Gå til indhold
Ejendomsselskabet Storebotn 57 D-E ApSNORMAL

CVR 45892255

Ejendomsselskabet Storebotn 57 D-E ApS

NORMAL
AnpartsselskabStiftet 19. sep. 2025KøgeUdlejning af erhvervsejendommeReklamebeskyttet

Ejendomsselskabet Storebotn 57 D-E ApS (CVR 45892255) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Udlejning af erhvervsejendomme", stiftet 19. sep. 2025 og med hjemsted i Køge. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

30.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

-

Hvem ejer og leder Ejendomsselskabet Storebotn 57 D-E ApS?

Ledelse - aktuel

NavnOrganFunktion
Mike Valencia NielsenDirektionDIREKTØR

Ejere - aktuelle

6
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
SEASAT HOLDING ApSVIRKSOMHED3070403715 %15 %19. sep. 2025
BAES HOLDING ApSVIRKSOMHED3552610215 %15 %19. sep. 2025
Valencia Investment Group Holding ApSVIRKSOMHED3696464215 %15 %19. sep. 2025
Wahlgreen Holding ApSVIRKSOMHED3723313715 %15 %19. sep. 2025
Kongebrogård Holding ApSVIRKSOMHED4307546215 %15 %19. sep. 2025
Ebbesen Holding ApSVIRKSOMHED4317062715 %15 %19. sep. 2025

Stiftere

NavnTypeCVR
SEASAT HOLDING ApSVIRKSOMHED30704037
BAES HOLDING ApSVIRKSOMHED35526102
Valencia Investment Group Holding ApSVIRKSOMHED36964642
Wahlgreen Holding ApSVIRKSOMHED37233137
Kongebrogård Holding ApSVIRKSOMHED43075462
Ebbesen Holding ApSVIRKSOMHED43170627

Tidslinje

12

Hvad er der sket i Ejendomsselskabet Storebotn 57 D-E ApS?

  1. 2025
  2. 19. september 2025for 1,1 år siden

    Virksomheden blev stiftet

    Anpartsselskab

  3. 19. september 2025for 1,1 år siden

    Kapital registreret: 30.000 kr.

  4. 19. september 2025for 1,1 år siden

    Vedtægter ændret

  5. 19. september 2025for 1,1 år siden

    Registreret på Galoche Alle 1, 4600 Køge

    KØGE Kommune

  6. 19. september 2025for 1,1 år siden

    Ejerandel registreret: 15 %

    SEASAT HOLDING ApS·EJERREGISTER

  7. 19. september 2025for 1,1 år siden

    Ejerandel registreret: 15 %

    BAES HOLDING ApS·EJERREGISTER

  8. 19. september 2025for 1,1 år siden

    Ejerandel registreret: 15 %

    Valencia Investment Group Holding ApS·EJERREGISTER

  9. 19. september 2025for 1,1 år siden

    Ejerandel registreret: 15 %

    Wahlgreen Holding ApS·EJERREGISTER

  10. 19. september 2025for 1,1 år siden

    Ejerandel registreret: 15 %

    Kongebrogård Holding ApS·EJERREGISTER

  11. 19. september 2025for 1,1 år siden

    Ejerandel registreret: 15 %

    Ebbesen Holding ApS·EJERREGISTER

  12. 19. september 2025for 1,1 år siden

    Tiltrådte som direktør

    Mike Valencia Nielsen·Direktion

  13. 19. september 2025for 1,1 år siden

    Produktionsenhed oprettet

    1031682912·P-nummer

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato19. sep. 2025
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste19. sep. 2025
Revision fravalgtJa
Første regnskab19. sep. 2025 → 31. dec. 2026
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-
ReklamebeskyttelseJa

Kontakt

Adresse

Galoche Alle 1
4600 Køge
KØGE Kommune
Telefon-
E-mail-

Formål

Selskabets formål er udlejning af fast ejendom samt hermed beslægtet virksomhed.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af 1 direktør.

Branche

682040

Udlejning af erhvervsejendomme

Primær NACE-branche

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1031682912
19. sep. 2025→nu
1 år 1 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

10

Ofte stillede spørgsmål om Ejendomsselskabet Storebotn 57 D-E ApS

Hvad laver Ejendomsselskabet Storebotn 57 D-E ApS?

Ejendomsselskabet Storebotn 57 D-E ApS er registreret i branchen "Udlejning af erhvervsejendomme" (branchekode 682040). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er udlejning af fast ejendom samt hermed beslægtet virksomhed.

Hvad er CVR-nummeret på Ejendomsselskabet Storebotn 57 D-E ApS?

CVR-nummeret på Ejendomsselskabet Storebotn 57 D-E ApS er 45892255. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK45892255.

Hvornår blev Ejendomsselskabet Storebotn 57 D-E ApS stiftet?

Ejendomsselskabet Storebotn 57 D-E ApS blev stiftet 19. sep. 2025 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 1 år 1 mdr.

Er Ejendomsselskabet Storebotn 57 D-E ApS stadig aktiv?

Ja. Ejendomsselskabet Storebotn 57 D-E ApS står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer Ejendomsselskabet Storebotn 57 D-E ApS?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes Ejendomsselskabet Storebotn 57 D-E ApS af SEASAT HOLDING ApS (15 %), BAES HOLDING ApS (15 %), Valencia Investment Group Holding ApS (15 %), Wahlgreen Holding ApS (15 %), Kongebrogård Holding ApS (15 %) og Ebbesen Holding ApS (15 %). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvem sidder i ledelsen i Ejendomsselskabet Storebotn 57 D-E ApS?

Ledelsen består af Mike Valencia Nielsen (direktør).

Hvem er direktør i Ejendomsselskabet Storebotn 57 D-E ApS?

Mike Valencia Nielsen er registreret i direktionen hos Ejendomsselskabet Storebotn 57 D-E ApS.

Hvor ligger Ejendomsselskabet Storebotn 57 D-E ApS?

Ejendomsselskabet Storebotn 57 D-E ApS har registreret adresse på Galoche Alle 1, 4600 Køge i KØGE Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i Ejendomsselskabet Storebotn 57 D-E ApS?

Den registrerede kapital i Ejendomsselskabet Storebotn 57 D-E ApS er 30.000 kr.

Hvem kan tegne Ejendomsselskabet Storebotn 57 D-E ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af 1 direktør.

Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4010532610
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId2
Fejl registreretNej
Sidst indlæst25. okt. 2026, 21:18
Sidst opdateret19. sep. 2025, 12:06
Antal P-enheder1