Gå til indhold
Navio ApSNORMAL

CVR 44955865

Navio ApS

NORMAL
AnpartsselskabStiftet 9. jul. 2024Aarhus VComputerprogrammeringReklamebeskyttet

Navio ApS (CVR 44955865) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Computerprogrammering", stiftet 9. jul. 2024, med hjemsted i Aarhus V og ca. 5 ansatte. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf

Kapital

Selskabskapital

40.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

2026-06 (seneste estimat)

5

Ansatte

5

Årsværk

Interval: 5-9 ansatte

Regnskab og nøgletal for Navio ApS

Regnskaber - nøgletal

1
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
9. jul. 202431. dec. 202519. maj 2026Rune Dalsenni Rask19. maj 2026iXBRLXML

Hvem ejer og leder Navio ApS?

Ledelse - aktuel

NavnOrganFunktion
Rune Dalsenni RaskDirektionDIREKTØR

Ejere - aktuelle

1
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
Nomad Holding ApSVIRKSOMHED44953021100 %100 %9. jul. 2024

Stiftere

NavnTypeCVR
Nomad Holding ApSVIRKSOMHED44953021

Tidslinje

13

Hvad er der sket i Navio ApS?

  1. 2026
  2. 19. maj 2026for 4 mdr. siden

    Regnskab for 2025 offentliggjort

    Regnskabsperiode 9. jul. 2024 → 31. dec. 2025

  3. 2025
  4. 22. august 2025for 1,1 år siden

    Adresse flyttet til Viborgvej 159A st, 8210 Aarhus V

    AARHUS Kommune

  5. 9. juli 2025for 1,2 år siden

    Adresse flyttet til Hovmarken 45, 8520 Lystrup

    AARHUS Kommune

  6. 4. juli 2025for 1,2 år siden

    Navn ændret til Navio ApS

  7. 4. juli 2025for 1,2 år siden

    Vedtægter ændret

  8. 1. januar 2025for 1,7 år siden

    Branche ændret til Computerprogrammering

    621000

  9. 2024
  10. 9. juli 2024for 2,2 år siden

    Virksomheden blev stiftet

    Anpartsselskab

  11. 9. juli 2024for 2,2 år siden

    Kapital registreret: 40.000 kr.

  12. 9. juli 2024for 2,2 år siden

    Vedtægter ændret

  13. 9. juli 2024for 2,2 år siden

    Registreret på Teglværksgade 14 5 th, 8000 Aarhus C

    AARHUS Kommune

  14. 9. juli 2024for 2,2 år siden

    Ejerandel registreret: 100 %

    Nomad Holding ApS·EJERREGISTER

  15. 9. juli 2024for 2,2 år siden

    Tiltrådte som direktør

    Rune Dalsenni Rask·Direktion

  16. 9. juli 2024for 2,2 år siden

    Produktionsenhed oprettet

    1030514757·P-nummer

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato9. jul. 2024
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste4. jul. 2025
Revision fravalgtJa
Første regnskab9. jul. 202431. dec. 2025
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-
ReklamebeskyttelseJa

Kontakt

Adresse

Viborgvej 159A st
8210 Aarhus V
AARHUS Kommune
Telefon60603742
Hjemmesidenavio.dk

Formål

Selskabets formål er drift af IT-virksomhed og virksomhed, der er naturligt forbundet hermed.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af den samlede direktion.

Branche

621000

Computerprogrammering

Primær NACE-branche

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1030514757
9. jul. 2024nu
2 år 2 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

12

Ofte stillede spørgsmål om Navio ApS

Hvad laver Navio ApS?

Navio ApS er registreret i branchen "Computerprogrammering" (branchekode 621000). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er drift af IT-virksomhed og virksomhed, der er naturligt forbundet hermed.

Hvad er CVR-nummeret på Navio ApS?

CVR-nummeret på Navio ApS er 44955865. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK44955865.

Hvornår blev Navio ApS stiftet?

Navio ApS blev stiftet 9. jul. 2024 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 2 år 2 mdr.

Er Navio ApS stadig aktiv?

Ja. Navio ApS står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer Navio ApS?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes Navio ApS af Nomad Holding ApS (100 %). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvem sidder i ledelsen i Navio ApS?

Ledelsen består af Rune Dalsenni Rask (direktør).

Hvem er direktør i Navio ApS?

Rune Dalsenni Rask er registreret i direktionen hos Navio ApS.

Hvor mange ansatte har Navio ApS?

CVR opgør Navio ApS til 5 ansatte og 5 årsværk i juni 2026. Tallet stammer fra virksomhedens indberetning af beskæftigelse og opdateres løbende.

Hvor ligger Navio ApS?

Navio ApS har registreret adresse på Viborgvej 159A st, 8210 Aarhus V i AARHUS Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i Navio ApS?

Den registrerede kapital i Navio ApS er 40.000 kr.

Hvornår har Navio ApS sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 19. maj 2026 og dækker perioden 9. jul. 2024 - 31. dec. 2025. I alt 1 regnskab er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem kan tegne Navio ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af den samlede direktion.

Historik3 afsnit

Navnehistorik

2
NavnPeriode
Nomad Solutions ApS
9. jul. 20243. jul. 2025
11 mdr.
Navio ApS
4. jul. 2025nu
1 år 2 mdr.

Adressehistorik

3

Teglværksgade 14

Aarhus C

11 mdr.

Hovmarken 45

Lystrup

Viborgvej 159A

Aarhus V

1 år 1 mdr.
20252026
AdresseKommunePeriode
Teglværksgade 14 5 th, 8000 Aarhus CAARHUS
9. jul. 20248. jul. 2025
11 mdr.
Hovmarken 45, 8520 LystrupAARHUS
9. jul. 202521. aug. 2025
1 mdr.
Viborgvej 159A st, 8210 Aarhus VAARHUS
22. aug. 2025nu
1 år 1 mdr.

Kontakthistorik

TypeOplysningHemmeligPeriode
Telefon60603742Nej
22. aug. 2025nu
1 år 1 mdr.
E-mail[email protected]Nej
22. aug. 2025nu
1 år 1 mdr.
Hjemmesidenavio.dkNej
22. aug. 2025nu
1 år 1 mdr.
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4010108808
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId17
Fejl registreretNej
Sidst indlæst20. sep. 2026, 17:21
Sidst opdateret20. aug. 2026, 10:41
Antal P-enheder1