Gå til indhold
Complypay Group ApSNORMAL

CVR 45397629

Complypay Group ApS

NORMAL
AnpartsselskabStiftet 5. feb. 2025København KComputerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteterReklamebeskyttet

Complypay Group ApS (CVR 45397629) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter", stiftet 5. feb. 2025, med hjemsted i København K og ca. 4 ansatte. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

278.303 kr.

Beskæftigelse - seneste

2026-08 (seneste estimat)

4

Ansatte

3

Årsværk

Interval: 2-4 ansatte

Regnskab og nøgletal for Complypay Group ApS

Regnskaber - nøgletal

1
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
5. feb. 2025→31. dec. 20253. jul. 2026Anders Dalgaard Sørensen6. jul. 2026iXBRLXML

Hvem ejer og leder Complypay Group ApS?

Ledelse - aktuel

Ejere - aktuelle

8
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
Mads Stolberg-Larsen Holding ApSVIRKSOMHED4180110720 %20 %5. feb. 2025
PreSeed Ventures Tech Fund I K/SVIRKSOMHED4144504110 %10 %14. nov. 2025
Jason Spasovski Holding ApSVIRKSOMHED4204001010 %10 %5. feb. 2025
Upfin Fund I K/SVIRKSOMHED4298168010 %10 %14. nov. 2025
BlackWood Ventures Fund I EuVECA K/SVIRKSOMHED4356778010 %10 %14. nov. 2025
CapCo ApSVIRKSOMHED412651405 %5 %14. nov. 2025
PDS Byggematerialer ApSVIRKSOMHED430043875 %5 %14. nov. 2025
GIANT VENTURES I LIMITEDANDEN_DELTAGER40103084805 %5 %5. feb. 2025

Stiftere

NavnTypeCVR
GRANNOV HOLDING ApSVIRKSOMHED32647278
EQUILIBRIA ApSVIRKSOMHED25165535
SBRON ApSVIRKSOMHED36735139
FA Advisory ApSVIRKSOMHED41046554
CapCo ApSVIRKSOMHED41265140
PreSeed Ventures Tech Fund I K/SVIRKSOMHED41445041
Mads Stolberg-Larsen Holding ApSVIRKSOMHED41801107
ZTLment ApSVIRKSOMHED41801298
Jason Spasovski Holding ApSVIRKSOMHED42040010
Upfin Fund I K/SVIRKSOMHED42981680
BlackWood Ventures Fund I EuVECA K/SVIRKSOMHED43567780
HJK Ventures LtdANDEN_DELTAGER4009174819
Borderless ALGO Fund I LPANDEN_DELTAGER4010308481
GIANT VENTURES I LIMITEDANDEN_DELTAGER4010308480

Revision

RevisorStatusPeriode
KR 483 A/SAktiv
3. jul. 2026→nu
3 mdr.

Tidslinje

35

Hvad er der sket i Complypay Group ApS?

  1. 2026
  2. 30. oktober 2026for 2 dage siden

    Fratrådte som direktør

    Stefan Krumbæk·Direktion

  3. 30. oktober 2026for 2 dage siden

    Tiltrådte som adm. dir.

    Miguel Alexandre Calado de Albuquerque e Azevedo Moura·Direktion

  4. 6. juli 2026for 4 mdr. siden

    Regnskab for 2025 offentliggjort

    Regnskabsperiode 5. feb. 2025 → 31. dec. 2025

  5. 3. juli 2026for 4 mdr. siden

    Revisor tiltrådte

    KR 483 A/S·Revision

  6. 1. februar 2026for 9 mdr. siden

    Fratrådte som direktør

    Mads Stolberg-Mathieu·Direktion

  7. 1. februar 2026for 9 mdr. siden

    Tiltrådte som direktør

    Stefan Krumbæk·Direktion

  8. 9. januar 2026for 10 mdr. siden

    Fratrådte som bestyrelsesmedlem

    Mikkel Hippe Brun·Bestyrelse

  9. 9. januar 2026for 10 mdr. siden

    Fratrådte som formand

    Frederik Christian Gjessing Vinten·Bestyrelse

  10. 9. januar 2026for 10 mdr. siden

    Tiltrådte som bestyrelsesmedlem

    Miguel Alexandre Calado de Albuquerque e Azevedo Moura·Bestyrelse

  11. 9. januar 2026for 10 mdr. siden

    Tiltrådte som formand

    Anders Dalgaard Sørensen·Bestyrelse

  12. 2025
  13. 14. november 2025for 1 år siden

    Kapital ændret til 278.303 kr.

  14. 14. november 2025for 1 år siden

    Vedtægter ændret

  15. 14. november 2025for 1 år siden

    Ejerandel registreret: 10 %

    PreSeed Ventures Tech Fund I K/S·EJERREGISTER

  16. 14. november 2025for 1 år siden

    Ejerandel registreret: 10 %

    Upfin Fund I K/S·EJERREGISTER

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato5. feb. 2025
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste14. nov. 2025
Revision fravalgtNej
Første regnskab5. feb. 2025 → 31. dec. 2025
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-
ReklamebeskyttelseJa

Kontakt

Adresse

Linnésgade 20A 2
1361 København K
KØBENHAVN Kommune
Telefon-
E-mail-

Formål

Selskabets formål er at eje kapitalandele i andre virksomheder og anden beslægtet virksomhed.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af den samlede direktion i forening.

Branche

622000

Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter

Primær NACE-branche

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1031072731
5. feb. 2025→nu
1 år 8 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

13

Ofte stillede spørgsmål om Complypay Group ApS

Hvad laver Complypay Group ApS?

Complypay Group ApS er registreret i branchen "Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter" (branchekode 622000). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at eje kapitalandele i andre virksomheder og anden beslægtet virksomhed.

Hvad er CVR-nummeret på Complypay Group ApS?

CVR-nummeret på Complypay Group ApS er 45397629. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK45397629.

Hvornår blev Complypay Group ApS stiftet?

Complypay Group ApS blev stiftet 5. feb. 2025 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 1 år 8 mdr.

Er Complypay Group ApS stadig aktiv?

Ja. Complypay Group ApS står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer Complypay Group ApS?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes Complypay Group ApS af Mads Stolberg-Larsen Holding ApS (20 %), PreSeed Ventures Tech Fund I K/S (10 %), Jason Spasovski Holding ApS (10 %), Upfin Fund I K/S (10 %), BlackWood Ventures Fund I EuVECA K/S (10 %) og CapCo ApS (5 %) (samt 2 andre). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvem sidder i ledelsen i Complypay Group ApS?

Ledelsen består af Miguel Alexandre Calado de Albuquerque e Azevedo Moura (adm. dir.), Anders Dalgaard Sørensen (formand) og Miguel Alexandre Calado de Albuquerque e Azevedo Moura (bestyrelsesmedlem).

Hvem er direktør i Complypay Group ApS?

Miguel Alexandre Calado de Albuquerque e Azevedo Moura er registreret i direktionen hos Complypay Group ApS.

Hvor mange ansatte har Complypay Group ApS?

CVR opgør Complypay Group ApS til 4 ansatte og 3 årsværk i august 2026. Tallet stammer fra virksomhedens indberetning af beskæftigelse og opdateres løbende.

Hvor ligger Complypay Group ApS?

Complypay Group ApS har registreret adresse på Linnésgade 20A 2, 1361 København K i KØBENHAVN Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i Complypay Group ApS?

Den registrerede kapital i Complypay Group ApS er 278.303 kr.

Hvornår har Complypay Group ApS sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 6. jul. 2026 og dækker perioden 5. feb. 2025 - 31. dec. 2025. I alt 1 regnskab er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem er revisor for Complypay Group ApS?

KR 483 A/S er registreret som revisor for Complypay Group ApS.

Hvem kan tegne Complypay Group ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af den samlede direktion i forening.

Historik2 afsnit

Ledelse - historisk

4

Stefan Krumbæk

DIREKTØR · Direktion

8 mdr.

Mads Stolberg-Mathieu

DIREKTØR · Direktion

11 mdr.

Mikkel Hippe Brun

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

11 mdr.

Frederik Christian Gjessing Vinten

FORMAND · Bestyrelse

11 mdr.
2026
NavnOrganFunktionPeriode
Stefan KrumbækDirektionDIREKTØR
1. feb. 2026→30. okt. 2026
8 mdr.
Mads Stolberg-MathieuDirektionDIREKTØR
5. feb. 2025→1. feb. 2026
11 mdr.
Mikkel Hippe BrunBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
5. feb. 2025→9. jan. 2026
11 mdr.
Frederik Christian Gjessing VintenBestyrelseFORMAND
5. feb. 2025→9. jan. 2026
11 mdr.

Ejere - historisk

2

PreSeed Ventures Tech Fund I K/S

5 %

9 mdr.

Upfin Fund I K/S

5 %

9 mdr.
NavnTypeEjerandelPeriode
PreSeed Ventures Tech Fund I K/SVIRKSOMHED5 %
5. feb. 2025→13. nov. 2025
9 mdr.
Upfin Fund I K/SVIRKSOMHED5 %
5. feb. 2025→13. nov. 2025
9 mdr.
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4010308487
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId27
Fejl registreretNej
Sidst indlæst31. okt. 2026, 00:01
Sidst opdateret31. okt. 2026, 00:01
Antal P-enheder1