Gå til indhold
Conventum ApSNORMAL

CVR 45263460

Conventum ApS

NORMAL
AnpartsselskabStiftet 2. dec. 2024RødovreComputerprogrammeringReklamebeskyttet

Conventum ApS (CVR 45263460) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Computerprogrammering", stiftet 2. dec. 2024 og med hjemsted i Rødovre. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

40.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

-

Regnskab og nøgletal for Conventum ApS

Regnskaber - nøgletal

1
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
2. dec. 2024→30. jun. 20255. dec. 2025Lars Valentin-Pedersen15. dec. 2025iXBRLXML

Hvem ejer og leder Conventum ApS?

Ledelse - aktuel

NavnOrganFunktion
Peter RosendalDirektionDIREKTØR
Lars Valentin-PedersenDirektionDIREKTØR

Ejere - aktuelle

6
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
KENNETH VALENTIN HOLDING ApSVIRKSOMHED3007570615 %15 %2. dec. 2024
LARS VALENTIN-PEDERSEN HOLDING ApSVIRKSOMHED3007574915 %15 %2. dec. 2024
ASH HOLDING ApSVIRKSOMHED3023940715 %15 %2. dec. 2024
SCHMÜCKER MANAGEMENT ApSVIRKSOMHED3469226215 %15 %2. dec. 2024
Peter Rosendal Holding IvSVIRKSOMHED4010894715 %15 %2. dec. 2024
M. Myhlendorph Holding ApSVIRKSOMHED4049433215 %15 %2. dec. 2024

Stiftere

NavnTypeCVR
KENNETH VALENTIN HOLDING ApSVIRKSOMHED30075706
LARS VALENTIN-PEDERSEN HOLDING ApSVIRKSOMHED30075749
ASH HOLDING ApSVIRKSOMHED30239407
SCHMÜCKER MANAGEMENT ApSVIRKSOMHED34692262
Peter Rosendal Holding IvSVIRKSOMHED40108947
M. Myhlendorph Holding ApSVIRKSOMHED40494332

Revision

RevisorStatusPeriode
BTDK P/SOphørt
2. dec. 2024→2. dec. 2024

Tidslinje

18

Hvad er der sket i Conventum ApS?

  1. 2025
  2. 15. december 2025for 10 mdr. siden

    Regnskab for 2025 offentliggjort

    Regnskabsperiode 2. dec. 2024 → 30. jun. 2025

  3. 27. februar 2025for 1,7 år siden

    Vedtægter ændret

  4. 1. januar 2025for 1,8 år siden

    Branche ændret til Computerprogrammering

    621000

  5. 2024
  6. 2. december 2024for 1,9 år siden

    Virksomheden blev stiftet

    Anpartsselskab

  7. 2. december 2024for 1,9 år siden

    Kapital registreret: 40.000 kr.

  8. 2. december 2024for 1,9 år siden

    Vedtægter ændret

  9. 2. december 2024for 1,9 år siden

    Registreret på Rødager Alle 127, 2610 Rødovre

    RØDOVRE Kommune

  10. 2. december 2024for 1,9 år siden

    Ejerandel registreret: 15 %

    KENNETH VALENTIN HOLDING ApS·EJERREGISTER

  11. 2. december 2024for 1,9 år siden

    Ejerandel registreret: 15 %

    LARS VALENTIN-PEDERSEN HOLDING ApS·EJERREGISTER

  12. 2. december 2024for 1,9 år siden

    Ejerandel registreret: 15 %

    ASH HOLDING ApS·EJERREGISTER

  13. 2. december 2024for 1,9 år siden

    Ejerandel registreret: 15 %

    SCHMÜCKER MANAGEMENT ApS·EJERREGISTER

  14. 2. december 2024for 1,9 år siden

    Ejerandel registreret: 15 %

    Peter Rosendal Holding IvS·EJERREGISTER

  15. 2. december 2024for 1,9 år siden

    Ejerandel registreret: 15 %

    M. Myhlendorph Holding ApS·EJERREGISTER

  16. 2. december 2024for 1,9 år siden

    Tiltrådte som direktør

    Peter Rosendal·Direktion

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato2. dec. 2024
Regnskabsår1. juli → 30. juni
Vedtægt seneste27. feb. 2025
Revision fravalgtJa
Første regnskab2. dec. 2024 → 30. jun. 2025
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-
ReklamebeskyttelseJa

Kontakt

Adresse

Rødager Alle 127
2610 Rødovre
RØDOVRE Kommune
Telefon-
E-mail-

Formål

Selskabets formål er at drive et IT-virksomhed med udvikling, udformning, tilretning, test og support i forbindelse med databaseløsninger, web-design, system software og software applikationer.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af en direktør.

Branche

621000

Computerprogrammering

Primær NACE-branche

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1030903524
2. dec. 2024→nu
1 år 10 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

11

Ofte stillede spørgsmål om Conventum ApS

Hvad laver Conventum ApS?

Conventum ApS er registreret i branchen "Computerprogrammering" (branchekode 621000). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at drive et IT-virksomhed med udvikling, udformning, tilretning, test og support i forbindelse med databaseløsninger, web-design, system software og software applikationer.

Hvad er CVR-nummeret på Conventum ApS?

CVR-nummeret på Conventum ApS er 45263460. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK45263460.

Hvornår blev Conventum ApS stiftet?

Conventum ApS blev stiftet 2. dec. 2024 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 1 år 10 mdr.

Er Conventum ApS stadig aktiv?

Ja. Conventum ApS står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer Conventum ApS?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes Conventum ApS af KENNETH VALENTIN HOLDING ApS (15 %), LARS VALENTIN-PEDERSEN HOLDING ApS (15 %), ASH HOLDING ApS (15 %), SCHMÜCKER MANAGEMENT ApS (15 %), Peter Rosendal Holding IvS (15 %) og M. Myhlendorph Holding ApS (15 %). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvem sidder i ledelsen i Conventum ApS?

Ledelsen består af Peter Rosendal (direktør) og Lars Valentin-Pedersen (direktør).

Hvem er direktør i Conventum ApS?

Peter Rosendal og Lars Valentin-Pedersen er registreret i direktionen hos Conventum ApS.

Hvor ligger Conventum ApS?

Conventum ApS har registreret adresse på Rødager Alle 127, 2610 Rødovre i RØDOVRE Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i Conventum ApS?

Den registrerede kapital i Conventum ApS er 40.000 kr.

Hvornår har Conventum ApS sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 15. dec. 2025 og dækker perioden 2. dec. 2024 - 30. jun. 2025. I alt 1 regnskab er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem kan tegne Conventum ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af en direktør.

Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4010248009
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId4
Fejl registreretNej
Sidst indlæst22. okt. 2026, 18:06
Sidst opdateret12. okt. 2026, 07:35
Antal P-enheder1