Gå til indhold
MEOC Holding ApSNORMAL

CVR 45993418

MEOC Holding ApS

NORMAL
AnpartsselskabStiftet 28. okt. 2025HerlevIkke-finansielle holdingselskaberReklamebeskyttet

MEOC Holding ApS (CVR 45993418) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber", stiftet 28. okt. 2025 og med hjemsted i Herlev. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf

Kapital

Selskabskapital

20.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

-

Hvem ejer og leder MEOC Holding ApS?

Ledelse - aktuel

NavnOrganFunktion
Matthias Emil Sommer-LarsenDirektionADM. DIR.

Ejere - aktuelle

1
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
Matthias Emil Sommer-LarsenPERSON-100 %100 %28. okt. 2025

Stiftere

NavnTypeCVR
Matthias Emil Sommer-LarsenPERSON-

Revision

RevisorStatusPeriode
KR 483 A/SAktiv
1. jul. 2026nu
2 mdr.

Tidslinje

8

Hvad er der sket i MEOC Holding ApS?

  1. 2026
  2. 1. juli 2026for 3 mdr. siden

    Revisor tiltrådte

    KR 483 A/S·Revision

  3. 2025
  4. 28. oktober 2025for 11 mdr. siden

    Virksomheden blev stiftet

    Anpartsselskab

  5. 28. oktober 2025for 11 mdr. siden

    Kapital registreret: 20.000 kr.

  6. 28. oktober 2025for 11 mdr. siden

    Vedtægter ændret

  7. 28. oktober 2025for 11 mdr. siden

    Registreret på Marielundvej 30 2, 2730 Herlev

    HERLEV Kommune

  8. 28. oktober 2025for 11 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 100 %

    Matthias Emil Sommer-Larsen·EJERREGISTER

  9. 28. oktober 2025for 11 mdr. siden

    Tiltrådte som adm. dir.

    Matthias Emil Sommer-Larsen·Direktion

  10. 28. oktober 2025for 11 mdr. siden

    Produktionsenhed oprettet

    1031808908·P-nummer

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato28. okt. 2025
Regnskabsår1. maj → 30. april
Vedtægt seneste28. okt. 2025
Revision fravalgtNej
Første regnskab28. okt. 202530. apr. 2026
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-
ReklamebeskyttelseJa

Kontakt

Adresse

Marielundvej 30 2
2730 Herlev
HERLEV Kommune
Telefon-
E-mail-

Formål

Selskabets formål er at eje kapitalandele og aktiver i andre virksomheder, samt enhver i forbindelse hermed stående virksomhed.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af en direktør.

Branche

642120

Ikke-finansielle holdingselskaber

Primær NACE-branche

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1031808908
28. okt. 2025nu
10 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

11

Ofte stillede spørgsmål om MEOC Holding ApS

Hvad laver MEOC Holding ApS?

MEOC Holding ApS er registreret i branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber" (branchekode 642120). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at eje kapitalandele og aktiver i andre virksomheder, samt enhver i forbindelse hermed stående virksomhed.

Hvad er CVR-nummeret på MEOC Holding ApS?

CVR-nummeret på MEOC Holding ApS er 45993418. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK45993418.

Hvornår blev MEOC Holding ApS stiftet?

MEOC Holding ApS blev stiftet 28. okt. 2025 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 10 mdr.

Er MEOC Holding ApS stadig aktiv?

Ja. MEOC Holding ApS står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer MEOC Holding ApS?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes MEOC Holding ApS af Matthias Emil Sommer-Larsen (100 %). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvem sidder i ledelsen i MEOC Holding ApS?

Ledelsen består af Matthias Emil Sommer-Larsen (adm. dir.).

Hvem er direktør i MEOC Holding ApS?

Matthias Emil Sommer-Larsen er registreret i direktionen hos MEOC Holding ApS.

Hvor ligger MEOC Holding ApS?

MEOC Holding ApS har registreret adresse på Marielundvej 30 2, 2730 Herlev i HERLEV Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i MEOC Holding ApS?

Den registrerede kapital i MEOC Holding ApS er 20.000 kr.

Hvem er revisor for MEOC Holding ApS?

KR 483 A/S er registreret som revisor for MEOC Holding ApS.

Hvem kan tegne MEOC Holding ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af en direktør.

Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4010578269
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId3
Fejl registreretNej
Sidst indlæst16. sep. 2026, 16:22
Sidst opdateret7. sep. 2026, 09:31
Antal P-enheder1