Gå til indhold
CELCORE ApSNORMAL

CVR 44749432

CELCORE ApS

NORMAL
AnpartsselskabStiftet 8. apr. 2024SøborgForskning og eksperimentel udvikling inden for naturvidenskab og teknikReklamebeskyttet

CELCORE ApS (CVR 44749432) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Forskning og eksperimentel udvikling inden for naturvidenskab og teknik", stiftet 8. apr. 2024, med hjemsted i Søborg og ca. 1 ansatte. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

950.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

2026-08 (seneste estimat)

1

Ansatte

1

Årsværk

Interval: 1 ansatte

Regnskab og nøgletal for CELCORE ApS

Regnskaber - nøgletal

2
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. jan. 2025→31. dec. 202528. apr. 2026Peter Bo Selvig25. maj 2026iXBRLXML
8. apr. 2024→31. dec. 202412. maj 2025Peter Selvig20. maj 2025iXBRLXML

Hvem ejer og leder CELCORE ApS?

Ledelse - aktuel

NavnOrganFunktion
Sten Henry BengtsenBestyrelseFORMAND
Christian EllegaardBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Peter Bo SelvigDirektionDIREKTØR

Ejere - aktuelle

5
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
Christian Trojahn Riis-MadsenPERSON-33.3 %33.3 %28. maj 2026
D.B. AF 8/1 1996 ApSVIRKSOMHED1901673033.3 %33.3 %28. maj 2026
MONTEREY INVEST ApSVIRKSOMHED274906465 %5 %28. maj 2026
SPECIALLÆGE BO JØNSSON ApSVIRKSOMHED257273635 %5 %8. apr. 2024
BRUMMERSTEDT HOLDING ApSVIRKSOMHED299724785 %5 %28. maj 2026

Stiftere

NavnTypeCVR
Christian Trojahn Riis-MadsenPERSON-
NIS ALSTRUP HOLDING ApSVIRKSOMHED27984215
D.B. AF 8/1 1996 ApSVIRKSOMHED19016730
SCHMIDT INVEST ApS UNDER STIFTELSEVIRKSOMHED27525229
JENS HUSTED HOLDING ApSVIRKSOMHED29687072
JULIANA HOLDING ApSVIRKSOMHED21778796
GITTE POULSEN HOLDING ApSVIRKSOMHED29216959
SPECIALLÆGE BO JØNSSON ApSVIRKSOMHED25727363
EVERCARE Ventures ApSVIRKSOMHED41648651

Tidslinje

53

Hvad er der sket i CELCORE ApS?

  1. 2026
  2. 28. maj 2026for 5 mdr. siden

    Kapital ændret til 950.000 kr.

  3. 28. maj 2026for 5 mdr. siden

    Vedtægter ændret

  4. 28. maj 2026for 5 mdr. siden

    Ejerandel ophørte: 25 %

    EVERCARE Ventures ApS·EJERREGISTER

  5. 28. maj 2026for 5 mdr. siden

    Ejerandel ophørte: 5 %

    NIS ALSTRUP HOLDING ApS·EJERREGISTER

  6. 28. maj 2026for 5 mdr. siden

    Ejerandel ophørte: 5 %

    GITTE POULSEN HOLDING ApS·EJERREGISTER

  7. 28. maj 2026for 5 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 33,3 %

    Christian Trojahn Riis-Madsen·EJERREGISTER

  8. 28. maj 2026for 5 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 33,3 %

    D.B. AF 8/1 1996 ApS·EJERREGISTER

  9. 28. maj 2026for 5 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 5 %

    MONTEREY INVEST ApS·EJERREGISTER

  10. 28. maj 2026for 5 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 5 %

    BRUMMERSTEDT HOLDING ApS·EJERREGISTER

  11. 28. maj 2026for 5 mdr. siden

    Fratrådte som bestyrelsesmedlem

    Nis Isak Alstrup·Bestyrelse

  12. 28. maj 2026for 5 mdr. siden

    Fratrådte som bestyrelsesmedlem

    Masis Vardanyan·Bestyrelse

  13. 28. maj 2026for 5 mdr. siden

    Tiltrådte som bestyrelsesmedlem

    Christian Ellegaard·Bestyrelse

  14. 28. maj 2026for 5 mdr. siden

    Tiltrådte som formand

    Sten Henry Bengtsen·Bestyrelse

  15. 27. maj 2026for 5 mdr. siden

    Ejerandel ophørte: 15 %

    D.B. AF 8/1 1996 ApS·EJERREGISTER

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato8. apr. 2024
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste28. maj 2026
Revision fravalgtJa
Første regnskab8. apr. 2024 → 31. dec. 2024
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-
ReklamebeskyttelseJa

Kontakt

Adresse

Gyngemose Parkvej 74 1
2860 Søborg
GLADSAXE Kommune
Telefon-
E-mail-

Formål

Selskabets formål er at er at drive virksomhed relateret til stamcelleforskning og hermed beslægtede kommercielle aktiviteter og at være holdingselskab, herunder eje kapitalandele i andre selskaber, samt al virksomhed, som efter bestyrelsens skøn er beslægtet hermed.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af to bestyrelsesmedlemmer i forening eller et bestyrelsesmedlem i forening med en direktør eller af den samlede bestyrelse.

Branche

721000

Forskning og eksperimentel udvikling inden for naturvidenskab og teknik

Primær NACE-branche

464610

Engroshandel med medicinalvarer og sygeplejeartikler

Bibranche 1

Produktionsenheder

2
P-nummerPeriode
1031931017
9. dec. 2025→nu
10 mdr.
1032261139
25. mar. 2026→nu
7 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

13

Ofte stillede spørgsmål om CELCORE ApS

Hvad laver CELCORE ApS?

CELCORE ApS er registreret i branchen "Forskning og eksperimentel udvikling inden for naturvidenskab og teknik" (branchekode 721000). Derudover er virksomheden registreret med bibrancherne Engroshandel med medicinalvarer og sygeplejeartikler. Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at er at drive virksomhed relateret til stamcelleforskning og hermed beslægtede kommercielle aktiviteter og at være holdingselskab, herunder eje kapitalandele i andre selskaber, samt al virksomhed, som efter bestyrelsens skøn er beslægtet hermed.

Hvad er CVR-nummeret på CELCORE ApS?

CVR-nummeret på CELCORE ApS er 44749432. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK44749432.

Hvornår blev CELCORE ApS stiftet?

CELCORE ApS blev stiftet 8. apr. 2024 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 2 år 6 mdr.

Er CELCORE ApS stadig aktiv?

Ja. CELCORE ApS står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer CELCORE ApS?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes CELCORE ApS af Christian Trojahn Riis-Madsen (33,3 %), D.B. AF 8/1 1996 ApS (33,3 %), MONTEREY INVEST ApS (5 %), SPECIALLÆGE BO JØNSSON ApS (5 %) og BRUMMERSTEDT HOLDING ApS (5 %). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvem sidder i ledelsen i CELCORE ApS?

Ledelsen består af Peter Bo Selvig (direktør), Sten Henry Bengtsen (formand) og Christian Ellegaard (bestyrelsesmedlem).

Hvem er direktør i CELCORE ApS?

Peter Bo Selvig er registreret i direktionen hos CELCORE ApS.

Hvor mange ansatte har CELCORE ApS?

CVR opgør CELCORE ApS til 1 ansatte og 1 årsværk i august 2026. Tallet stammer fra virksomhedens indberetning af beskæftigelse og opdateres løbende.

Hvor ligger CELCORE ApS?

CELCORE ApS har registreret adresse på Gyngemose Parkvej 74 1, 2860 Søborg i GLADSAXE Kommune. Virksomheden har desuden 2 aktive produktionsenheder (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i CELCORE ApS?

Den registrerede kapital i CELCORE ApS er 950.000 kr.

Hvornår har CELCORE ApS sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 25. maj 2026 og dækker perioden 1. jan. 2025 - 31. dec. 2025. I alt 2 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem kan tegne CELCORE ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af to bestyrelsesmedlemmer i forening eller et bestyrelsesmedlem i forening med en direktør eller af den samlede bestyrelse.

Har CELCORE ApS andre navne?

CELCORE ApS er også registreret under binavnene Stemtreat ApS, Stemsafe ApS og Stemmedical Group ApS. Et binavn er et lovligt alternativt navn for den samme juridiske enhed - samme CVR-nummer.

Historik6 afsnit

Tidligere produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1030250377
8. apr. 2024→24. mar. 2026
1 år 11 mdr.

Navnehistorik

3
NavnPeriode
New Special Purpose Entity ApS
8. apr. 2024→17. apr. 2024
9 dage
Stemmedical Group ApS
18. apr. 2024→22. sep. 2024
5 mdr.
CELCORE ApS
23. sep. 2024→nu
2 år 1 mdr.

Binavne

3
BinavnPeriode
Stemtreat ApS
19. apr. 2024→nu
2 år 6 mdr.
Stemsafe ApS
19. apr. 2024→nu
2 år 6 mdr.
Stemmedical Group ApS
23. sep. 2024→nu
2 år 1 mdr.

Adressehistorik

3

Philip Heymans Alle 7

Hellerup

Gyngemose Parkvej 50

Søborg

1 år 9 mdr.

Gyngemose Parkvej 74

Søborg

7 mdr.
20252026
AdresseKommunePeriode
Philip Heymans Alle 7, 2900 HellerupGENTOFTE
8. apr. 2024→13. jun. 2024
2 mdr.
Gyngemose Parkvej 50 st, 2860 SøborgGLADSAXE
14. jun. 2024→23. mar. 2026
1 år 9 mdr.
Gyngemose Parkvej 74 1, 2860 SøborgGLADSAXE
24. mar. 2026→nu
7 mdr.

Ledelse - historisk

2

Nis Isak Alstrup

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

2 år 1 mdr.

Masis Vardanyan

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

2 år 1 mdr.
20252026
NavnOrganFunktionPeriode
Nis Isak AlstrupBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
8. apr. 2024→28. maj 2026
2 år 1 mdr.
Masis VardanyanBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
8. apr. 2024→28. maj 2026
2 år 1 mdr.

Ejere - historisk

7

NIS ALSTRUP HOLDING ApS

5 %

2 år 1 mdr.

GITTE POULSEN HOLDING ApS

5 %

2 år 1 mdr.

EVERCARE Ventures ApS

25 %

2 år 1 mdr.

Christian Trojahn Riis-Madsen

5 %

2 år 1 mdr.

D.B. AF 8/1 1996 ApS

15 %

2 år 1 mdr.

EVERCARE Ventures ApS

33.3 %

SCHMIDT INVEST ApS UNDER STIFTELSE

5 %

20252026
NavnTypeEjerandelPeriode
NIS ALSTRUP HOLDING ApSVIRKSOMHED5 %
8. apr. 2024→28. maj 2026
2 år 1 mdr.
GITTE POULSEN HOLDING ApSVIRKSOMHED5 %
8. apr. 2024→28. maj 2026
2 år 1 mdr.
EVERCARE Ventures ApSVIRKSOMHED25 %
18. apr. 2024→28. maj 2026
2 år 1 mdr.
Christian Trojahn Riis-MadsenPERSON5 %
8. apr. 2024→27. maj 2026
2 år 1 mdr.
D.B. AF 8/1 1996 ApSVIRKSOMHED15 %
8. apr. 2024→27. maj 2026
2 år 1 mdr.
EVERCARE Ventures ApSVIRKSOMHED33.3 %
8. apr. 2024→17. apr. 2024
9 dage
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4010013499
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId41
Fejl registreretNej
Sidst indlæst25. okt. 2026, 02:47
Sidst opdateret18. aug. 2026, 00:22
Antal P-enheder2