Gå til indhold
Spring Energy ApSNORMAL

CVR 44575299

Spring Energy ApS

NORMAL
AnpartsselskabStiftet 19. jan. 2024KoldingFremstilling af batterier og akkumulatorerReklamebeskyttet

Spring Energy ApS (CVR 44575299) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Fremstilling af batterier og akkumulatorer", stiftet 19. jan. 2024 og med hjemsted i Kolding. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

80.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

-

Regnskab og nøgletal for Spring Energy ApS

Regnskaber - nøgletal

2
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. jan. 2025→31. dec. 202512. maj 2026Søren Adler Stoklund12. maj 2026iXBRLXML
19. jan. 2024→31. dec. 202431. mar. 2025Søren Adler Stoklund1. apr. 2025PDFXML

Hvem ejer og leder Spring Energy ApS?

Ledelse - aktuel

NavnOrganFunktion
Søren Adler StoklundDirektionDIREKTØR

Ejere - aktuelle

7
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
SanS Invest ApSVIRKSOMHED4457251625 %25 %19. jan. 2024
SVEND GODBERSEN ApSVIRKSOMHED3235965510 %10 %19. jan. 2024
LARS GODBERSEN ApSVIRKSOMHED3235966310 %10 %19. jan. 2024
ENOCH ENTERTAINMENT ApSVIRKSOMHED3523606610 %10 %19. jan. 2024
Rasmus Uhrskov ApSVIRKSOMHED4117746210 %10 %19. jan. 2024
Simon Lindgaard ApSVIRKSOMHED4119496010 %10 %19. jan. 2024
KKJ Plata ApSVIRKSOMHED4457448910 %10 %19. jan. 2024

Stiftere

NavnTypeCVR
SVEND GODBERSEN ApSVIRKSOMHED32359655
LARS GODBERSEN ApSVIRKSOMHED32359663
ENOCH ENTERTAINMENT ApSVIRKSOMHED35236066
Rasmus Uhrskov ApSVIRKSOMHED41177462
Simon Lindgaard ApSVIRKSOMHED41194960
SanS Invest ApSVIRKSOMHED44572516
KKJ Plata ApSVIRKSOMHED44574489

Tidslinje

16

Hvad er der sket i Spring Energy ApS?

  1. 2026
  2. 12. maj 2026for 6 mdr. siden

    Regnskab for 2025 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2025 → 31. dec. 2025

  3. 2025
  4. 1. april 2025for 1,6 år siden

    Regnskab for 2024 offentliggjort

    Regnskabsperiode 19. jan. 2024 → 31. dec. 2024

  5. 1. januar 2025for 1,8 år siden

    Branche ændret til Fremstilling af batterier og akkumulatorer

    272000

  6. 2024
  7. 19. januar 2024for 2,8 år siden

    Virksomheden blev stiftet

    Anpartsselskab

  8. 19. januar 2024for 2,8 år siden

    Kapital registreret: 80.000 kr.

  9. 19. januar 2024for 2,8 år siden

    Vedtægter ændret

  10. 19. januar 2024for 2,8 år siden

    Registreret på Kobbelhave 15, 6000 Kolding

    KOLDING Kommune

  11. 19. januar 2024for 2,8 år siden

    Ejerandel registreret: 10 %

    SVEND GODBERSEN ApS·EJERREGISTER

  12. 19. januar 2024for 2,8 år siden

    Ejerandel registreret: 10 %

    LARS GODBERSEN ApS·EJERREGISTER

  13. 19. januar 2024for 2,8 år siden

    Ejerandel registreret: 10 %

    ENOCH ENTERTAINMENT ApS·EJERREGISTER

  14. 19. januar 2024for 2,8 år siden

    Ejerandel registreret: 10 %

    Rasmus Uhrskov ApS·EJERREGISTER

  15. 19. januar 2024for 2,8 år siden

    Ejerandel registreret: 10 %

    Simon Lindgaard ApS·EJERREGISTER

  16. 19. januar 2024for 2,8 år siden

    Ejerandel registreret: 10 %

    KKJ Plata ApS·EJERREGISTER

  17. 19. januar 2024for 2,8 år siden

    Ejerandel registreret: 25 %

    SanS Invest ApS·EJERREGISTER

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato19. jan. 2024
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste19. jan. 2024
Revision fravalgtJa
Første regnskab19. jan. 2024 → 31. dec. 2024
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-
ReklamebeskyttelseJa

Kontakt

Adresse

Kobbelhave 15
6000 Kolding
KOLDING Kommune
Telefon26794964

Formål

Selskabets formål er udvikling og udlejning af batterier og hermed forbundet virksomhed.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af en direktør.

Branche

272000

Fremstilling af batterier og akkumulatorer

Primær NACE-branche

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1030019004
19. jan. 2024→nu
2 år 9 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

11

Ofte stillede spørgsmål om Spring Energy ApS

Hvad laver Spring Energy ApS?

Spring Energy ApS er registreret i branchen "Fremstilling af batterier og akkumulatorer" (branchekode 272000). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er udvikling og udlejning af batterier og hermed forbundet virksomhed.

Hvad er CVR-nummeret på Spring Energy ApS?

CVR-nummeret på Spring Energy ApS er 44575299. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK44575299.

Hvornår blev Spring Energy ApS stiftet?

Spring Energy ApS blev stiftet 19. jan. 2024 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 2 år 9 mdr.

Er Spring Energy ApS stadig aktiv?

Ja. Spring Energy ApS står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer Spring Energy ApS?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes Spring Energy ApS af SanS Invest ApS (25 %), SVEND GODBERSEN ApS (10 %), LARS GODBERSEN ApS (10 %), ENOCH ENTERTAINMENT ApS (10 %), Rasmus Uhrskov ApS (10 %) og Simon Lindgaard ApS (10 %) (samt 1 anden). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvem sidder i ledelsen i Spring Energy ApS?

Ledelsen består af Søren Adler Stoklund (direktør).

Hvem er direktør i Spring Energy ApS?

Søren Adler Stoklund er registreret i direktionen hos Spring Energy ApS.

Hvor ligger Spring Energy ApS?

Spring Energy ApS har registreret adresse på Kobbelhave 15, 6000 Kolding i KOLDING Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i Spring Energy ApS?

Den registrerede kapital i Spring Energy ApS er 80.000 kr.

Hvornår har Spring Energy ApS sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 12. maj 2026 og dækker perioden 1. jan. 2025 - 31. dec. 2025. I alt 2 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem kan tegne Spring Energy ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af en direktør.

Historik1 afsnit

Kontakthistorik

TypeOplysningHemmeligPeriode
Telefon26794964Nej
28. jan. 2024→nu
2 år 8 mdr.
E-mail[email protected]Nej
28. jan. 2024→nu
2 år 8 mdr.
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4009934179
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId3
Fejl registreretNej
Sidst indlæst26. okt. 2026, 00:35
Sidst opdateret2. dec. 2025, 16:20
Antal P-enheder1