Gå til indhold
PERFI Technologies ApSNORMAL

CVR 44698978

PERFI Technologies ApS

NORMAL
AnpartsselskabStiftet 6. mar. 2024København SVFremstilling af andre maskiner til specielle formål i.a.n.Reklamebeskyttet

PERFI Technologies ApS (CVR 44698978) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Fremstilling af andre maskiner til specielle formål i.a.n.", stiftet 6. mar. 2024, med hjemsted i København SV og ca. 7 ansatte. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

100.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

2026-08 (seneste estimat)

7

Ansatte

6

Årsværk

Interval: 5-9 ansatte

Regnskab og nøgletal for PERFI Technologies ApS

Regnskaber - nøgletal

2
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. apr. 2025→31. mar. 20261. jun. 2026Allan Junge Hyldal8. jun. 2026iXBRLXML
6. mar. 2024→31. mar. 202516. maj 2025Kasper Ingeman Beck4. jun. 2025iXBRLXML

Hvem ejer og leder PERFI Technologies ApS?

Ledelse - aktuel

NavnOrganFunktion
Anders Schnettler KristensenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Allan Junge HyldalBestyrelseFORMAND
Ye JinBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Kasper Ingeman BeckDirektionADM. DIR.
Weichao SunDirektionDIREKTØR
Anna Halina DanielakDirektionDIREKTØR

Ejere - aktuelle

4
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
Sunrise Holding ApSVIRKSOMHED4438361625 %25 %8. nov. 2024
GuaTech Holding ApSVIRKSOMHED4423269320 %20 %8. nov. 2024
DANELY ApSVIRKSOMHED4439208920 %25 %8. nov. 2024
YANGS ApSVIRKSOMHED4438353515 %20 %8. nov. 2024

Stiftere

NavnTypeCVR
VICH 6374 ApSVIRKSOMHED26106435
THOMAS HAMMER-JAKOBSEN HOLDING ApSVIRKSOMHED31893569
FURESØ HØRECENTER ApSVIRKSOMHED33755600
GuaTech Holding ApSVIRKSOMHED44232693
YANGS ApSVIRKSOMHED44383535
Sunrise Holding ApSVIRKSOMHED44383616
DANELY ApSVIRKSOMHED44392089

Tidslinje

56

Hvad er der sket i PERFI Technologies ApS?

  1. 2026
  2. 18. september 2026for 39 dage siden

    Adresse flyttet til Bådehavnsgade 42P, 2450 København SV

    KØBENHAVN Kommune

  3. 8. juni 2026for 5 mdr. siden

    Regnskab for 2026 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. apr. 2025 → 31. mar. 2026

  4. 1. juni 2026for 5 mdr. siden

    Fratrådte som bestyrelsesmedlem

    Helena Miravet Sorribes·Bestyrelse

  5. 1. juni 2026for 5 mdr. siden

    Fratrådte som bestyrelsesmedlem

    Kasper Ingeman Beck·Bestyrelse

  6. 1. juni 2026for 5 mdr. siden

    Fratrådte som formand

    Yi Yang·Bestyrelse

  7. 1. juni 2026for 5 mdr. siden

    Tiltrådte som bestyrelsesmedlem

    Anders Schnettler Kristensen·Bestyrelse

  8. 1. juni 2026for 5 mdr. siden

    Tiltrådte som bestyrelsesmedlem

    Ye Jin·Bestyrelse

  9. 1. juni 2026for 5 mdr. siden

    Tiltrådte som formand

    Allan Junge Hyldal·Bestyrelse

  10. 28. januar 2026for 9 mdr. siden

    Fratrådte som bestyrelsesmedlem

    Jane Pedersen·Bestyrelse

  11. 28. januar 2026for 9 mdr. siden

    Tiltrådte som bestyrelsesmedlem

    Kasper Ingeman Beck·Bestyrelse

  12. 2025
  13. 25. august 2025for 1,2 år siden

    Vedtægter ændret

  14. 4. juni 2025for 1,4 år siden

    Regnskab for 2025 offentliggjort

    Regnskabsperiode 6. mar. 2024 → 31. mar. 2025

  15. 1. januar 2025for 1,8 år siden

    Branche ændret til Fremstilling af andre maskiner til specielle formål i.a.n.

    289900

  16. 2024
  17. 16. december 2024for 1,9 år siden

    Vedtægter ændret

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato6. mar. 2024
Regnskabsår1. april → 31. marts
Vedtægt seneste25. aug. 2025
Revision fravalgtJa
Første regnskab6. mar. 2024 → 31. mar. 2025
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-
ReklamebeskyttelseJa

Kontakt

Adresse

Bådehavnsgade 42P
2450 København SV
KØBENHAVN Kommune
Telefon25325522
Hjemmesidewww.perfi.dk

Formål

Selskabets formål er at sælge 3D Printløsninger samt hermed relateret virksomhed.

Tegningsregel

Virksomheden tegnes af en direktør sammen med et bestyrelsesmedlem, eller af to bestyrelsesmedlemmer i forening.

Branche

289900

Fremstilling af andre maskiner til specielle formål i.a.n.

Primær NACE-branche

465000

Engroshandel med informations- og kommunikationsudstyr

Bibranche 1

474000

Detailhandel med informations- og kommunikationsudstyr

Bibranche 2

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1030183297
6. mar. 2024→nu
2 år 7 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

13

Ofte stillede spørgsmål om PERFI Technologies ApS

Hvad laver PERFI Technologies ApS?

PERFI Technologies ApS er registreret i branchen "Fremstilling af andre maskiner til specielle formål i.a.n." (branchekode 289900). Derudover er virksomheden registreret med bibrancherne Engroshandel med informations- og kommunikationsudstyr og Detailhandel med informations- og kommunikationsudstyr. Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at sælge 3D Printløsninger samt hermed relateret virksomhed.

Hvad er CVR-nummeret på PERFI Technologies ApS?

CVR-nummeret på PERFI Technologies ApS er 44698978. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK44698978.

Hvornår blev PERFI Technologies ApS stiftet?

PERFI Technologies ApS blev stiftet 6. mar. 2024 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 2 år 7 mdr.

Er PERFI Technologies ApS stadig aktiv?

Ja. PERFI Technologies ApS står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer PERFI Technologies ApS?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes PERFI Technologies ApS af Sunrise Holding ApS (25 %), GuaTech Holding ApS (20 %), DANELY ApS (20 % af kapitalen, 25 % af stemmerne) og YANGS ApS (15 % af kapitalen, 20 % af stemmerne). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvem sidder i ledelsen i PERFI Technologies ApS?

Ledelsen består af Kasper Ingeman Beck (adm. dir.), Weichao Sun (direktør), Anna Halina Danielak (direktør), Allan Junge Hyldal (formand), Anders Schnettler Kristensen (bestyrelsesmedlem) og Ye Jin (bestyrelsesmedlem).

Hvem er direktør i PERFI Technologies ApS?

Kasper Ingeman Beck, Weichao Sun og Anna Halina Danielak er registreret i direktionen hos PERFI Technologies ApS.

Hvor mange ansatte har PERFI Technologies ApS?

CVR opgør PERFI Technologies ApS til 7 ansatte og 6 årsværk i august 2026. Tallet stammer fra virksomhedens indberetning af beskæftigelse og opdateres løbende.

Hvor ligger PERFI Technologies ApS?

PERFI Technologies ApS har registreret adresse på Bådehavnsgade 42P, 2450 København SV i KØBENHAVN Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i PERFI Technologies ApS?

Den registrerede kapital i PERFI Technologies ApS er 100.000 kr.

Hvornår har PERFI Technologies ApS sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 8. jun. 2026 og dækker perioden 1. apr. 2025 - 31. mar. 2026. I alt 2 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem kan tegne PERFI Technologies ApS?

Tegningsreglen lyder: Virksomheden tegnes af en direktør sammen med et bestyrelsesmedlem, eller af to bestyrelsesmedlemmer i forening.

Har PERFI Technologies ApS andre navne?

PERFI Technologies ApS er også registreret under binavnene Perfi Technologies Denmark ApS, Perfi Technologies Europe ApS, Perfi Technologies China ApS og Perfi ApS. Et binavn er et lovligt alternativt navn for den samme juridiske enhed - samme CVR-nummer.

Historik5 afsnit

Binavne

4
BinavnPeriode
Perfi Technologies Denmark ApS
6. mar. 2024→nu
2 år 7 mdr.
Perfi Technologies Europe ApS
6. mar. 2024→nu
2 år 7 mdr.
Perfi Technologies China ApS
6. mar. 2024→nu
2 år 7 mdr.
Perfi ApS
6. mar. 2024→nu
2 år 7 mdr.

Adressehistorik

4

Kemitorvet 207

Kongens Lyngby

Kemitorvet 207

Kongens Lyngby

6 mdr.

Kemitorvet 207

Kongens Lyngby

1 år 9 mdr.

Bådehavnsgade 42P

København SV

20252026
AdresseKommunePeriode
Kemitorvet 207, 2800 Kongens LyngbyLYNGBY-TAARBÆK
6. mar. 2024→30. maj 2024
2 mdr.
Kemitorvet 207, 2800 Kongens LyngbyLYNGBY-TAARBÆK
31. maj 2024→15. dec. 2024
6 mdr.
Kemitorvet 207, 2800 Kongens LyngbyLYNGBY-TAARBÆK
16. dec. 2024→17. sep. 2026
1 år 9 mdr.
Bådehavnsgade 42P, 2450 København SVKØBENHAVN
18. sep. 2026→nu
1 mdr.

Kontakthistorik

TypeOplysningHemmeligPeriode
Telefon25325522Nej
6. mar. 2024→nu
2 år 7 mdr.
E-mail[email protected]Nej
6. mar. 2024→nu
2 år 7 mdr.
Hjemmesidewww.perfi.dkNej
6. mar. 2024→nu
2 år 7 mdr.

Ledelse - historisk

4

Helena Miravet Sorribes

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

2 år 2 mdr.

Kasper Ingeman Beck

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

4 mdr.

Yi Yang

FORMAND · Bestyrelse

2 år 2 mdr.

Jane Pedersen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

1 år 10 mdr.
20252026
NavnOrganFunktionPeriode
Helena Miravet SorribesBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
6. mar. 2024→1. jun. 2026
2 år 2 mdr.
Kasper Ingeman BeckBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
28. jan. 2026→1. jun. 2026
4 mdr.
Yi YangBestyrelseFORMAND
6. mar. 2024→1. jun. 2026
2 år 2 mdr.
Jane PedersenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
6. mar. 2024→28. jan. 2026
1 år 10 mdr.

Ejere - historisk

10

GuaTech Holding ApS

20 %

YANGS ApS

15 %

Sunrise Holding ApS

25 %

DANELY ApS

20 %

VICH 6374 ApS

10 %

7 mdr.

GuaTech Holding ApS

15 %

7 mdr.

YANGS ApS

10 %

7 mdr.

Sunrise Holding ApS

20 %

7 mdr.

FURESØ HØRECENTER ApS

5 %

7 mdr.

DANELY ApS

15 %

7 mdr.
NavnTypeEjerandelPeriode
GuaTech Holding ApSVIRKSOMHED20 %
18. okt. 2024→7. nov. 2024
20 dage
YANGS ApSVIRKSOMHED15 %
18. okt. 2024→7. nov. 2024
20 dage
Sunrise Holding ApSVIRKSOMHED25 %
18. okt. 2024→7. nov. 2024
20 dage
DANELY ApSVIRKSOMHED20 %
17. okt. 2024→7. nov. 2024
21 dage
VICH 6374 ApSVIRKSOMHED10 %
6. mar. 2024→18. okt. 2024
7 mdr.
GuaTech Holding ApSVIRKSOMHED15 %
6. mar. 2024→17. okt. 2024
7 mdr.
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4009990440
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId42
Fejl registreretNej
Sidst indlæst25. okt. 2026, 02:42
Sidst opdateret29. sep. 2026, 00:27
Antal P-enheder1