Gå til indhold
Thy Vækst ApSNORMAL

CVR 45960269

Thy Vækst ApS

NORMAL
AnpartsselskabStiftet 15. okt. 2025Hurup ThyInvestering for egen regningReklamebeskyttet

Thy Vækst ApS (CVR 45960269) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Investering for egen regning", stiftet 15. okt. 2025, med hjemsted i Hurup Thy og ca. 1 ansatte. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

1.522.500 kr.

Beskæftigelse - seneste

2026-08 (seneste estimat)

1

Ansatte

0.56

Årsværk

Interval: 1 ansatte

Regnskab og nøgletal for Thy Vækst ApS

Regnskaber - nøgletal

1
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
15. okt. 2025→31. dec. 202519. feb. 2026Ove Lemvigh20. feb. 2026iXBRLXML

Hvem ejer og leder Thy Vækst ApS?

Ledelse - aktuel

NavnOrganFunktion
Flemming Søgaard JensenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Kjeld Yde MadsenBestyrelseFORMAND
Kaj KirkBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
John Erik FoxbyBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Lisbeth Bang NielsenDirektionDIREKTØR

Ejere - aktuelle

8
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
K.Y.M. ApSVIRKSOMHED2623209010 %10 %15. okt. 2025
Kaj KirkPERSON-5 %5 %15. okt. 2025
Kurt AndersenPERSON-5 %5 %15. okt. 2025
CSK HOLDING ApS UNDER STIFTELSEVIRKSOMHED260537225 %5 %15. okt. 2025
A/S CESTE HOLDINGVIRKSOMHED188423355 %5 %21. okt. 2025
SJ FRAGT HOLDING ApSVIRKSOMHED289690665 %5 %15. okt. 2025
HANDELSFIRMAET HANGAARD ApSVIRKSOMHED294268565 %5 %15. okt. 2025
Thy Erhvervs Invest A/SVIRKSOMHED373939835 %5 %15. okt. 2025

Stiftere

NavnTypeCVR
Flemming Søgaard JensenPERSON-
Jesper ØstergaardPERSON-
Jens Jørgen LyngklipPERSON-
Henrik Hardboe GalsgaardPERSON-
Kaj KirkPERSON-
Lars KrabbePERSON-
Kurt AndersenPERSON-
Stig Bertelsen AndersenPERSON-
John Erik FoxbyPERSON-
Bodil GyldenkernePERSON-
Vicki Hørup JeppesenPERSON-
Jette Kongensgaard JensenPERSON-
ADVOKATFIRMAET JENS IVERSEN ApSVIRKSOMHED16728896
CSK HOLDING ApS UNDER STIFTELSEVIRKSOMHED26053722
K.Y.M. ApSVIRKSOMHED26232090
HI HOLDING ApSVIRKSOMHED28679238
P. GRAMSTRUP HOLDING ApSVIRKSOMHED31949300
CARSTEN KROGSGAARD HOLDING ApSVIRKSOMHED32058035
KAJ HØJLAND HOLDING ApSVIRKSOMHED32671217
J. & K. KAPPEL ENTREPRENØRFORRETNING ApSVIRKSOMHED74105211
IDEAL VINDUET A/SVIRKSOMHED25829328
ApS SPKR 4 NR. 3541VIRKSOMHED17890786
A/S CESTE HOLDINGVIRKSOMHED18842335
SØNDERHAA-HØRSTED SPAREKASSEVIRKSOMHED21249114
THISTED CEMENTVAREFABRIK & HAN HERREDERS BETONVAREFABRIK ApSVIRKSOMHED40749314
HVIDBJERG BANK. AKTIESELSKABVIRKSOMHED64855417
NORDTHY BISCUITS, ØSTERILD ApSVIRKSOMHED76427011
TILSTED SMEDE- OG MASKINFORRETNING ApSVIRKSOMHED76539111
SØREN BRANDI ApSVIRKSOMHED28098642
MNK HOLDING ApSVIRKSOMHED28493428
NC HOLDING HURUP ApSVIRKSOMHED28484054
SJ FRAGT HOLDING ApSVIRKSOMHED28969066
HANS CHRISTIAN HANSEN HOLDING ApSVIRKSOMHED29210020
FK TRÆEMBALLAGE ApSVIRKSOMHED29631956
HANDELSFIRMAET HANGAARD ApSVIRKSOMHED29426856
ARMIGA HOLDING ApSVIRKSOMHED29635587
ETL HOLDING ApSVIRKSOMHED30566874
J.O.J. HOLDING ApSVIRKSOMHED31274397
BETTE GRIS HOLDING ApSVIRKSOMHED30523997
JEPPESEN ApSVIRKSOMHED33957270
VILSUND ERHVERSRÅDVIRKSOMHED34573239
P STRØM HOLDING ApSVIRKSOMHED35384316
Thy Erhvervs Invest A/SVIRKSOMHED37393983
Frederiksgade 14 ApSVIRKSOMHED39680327
M Nymann Holding ApSVIRKSOMHED40894985
Lille Gadegaard Holding ApSVIRKSOMHED45105547
STAMechanic ApSVIRKSOMHED45500470
Thytanium Holding ApSVIRKSOMHED45707784

Revision

RevisorStatusPeriode
REVISION THY Registreret RevisionsanpartsselskabAktiv
15. okt. 2025→nu
1 år

Tidslinje

20

Hvad er der sket i Thy Vækst ApS?

  1. 2026
  2. 20. februar 2026for 8 mdr. siden

    Regnskab for 2025 offentliggjort

    Regnskabsperiode 15. okt. 2025 → 31. dec. 2025

  3. 2025
  4. 21. oktober 2025for 1 år siden

    Ejerandel registreret: 5 %

    A/S CESTE HOLDING·EJERREGISTER

  5. 15. oktober 2025for 1 år siden

    Virksomheden blev stiftet

    Anpartsselskab

  6. 15. oktober 2025for 1 år siden

    Kapital registreret: 1.522.500 kr.

  7. 15. oktober 2025for 1 år siden

    Vedtægter ændret

  8. 15. oktober 2025for 1 år siden

    Registreret på Fjordsiden 16, 7760 Hurup Thy

    THISTED Kommune

  9. 15. oktober 2025for 1 år siden

    Ejerandel registreret: 10 %

    K.Y.M. ApS·EJERREGISTER

  10. 15. oktober 2025for 1 år siden

    Ejerandel registreret: 5 %

    Kaj Kirk·EJERREGISTER

  11. 15. oktober 2025for 1 år siden

    Ejerandel registreret: 5 %

    Kurt Andersen·EJERREGISTER

  12. 15. oktober 2025for 1 år siden

    Ejerandel registreret: 5 %

    CSK HOLDING ApS UNDER STIFTELSE·EJERREGISTER

  13. 15. oktober 2025for 1 år siden

    Ejerandel registreret: 5 %

    SJ FRAGT HOLDING ApS·EJERREGISTER

  14. 15. oktober 2025for 1 år siden

    Ejerandel registreret: 5 %

    HANDELSFIRMAET HANGAARD ApS·EJERREGISTER

  15. 15. oktober 2025for 1 år siden

    Ejerandel registreret: 5 %

    Thy Erhvervs Invest A/S·EJERREGISTER

  16. 15. oktober 2025for 1 år siden

    Tiltrådte som bestyrelsesmedlem

    Flemming Søgaard Jensen·Bestyrelse

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato15. okt. 2025
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste15. okt. 2025
Revision fravalgtNej
Første regnskab15. okt. 2025 → 31. dec. 2025
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-
ReklamebeskyttelseJa

Kontakt

Adresse

Fjordsiden 16
7760 Hurup Thy
THISTED Kommune
Telefon-

Formål

Selskabets formål er, via foretagelse af kapitalindskud, ydelse af lån, og eller deltagelse via sparring, at medvirke til og understøttet iværksætteri og jobskabelse i små og mindre opstartsvirksomheder i Thy.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af en direktør i forening med 2 bestyrelsesmedlemmer, eller af den samlede bestyrelse.

Branche

649910

Investering for egen regning

Primær NACE-branche

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1031767292
15. okt. 2025→nu
1 år

Ofte stillede spørgsmål

13

Ofte stillede spørgsmål om Thy Vækst ApS

Hvad laver Thy Vækst ApS?

Thy Vækst ApS er registreret i branchen "Investering for egen regning" (branchekode 649910). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er, via foretagelse af kapitalindskud, ydelse af lån, og eller deltagelse via sparring, at medvirke til og understøttet iværksætteri og jobskabelse i små og mindre opstartsvirksomheder i Thy.

Hvad er CVR-nummeret på Thy Vækst ApS?

CVR-nummeret på Thy Vækst ApS er 45960269. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK45960269.

Hvornår blev Thy Vækst ApS stiftet?

Thy Vækst ApS blev stiftet 15. okt. 2025 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 1 år.

Er Thy Vækst ApS stadig aktiv?

Ja. Thy Vækst ApS står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer Thy Vækst ApS?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes Thy Vækst ApS af K.Y.M. ApS (10 %), Kaj Kirk (5 %), Kurt Andersen (5 %), CSK HOLDING ApS UNDER STIFTELSE (5 %), A/S CESTE HOLDING (5 %) og SJ FRAGT HOLDING ApS (5 %) (samt 2 andre). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvem sidder i ledelsen i Thy Vækst ApS?

Ledelsen består af Lisbeth Bang Nielsen (direktør), Kjeld Yde Madsen (formand), Flemming Søgaard Jensen (bestyrelsesmedlem), Kaj Kirk (bestyrelsesmedlem) og John Erik Foxby (bestyrelsesmedlem).

Hvem er direktør i Thy Vækst ApS?

Lisbeth Bang Nielsen er registreret i direktionen hos Thy Vækst ApS.

Hvor mange ansatte har Thy Vækst ApS?

CVR opgør Thy Vækst ApS til 1 ansatte og 0.56 årsværk i august 2026. Tallet stammer fra virksomhedens indberetning af beskæftigelse og opdateres løbende.

Hvor ligger Thy Vækst ApS?

Thy Vækst ApS har registreret adresse på Fjordsiden 16, 7760 Hurup Thy i THISTED Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i Thy Vækst ApS?

Den registrerede kapital i Thy Vækst ApS er 1.522.500 kr.

Hvornår har Thy Vækst ApS sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 20. feb. 2026 og dækker perioden 15. okt. 2025 - 31. dec. 2025. I alt 1 regnskab er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem er revisor for Thy Vækst ApS?

REVISION THY Registreret Revisionsanpartsselskab er registreret som revisor for Thy Vækst ApS.

Hvem kan tegne Thy Vækst ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af en direktør i forening med 2 bestyrelsesmedlemmer, eller af den samlede bestyrelse.

Historik1 afsnit

Kontakthistorik

TypeOplysningHemmeligPeriode
E-mail[email protected]Nej
15. okt. 2025→nu
1 år
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4010563717
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId13
Fejl registreretNej
Sidst indlæst25. okt. 2026, 03:41
Sidst opdateret13. aug. 2026, 12:05
Antal P-enheder1