Gå til indhold
Prydy ApSNORMAL

CVR 45664740

Prydy ApS

NORMAL
AnpartsselskabStiftet 3. jun. 2025København KAndre fremstillingsaktiviteter i.a.n.Reklamebeskyttet

Prydy ApS (CVR 45664740) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Andre fremstillingsaktiviteter i.a.n.", stiftet 3. jun. 2025, med hjemsted i København K og ca. 4 ansatte. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

21.970 kr.

Beskæftigelse - seneste

2026-08 (seneste estimat)

4

Ansatte

3

Årsværk

Interval: 2-4 ansatte

Hvem ejer og leder Prydy ApS?

Ledelse - aktuel

NavnOrganFunktion
Per MonbergBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Henrik AlbertsenBestyrelseFORMAND
Anders Gry LarsenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Henrik AlbertsenDirektionADM. DIR.

Ejere - aktuelle

6
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
CATHEDRAL ApSVIRKSOMHED2750782415 %15 %3. jun. 2025
Orion ApSVIRKSOMHED4441289615 %15 %3. jun. 2025
Martyn Taylor MacphersonANDEN_DELTAGER400986449515 %15 %3. jun. 2025
Darkner ApSVIRKSOMHED4101869010 %10 %3. jun. 2025
Hessellund General Holding ApSVIRKSOMHED4554798110 %10 %3. jun. 2025
Oleksandr PozniakovANDEN_DELTAGER401042828710 %10 %3. jun. 2025

Stiftere

NavnTypeCVR
Kristoffer Anders EdinPERSON-
CATHEDRAL ApSVIRKSOMHED27507824
MK CONSOLIDATED INVESTMENT HOLDING ApSVIRKSOMHED33871856
Darkner ApSVIRKSOMHED41018690
Orion ApSVIRKSOMHED44412896
Hessellund General Holding ApSVIRKSOMHED45547981
Montanus Invest ApSVIRKSOMHED45612414
Martyn Taylor MacphersonANDEN_DELTAGER4009864495
Oleksandr PozniakovANDEN_DELTAGER4010428287

Revision

RevisorStatusPeriode
VICH 4539 A/SOphørt
30. mar. 2026→30. sep. 2026
6 mdr.

Tidslinje

24

Hvad er der sket i Prydy ApS?

  1. 2026
  2. 1. oktober 2026for 29 dage siden

    Tiltrådte som bestyrelsesmedlem

    Per Monberg·Bestyrelse

  3. 30. september 2026for 30 dage siden

    Vedtægter ændret

  4. 30. september 2026for 30 dage siden

    Revisor fratrådte

    VICH 4539 A/S·Revision

  5. 9. juni 2026for 5 mdr. siden

    Adresse flyttet til Admiralgade 17 1 tv, 1066 København K

    KØBENHAVN Kommune

  6. 30. marts 2026for 7 mdr. siden

    Vedtægter ændret

  7. 30. marts 2026for 7 mdr. siden

    Revisor tiltrådte

    VICH 4539 A/S·Revision

  8. 2025
  9. 5. december 2025for 11 mdr. siden

    Kapital ændret til 21.970 kr.

  10. 5. december 2025for 11 mdr. siden

    Vedtægter ændret

  11. 27. juni 2025for 1,3 år siden

    Kapital ændret til 20.956 kr.

  12. 27. juni 2025for 1,3 år siden

    Vedtægter ændret

  13. 3. juni 2025for 1,4 år siden

    Virksomheden blev stiftet

    Anpartsselskab

  14. 3. juni 2025for 1,4 år siden

    Kapital registreret: 20.005 kr.

  15. 3. juni 2025for 1,4 år siden

    Vedtægter ændret

  16. 3. juni 2025for 1,4 år siden

    Registreret på Ravnsborg Tværgade 1 1, 2200 København N

    KØBENHAVN Kommune

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato3. jun. 2025
Regnskabsår1. juli → 30. juni
Vedtægt seneste30. sep. 2026
Revision fravalgtJa
Første regnskab3. jun. 2025 → 30. jun. 2026
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-
ReklamebeskyttelseJa

Kontakt

Adresse

Admiralgade 17 1 tv
1066 København K
KØBENHAVN Kommune
Telefon-
E-mail-

Formål

Selskabets formål er at udvikle, fremstille og kommercialisere software- og hardwareløsninger samt enhver anden hermed beslægtet virksomhed.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af direktøren eller et flertal af bestyrelsesmedlemmerne

Branche

329900

Andre fremstillingsaktiviteter i.a.n.

Primær NACE-branche

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1031400569
3. jun. 2025→nu
1 år 4 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

11

Ofte stillede spørgsmål om Prydy ApS

Hvad laver Prydy ApS?

Prydy ApS er registreret i branchen "Andre fremstillingsaktiviteter i.a.n." (branchekode 329900). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at udvikle, fremstille og kommercialisere software- og hardwareløsninger samt enhver anden hermed beslægtet virksomhed.

Hvad er CVR-nummeret på Prydy ApS?

CVR-nummeret på Prydy ApS er 45664740. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK45664740.

Hvornår blev Prydy ApS stiftet?

Prydy ApS blev stiftet 3. jun. 2025 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 1 år 4 mdr.

Er Prydy ApS stadig aktiv?

Ja. Prydy ApS står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer Prydy ApS?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes Prydy ApS af CATHEDRAL ApS (15 %), Orion ApS (15 %), Martyn Taylor Macpherson (15 %), Darkner ApS (10 %), Hessellund General Holding ApS (10 %) og Oleksandr Pozniakov (10 %). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvem sidder i ledelsen i Prydy ApS?

Ledelsen består af Henrik Albertsen (adm. dir.), Henrik Albertsen (formand), Per Monberg (bestyrelsesmedlem) og Anders Gry Larsen (bestyrelsesmedlem).

Hvem er direktør i Prydy ApS?

Henrik Albertsen er registreret i direktionen hos Prydy ApS.

Hvor mange ansatte har Prydy ApS?

CVR opgør Prydy ApS til 4 ansatte og 3 årsværk i august 2026. Tallet stammer fra virksomhedens indberetning af beskæftigelse og opdateres løbende.

Hvor ligger Prydy ApS?

Prydy ApS har registreret adresse på Admiralgade 17 1 tv, 1066 København K i KØBENHAVN Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i Prydy ApS?

Den registrerede kapital i Prydy ApS er 21.970 kr.

Hvem kan tegne Prydy ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af direktøren eller et flertal af bestyrelsesmedlemmerne

Historik1 afsnit

Adressehistorik

2

Ravnsborg Tværgade 1

København N

1 år

Admiralgade 17

København K

4 mdr.
2026
AdresseKommunePeriode
Ravnsborg Tværgade 1 1, 2200 København NKØBENHAVN
3. jun. 2025→8. jun. 2026
1 år
Admiralgade 17 1 tv, 1066 København KKØBENHAVN
9. jun. 2026→nu
4 mdr.
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4010428300
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId20
Fejl registreretNej
Sidst indlæst25. okt. 2026, 03:13
Sidst opdateret1. okt. 2026, 18:31
Antal P-enheder1