Gå til indhold
PROhede Mobility ApSNORMAL

CVR 45562875

PROhede Mobility ApS

NORMAL
AnpartsselskabStiftet 24. apr. 2025HinnerupIkke-finansielle holdingselskaberReklamebeskyttet

PROhede Mobility ApS (CVR 45562875) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber", stiftet 24. apr. 2025 og med hjemsted i Hinnerup. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

900.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

-

Hvem ejer og leder PROhede Mobility ApS?

Ledelse - aktuel

NavnOrganFunktion
Henrik LundumBestyrelseFORMAND
Christian FastBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Anders Vandsted SlothBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Jakob SchlieBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Anders Vandsted SlothDirektionADM. DIR.

Ejere - aktuelle

9
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
WILFRED HOLDING ApSVIRKSOMHED3136348925 %25 %25. apr. 2025
4A Invest ApSVIRKSOMHED3830290625 %25 %25. apr. 2025
Believe In Invest ApSVIRKSOMHED3799893110 %10 %25. apr. 2025
N.T. ØSTERGAARD HOLDING ApSVIRKSOMHED282965255 %5 %25. apr. 2025
HUUS HOLDING ApSVIRKSOMHED287118835 %5 %25. apr. 2025
KS HIRTSHALS ApSVIRKSOMHED253167705 %5 %25. apr. 2025
Ullits Invest ApSVIRKSOMHED383117865 %5 %25. apr. 2025
Clear Leasing ApSVIRKSOMHED437952795 %5 %25. apr. 2025
Siersbæk & Engel Invest ApSVIRKSOMHED455163425 %5 %25. apr. 2025

Stiftere

NavnTypeCVR
N.T. ØSTERGAARD HOLDING ApSVIRKSOMHED28296525
WILFRED HOLDING ApSVIRKSOMHED31363489
HUUS HOLDING ApSVIRKSOMHED28711883
ASKØE TRANSPORT ApSVIRKSOMHED34225117
KS HIRTSHALS ApSVIRKSOMHED25316770
4A Invest ApSVIRKSOMHED38302906
Ullits Invest ApSVIRKSOMHED38311786
Clear Leasing ApSVIRKSOMHED43795279
Siersbæk & Engel Invest ApSVIRKSOMHED45516342

Revision

RevisorStatusPeriode
Roesgaaard & Partners Statsautoriseret RevisionspartnerselskabAktiv
25. apr. 2025→nu
1 år 6 mdr.

Tidslinje

21

Hvad er der sket i PROhede Mobility ApS?

  1. 2025
  2. 25. april 2025for 1,5 år siden

    Status ændret til NORMAL

  3. 25. april 2025for 1,5 år siden

    Ejerandel registreret: 10 %

    Believe In Invest ApS·EJERREGISTER

  4. 25. april 2025for 1,5 år siden

    Ejerandel registreret: 25 %

    WILFRED HOLDING ApS·EJERREGISTER

  5. 25. april 2025for 1,5 år siden

    Ejerandel registreret: 25 %

    4A Invest ApS·EJERREGISTER

  6. 25. april 2025for 1,5 år siden

    Ejerandel registreret: 5 %

    N.T. ØSTERGAARD HOLDING ApS·EJERREGISTER

  7. 25. april 2025for 1,5 år siden

    Ejerandel registreret: 5 %

    HUUS HOLDING ApS·EJERREGISTER

  8. 25. april 2025for 1,5 år siden

    Ejerandel registreret: 5 %

    KS HIRTSHALS ApS·EJERREGISTER

  9. 25. april 2025for 1,5 år siden

    Ejerandel registreret: 5 %

    Ullits Invest ApS·EJERREGISTER

  10. 25. april 2025for 1,5 år siden

    Ejerandel registreret: 5 %

    Clear Leasing ApS·EJERREGISTER

  11. 25. april 2025for 1,5 år siden

    Ejerandel registreret: 5 %

    Siersbæk & Engel Invest ApS·EJERREGISTER

  12. 25. april 2025for 1,5 år siden

    Tiltrådte som adm. dir.

    Anders Vandsted Sloth·Direktion

  13. 25. april 2025for 1,5 år siden

    Tiltrådte som bestyrelsesmedlem

    Christian Fast·Bestyrelse

  14. 25. april 2025for 1,5 år siden

    Tiltrådte som bestyrelsesmedlem

    Anders Vandsted Sloth·Bestyrelse

  15. 25. april 2025for 1,5 år siden

    Tiltrådte som bestyrelsesmedlem

    Jakob Schlie·Bestyrelse

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato24. apr. 2025
Regnskabsår1. juli → 30. juni
Vedtægt seneste24. apr. 2025
Revision fravalgtNej
Første regnskab25. apr. 2025 → 30. jun. 2026
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-
ReklamebeskyttelseJa

Kontakt

Adresse

Trigevej 20
8382 Hinnerup
FAVRSKOV Kommune
Telefon-
E-mail-

Formål

Selskabets formål er at drive virksomhed med køb, salg og leasing af motorkøretøjer, herunder også rådgivnings- og anden servicevirksomhed, og anden hermed forbundet virksomhed

Tegningsregel

Selskabet tegnes af den administrerende direktør, et bestyrelsesmedlem og bestyrelsesformanden i forening eller af to bestyrelsesmedlemmer og bestyrelsesformanden i forening

Branche

642120

Ikke-finansielle holdingselskaber

Primær NACE-branche

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1031274261
24. apr. 2025→nu
1 år 6 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

11

Ofte stillede spørgsmål om PROhede Mobility ApS

Hvad laver PROhede Mobility ApS?

PROhede Mobility ApS er registreret i branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber" (branchekode 642120). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at drive virksomhed med køb, salg og leasing af motorkøretøjer, herunder også rådgivnings- og anden servicevirksomhed, og anden hermed forbundet virksomhed

Hvad er CVR-nummeret på PROhede Mobility ApS?

CVR-nummeret på PROhede Mobility ApS er 45562875. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK45562875.

Hvornår blev PROhede Mobility ApS stiftet?

PROhede Mobility ApS blev stiftet 24. apr. 2025 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 1 år 6 mdr.

Er PROhede Mobility ApS stadig aktiv?

Ja. PROhede Mobility ApS står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer PROhede Mobility ApS?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes PROhede Mobility ApS af WILFRED HOLDING ApS (25 %), 4A Invest ApS (25 %), Believe In Invest ApS (10 %), N.T. ØSTERGAARD HOLDING ApS (5 %), HUUS HOLDING ApS (5 %) og KS HIRTSHALS ApS (5 %) (samt 3 andre). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvem sidder i ledelsen i PROhede Mobility ApS?

Ledelsen består af Anders Vandsted Sloth (adm. dir.), Henrik Lundum (formand), Christian Fast (bestyrelsesmedlem), Anders Vandsted Sloth (bestyrelsesmedlem) og Jakob Schlie (bestyrelsesmedlem).

Hvem er direktør i PROhede Mobility ApS?

Anders Vandsted Sloth er registreret i direktionen hos PROhede Mobility ApS.

Hvor ligger PROhede Mobility ApS?

PROhede Mobility ApS har registreret adresse på Trigevej 20, 8382 Hinnerup i FAVRSKOV Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i PROhede Mobility ApS?

Den registrerede kapital i PROhede Mobility ApS er 900.000 kr.

Hvem er revisor for PROhede Mobility ApS?

Roesgaaard & Partners Statsautoriseret Revisionspartnerselskab er registreret som revisor for PROhede Mobility ApS.

Hvem kan tegne PROhede Mobility ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af den administrerende direktør, et bestyrelsesmedlem og bestyrelsesformanden i forening eller af to bestyrelsesmedlemmer og bestyrelsesformanden i forening

Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4010381772
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId2
Fejl registreretNej
Sidst indlæst22. okt. 2026, 20:37
Sidst opdateret10. jul. 2026, 09:31
Antal P-enheder1