Gå til indhold
Nygade 5 ApSNORMAL

CVR 44817810

Nygade 5 ApS

NORMAL
AnpartsselskabStiftet 1. maj 2024HolbækUdskænkning af alkoholiske drikkevarerReklamebeskyttet

Nygade 5 ApS (CVR 44817810) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Udskænkning af alkoholiske drikkevarer", stiftet 1. maj 2024, med hjemsted i Holbæk og ca. 13 ansatte. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

300.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

2026-08 (seneste estimat)

13

Ansatte

0.86

Årsværk

Interval: 10-19 ansatte

Regnskab og nøgletal for Nygade 5 ApS

Regnskaber - nøgletal

2
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. jan. 2025→31. dec. 202528. apr. 2026Jonas Paulsen12. maj 2026iXBRLXML
1. maj 2024→31. dec. 202413. jun. 2025Jonas Paulsen23. jun. 2025PDFXML

Hvem ejer og leder Nygade 5 ApS?

Ledelse - aktuel

NavnOrganFunktion
Frederik ElsborgBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Daniel ToumaBestyrelseFORMAND
Matti TybjergBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Jonas PaulsenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Kristian Hedelund MadsenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Frederik Frank Lilliendahl ChristiansenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Jonas PaulsenDirektionDIREKTØR

Ejere - aktuelle

6
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
Frederik Elsborg ApSVIRKSOMHED4280452515 %15 %1. maj 2024
M. Tybjerg Holding ApSVIRKSOMHED4280721415 %15 %1. maj 2024
Jonas Paulsen Holding ApSVIRKSOMHED4356791815 %15 %1. maj 2024
Hedelundhc ApSVIRKSOMHED4477636715 %15 %1. maj 2024
Touma ApSVIRKSOMHED4477638315 %15 %1. maj 2024
FF. Christiansen Holding ApSVIRKSOMHED4478254515 %15 %1. maj 2024

Stiftere

NavnTypeCVR
Frederik Elsborg ApSVIRKSOMHED42804525
M. Tybjerg Holding ApSVIRKSOMHED42807214
Jonas Paulsen Holding ApSVIRKSOMHED43567918
Hedelundhc ApSVIRKSOMHED44776367
Touma ApSVIRKSOMHED44776383
FF. Christiansen Holding ApSVIRKSOMHED44782545

Tidslinje

23

Hvad er der sket i Nygade 5 ApS?

  1. 2026
  2. 12. maj 2026for 6 mdr. siden

    Regnskab for 2025 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2025 → 31. dec. 2025

  3. 2025
  4. 23. juni 2025for 1,4 år siden

    Regnskab for 2024 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. maj 2024 → 31. dec. 2024

  5. 9. april 2025for 1,6 år siden

    Fratrådte som direktør

    Matti Tybjerg·Direktion

  6. 9. april 2025for 1,6 år siden

    Tiltrådte som direktør

    Jonas Paulsen·Direktion

  7. 1. januar 2025for 1,8 år siden

    Branche ændret til Udskænkning af alkoholiske drikkevarer

    563020

  8. 2024
  9. 1. maj 2024for 2,5 år siden

    Virksomheden blev stiftet

    Anpartsselskab

  10. 1. maj 2024for 2,5 år siden

    Kapital registreret: 300.000 kr.

  11. 1. maj 2024for 2,5 år siden

    Vedtægter ændret

  12. 1. maj 2024for 2,5 år siden

    Registreret på Nygade 5, 4300 Holbæk

    HOLBÆK Kommune

  13. 1. maj 2024for 2,5 år siden

    Ejerandel registreret: 15 %

    Frederik Elsborg ApS·EJERREGISTER

  14. 1. maj 2024for 2,5 år siden

    Ejerandel registreret: 15 %

    M. Tybjerg Holding ApS·EJERREGISTER

  15. 1. maj 2024for 2,5 år siden

    Ejerandel registreret: 15 %

    Jonas Paulsen Holding ApS·EJERREGISTER

  16. 1. maj 2024for 2,5 år siden

    Ejerandel registreret: 15 %

    Hedelundhc ApS·EJERREGISTER

  17. 1. maj 2024for 2,5 år siden

    Ejerandel registreret: 15 %

    Touma ApS·EJERREGISTER

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato1. maj 2024
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste1. maj 2024
Revision fravalgtJa
Første regnskab1. maj 2024 → 31. dec. 2024
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-
ReklamebeskyttelseJa

Kontakt

Adresse

Nygade 5
4300 Holbæk
HOLBÆK Kommune
Telefon60171157
E-mail-

Formål

Virksomhedens formål er at drive restaurationsvirksomhed med salg af spiritus samt dermed beslægtet virksomhed, og selskabet skal stedse opfylde betingelserne i Restaurationslovens §§ 14 og 16.

Tegningsregel

Virksomheden tegnes af direktøren og 1 bestyrelsesmedlem i forening eller af den samlede bestyrelse i forening.

Branche

563020

Udskænkning af alkoholiske drikkevarer

Primær NACE-branche

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1030339556
1. maj 2024→nu
2 år 6 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

12

Ofte stillede spørgsmål om Nygade 5 ApS

Hvad laver Nygade 5 ApS?

Nygade 5 ApS er registreret i branchen "Udskænkning af alkoholiske drikkevarer" (branchekode 563020). Formålet er ifølge vedtægterne: Virksomhedens formål er at drive restaurationsvirksomhed med salg af spiritus samt dermed beslægtet virksomhed, og selskabet skal stedse opfylde betingelserne i Restaurationslovens §§ 14 og 16.

Hvad er CVR-nummeret på Nygade 5 ApS?

CVR-nummeret på Nygade 5 ApS er 44817810. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK44817810.

Hvornår blev Nygade 5 ApS stiftet?

Nygade 5 ApS blev stiftet 1. maj 2024 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 2 år 6 mdr.

Er Nygade 5 ApS stadig aktiv?

Ja. Nygade 5 ApS står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer Nygade 5 ApS?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes Nygade 5 ApS af Frederik Elsborg ApS (15 %), M. Tybjerg Holding ApS (15 %), Jonas Paulsen Holding ApS (15 %), Hedelundhc ApS (15 %), Touma ApS (15 %) og FF. Christiansen Holding ApS (15 %). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvem sidder i ledelsen i Nygade 5 ApS?

Ledelsen består af Jonas Paulsen (direktør), Daniel Touma (formand), Frederik Elsborg (bestyrelsesmedlem), Matti Tybjerg (bestyrelsesmedlem), Jonas Paulsen (bestyrelsesmedlem) og Kristian Hedelund Madsen (bestyrelsesmedlem) (samt 1 anden).

Hvem er direktør i Nygade 5 ApS?

Jonas Paulsen er registreret i direktionen hos Nygade 5 ApS.

Hvor mange ansatte har Nygade 5 ApS?

CVR opgør Nygade 5 ApS til 13 ansatte og 0.86 årsværk i august 2026. Tallet stammer fra virksomhedens indberetning af beskæftigelse og opdateres løbende.

Hvor ligger Nygade 5 ApS?

Nygade 5 ApS har registreret adresse på Nygade 5, 4300 Holbæk i HOLBÆK Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i Nygade 5 ApS?

Den registrerede kapital i Nygade 5 ApS er 300.000 kr.

Hvornår har Nygade 5 ApS sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 12. maj 2026 og dækker perioden 1. jan. 2025 - 31. dec. 2025. I alt 2 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem kan tegne Nygade 5 ApS?

Tegningsreglen lyder: Virksomheden tegnes af direktøren og 1 bestyrelsesmedlem i forening eller af den samlede bestyrelse i forening.

Historik2 afsnit

Kontakthistorik

TypeOplysningHemmeligPeriode
Telefon60171157Nej
11. sep. 2024→nu
2 år 1 mdr.

Ledelse - historisk

1

Matti Tybjerg

DIREKTØR · Direktion

11 mdr.
2025
NavnOrganFunktionPeriode
Matti TybjergDirektionDIREKTØR
1. maj 2024→9. apr. 2025
11 mdr.
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4010045096
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId30
Fejl registreretNej
Sidst indlæst25. okt. 2026, 02:54
Sidst opdateret23. maj 2026, 15:46
Antal P-enheder1