrelsesmedlem i forening med en direktør, eller af den samlede bestyrelse.

Historik1 afsnit

Ejere - historisk

2

JLO Holding Aarhus ApS

15 %

4 mdr.

Fortifi Invest ApS

33.3 %

2026
NavnTypeEjerandelPeriode
JLO Holding Aarhus ApSVIRKSOMHED15 %
23. dec. 2025→11. maj 2026
4 mdr.
Fortifi Invest ApSVIRKSOMHED33.3 %
23. dec. 2025→4. jan. 2026
12 dage
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4010644036
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId4
Fejl registreretNej
Sidst indlæst27. okt. 2026, 04:26
Sidst opdateret26. jun. 2026, 16:51
Antal P-enheder1