Gå til indhold
InvestaFive ApSNORMAL

CVR 44690942

InvestaFive ApS

NORMAL
AnpartsselskabStiftet 11. mar. 2024VejleIkke-finansielle holdingselskaberReklamebeskyttet

InvestaFive ApS (CVR 44690942) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber", stiftet 11. mar. 2024 og med hjemsted i Vejle. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

105.458 kr.

Beskæftigelse - seneste

-

Regnskab og nøgletal for InvestaFive ApS

Regnskaber - nøgletal

2
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. jan. 2025→31. dec. 202517. apr. 2026Carsten Boje Møller1. jun. 2026iXBRLXML
11. mar. 2024→31. dec. 202414. maj 2025Carsten Boye Møller17. jun. 2025iXBRLXML

Hvem ejer og leder InvestaFive ApS?

Ledelse - aktuel

NavnOrganFunktion
Flemming KlausenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Ib Østergaard PotterBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Christian Søsted PoulsenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Brian MikkelsenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Lars Engell BerthelsenBestyrelseFORMAND
Carsten Boje MøllerBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Ole NielsenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Christian Søsted PoulsenDirektionDIREKTØR

Ejere - aktuelle

7
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
Potter - Online Markedsføring ApSVIRKSOMHED3694364525 %10 %11. mar. 2024
MANGO ApSVIRKSOMHED2993730320 %10 %18. apr. 2024
CSP HOLDING, VEJLE ApSVIRKSOMHED2977057310 %10 %11. mar. 2024
BLUE POCKET HOLDING ApSVIRKSOMHED3277490310 %10 %11. mar. 2024
FLEMMING KLAUSEN HOLDING ApSVIRKSOMHED2997739910 %10 %11. mar. 2024
HB Mikkelsen Holding ApSVIRKSOMHED3822461110 %10 %11. mar. 2024
O. Nielsen IVSVIRKSOMHED373846665 %10 %11. mar. 2024

Stiftere

NavnTypeCVR
CSP HOLDING, VEJLE ApSVIRKSOMHED29770573
BLUE POCKET HOLDING ApSVIRKSOMHED32774903
FLEMMING KLAUSEN HOLDING ApSVIRKSOMHED29977399
Potter - Online Markedsføring ApSVIRKSOMHED36943645
O. Nielsen IVSVIRKSOMHED37384666
HB Mikkelsen Holding ApSVIRKSOMHED38224611

Tidslinje

27

Hvad er der sket i InvestaFive ApS?

  1. 2026
  2. 1. juni 2026for 5 mdr. siden

    Regnskab for 2025 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2025 → 31. dec. 2025

  3. 2025
  4. 17. juni 2025for 1,4 år siden

    Regnskab for 2024 offentliggjort

    Regnskabsperiode 11. mar. 2024 → 31. dec. 2024

  5. 12. februar 2025for 1,7 år siden

    Kapital ændret til 105.458 kr.

  6. 12. februar 2025for 1,7 år siden

    Vedtægter ændret

  7. 1. januar 2025for 1,8 år siden

    Branche ændret til Ikke-finansielle holdingselskaber

    642120

  8. 2024
  9. 18. april 2024for 2,5 år siden

    Kapital ændret til 52.729 kr.

  10. 18. april 2024for 2,5 år siden

    Vedtægter ændret

  11. 18. april 2024for 2,5 år siden

    Ejerandel registreret: 20 %

    MANGO ApS·EJERREGISTER

  12. 18. april 2024for 2,5 år siden

    Tiltrådte som bestyrelsesmedlem

    Carsten Boje Møller·Bestyrelse

  13. 11. marts 2024for 2,6 år siden

    Virksomheden blev stiftet

    Anpartsselskab

  14. 11. marts 2024for 2,6 år siden

    Kapital registreret: 40.000 kr.

  15. 11. marts 2024for 2,6 år siden

    Vedtægter ændret

  16. 11. marts 2024for 2,6 år siden

    Registreret på Jens Ussings Vej 11, 7100 Vejle

    VEJLE Kommune

  17. 11. marts 2024for 2,6 år siden

    Ejerandel registreret: 10 %

    CSP HOLDING, VEJLE ApS·EJERREGISTER

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato11. mar. 2024
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste12. feb. 2025
Revision fravalgtJa
Første regnskab11. mar. 2024 → 31. dec. 2024
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-
ReklamebeskyttelseJa

Kontakt

Adresse

Jens Ussings Vej 11
7100 Vejle
VEJLE Kommune
Telefon-
E-mail-

Formål

Selskabets formål er at drive virksomhed som investeringsselskab samt enhver virksomhed i hermed stående forbindelse.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af bestyrelsesformanden i forening med to bestyrelsesmedlemmer.

Branche

642120

Ikke-finansielle holdingselskaber

Primær NACE-branche

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1030172546
11. mar. 2024→nu
2 år 7 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

11

Ofte stillede spørgsmål om InvestaFive ApS

Hvad laver InvestaFive ApS?

InvestaFive ApS er registreret i branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber" (branchekode 642120). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at drive virksomhed som investeringsselskab samt enhver virksomhed i hermed stående forbindelse.

Hvad er CVR-nummeret på InvestaFive ApS?

CVR-nummeret på InvestaFive ApS er 44690942. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK44690942.

Hvornår blev InvestaFive ApS stiftet?

InvestaFive ApS blev stiftet 11. mar. 2024 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 2 år 7 mdr.

Er InvestaFive ApS stadig aktiv?

Ja. InvestaFive ApS står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer InvestaFive ApS?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes InvestaFive ApS af Potter - Online Markedsføring ApS (25 % af kapitalen, 10 % af stemmerne), MANGO ApS (20 % af kapitalen, 10 % af stemmerne), CSP HOLDING, VEJLE ApS (10 %), BLUE POCKET HOLDING ApS (10 %), FLEMMING KLAUSEN HOLDING ApS (10 %) og HB Mikkelsen Holding ApS (10 %) (samt 1 anden). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvem sidder i ledelsen i InvestaFive ApS?

Ledelsen består af Christian Søsted Poulsen (direktør), Lars Engell Berthelsen (formand), Flemming Klausen (bestyrelsesmedlem), Ib Østergaard Potter (bestyrelsesmedlem), Christian Søsted Poulsen (bestyrelsesmedlem) og Brian Mikkelsen (bestyrelsesmedlem) (samt 2 andre).

Hvem er direktør i InvestaFive ApS?

Christian Søsted Poulsen er registreret i direktionen hos InvestaFive ApS.

Hvor ligger InvestaFive ApS?

InvestaFive ApS har registreret adresse på Jens Ussings Vej 11, 7100 Vejle i VEJLE Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i InvestaFive ApS?

Den registrerede kapital i InvestaFive ApS er 105.458 kr.

Hvornår har InvestaFive ApS sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 1. jun. 2026 og dækker perioden 1. jan. 2025 - 31. dec. 2025. I alt 2 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem kan tegne InvestaFive ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af bestyrelsesformanden i forening med to bestyrelsesmedlemmer.

Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4009986545
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId4
Fejl registreretNej
Sidst indlæst28. okt. 2026, 23:15
Sidst opdateret24. jun. 2026, 13:28
Antal P-enheder1