Gå til indhold
Fit.nu 2.0 ApSUNDERKONKURS

CVR 44544830

Fit.nu 2.0 ApS

UNDERKONKURS
AnpartsselskabStiftet 6. jan. 2024KoldingDrift af fitnesscentreReklamebeskyttet

Fit.nu 2.0 ApS (CVR 44544830) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Drift af fitnesscentre", stiftet 6. jan. 2024, med hjemsted i Kolding og ca. 19 ansatte. Status: UNDERKONKURS.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

40.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

2025-10 (seneste estimat)

19

Ansatte

5

Årsværk

Interval: 10-19 ansatte

Regnskab og nøgletal for Fit.nu 2.0 ApS

Regnskaber - nøgletal

1
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
6. jan. 2024→31. dec. 202419. jun. 2025Bo Skjønnemand23. jun. 2025PDFXML

Hvem ejer og leder Fit.nu 2.0 ApS?

Ejere - aktuelle

1
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
TIFUN ApSVIRKSOMHED4453953550 %50 %6. jan. 2024

Stiftere

NavnTypeCVR
Sven Jokum Møller KristensenPERSON-
BRYLLUPSATELIERET ApSVIRKSOMHED21200581
SCSK 5546 ApSVIRKSOMHED25696042
ML CHRISTIANSEN HOLDING ApSVIRKSOMHED30360273
LARS TERKELSEN HOLDING ApSVIRKSOMHED31855683
BMK INTERNATIONAL ApSVIRKSOMHED26619084
RETEP ApSVIRKSOMHED28891083
HYLDAHL HOLDING, KOLDING ApSVIRKSOMHED33061315
WIPHUS ApSVIRKSOMHED36081546
TIFUN ApSVIRKSOMHED44539535

Revision

RevisorStatusPeriode
MARTINSEN STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKABOphørt
6. jan. 2024→13. nov. 2025
1 år 10 mdr.

Tidslinje

48

Hvad er der sket i Fit.nu 2.0 ApS?

  1. 2025
  2. 13. november 2025for 1 år siden

    Status ændret til UNDER KONKURS

  3. 13. november 2025for 1 år siden

    Fratrådte som bestyrelsesmedlem

    Sven Jokum Møller Kristensen·Bestyrelse

  4. 13. november 2025for 1 år siden

    Fratrådte som bestyrelsesmedlem

    Peter Kronberg Thomsen·Bestyrelse

  5. 13. november 2025for 1 år siden

    Fratrådte som bestyrelsesmedlem

    Jeannett Kathrine Hyldahl·Bestyrelse

  6. 13. november 2025for 1 år siden

    Fratrådte som bestyrelsesmedlem

    Martin Buhl Lindskov·Bestyrelse

  7. 13. november 2025for 1 år siden

    Fratrådte som bestyrelsesmedlem

    Louise Ladegaard Verding·Bestyrelse

  8. 13. november 2025for 1 år siden

    Fratrådte som direktør

    Martin Buhl Lindskov·Direktion

  9. 13. november 2025for 1 år siden

    Fratrådte som formand

    Bo Skjønnemand·Bestyrelse

  10. 13. november 2025for 1 år siden

    Revisor fratrådte

    MARTINSEN STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB·Revision

  11. 23. juni 2025for 1,4 år siden

    Regnskab for 2024 offentliggjort

    Regnskabsperiode 6. jan. 2024 → 31. dec. 2024

  12. 1. januar 2025for 1,8 år siden

    Branche ændret til Drift af fitnesscentre

    931300

  13. 2024
  14. 30. maj 2024for 2,4 år siden

    Vedtægter ændret

  15. 30. maj 2024for 2,4 år siden

    Tiltrådte som bestyrelsesmedlem

    Sven Jokum Møller Kristensen·Bestyrelse

  16. 30. maj 2024for 2,4 år siden

    Tiltrådte som bestyrelsesmedlem

    Peter Kronberg Thomsen·Bestyrelse

Stamdata

StatusUNDERKONKURS
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato6. jan. 2024
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste30. maj 2024
Revision fravalgtNej
Første regnskab6. jan. 2024 → 31. dec. 2024
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-
ReklamebeskyttelseJa

Kontakt

Adresse

Sdr. Havnegade 1
6000 Kolding
KOLDING Kommune
Telefon-
E-mail-

Formål

Selskabets formål er drift af motions- og velværecenter samt anden virksomhed, som efter direktionens skøn er beslægtet hermed

Tegningsregel

Selskabet tegnes af direktøren

Branche

931300

Drift af fitnesscentre

Primær NACE-branche

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1029978928
6. jan. 2024→nu
2 år 9 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

10

Ofte stillede spørgsmål om Fit.nu 2.0 ApS

Hvad laver Fit.nu 2.0 ApS?

Fit.nu 2.0 ApS er registreret i branchen "Drift af fitnesscentre" (branchekode 931300). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er drift af motions- og velværecenter samt anden virksomhed, som efter direktionens skøn er beslægtet hermed

Hvad er CVR-nummeret på Fit.nu 2.0 ApS?

CVR-nummeret på Fit.nu 2.0 ApS er 44544830. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK44544830.

Hvornår blev Fit.nu 2.0 ApS stiftet?

Fit.nu 2.0 ApS blev stiftet 6. jan. 2024 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 2 år 9 mdr.

Er Fit.nu 2.0 ApS stadig aktiv?

Fit.nu 2.0 ApS står registreret med status "UNDERKONKURS" i CVR. Virksomheden er ikke slettet, men statussen er ikke normal drift.

Hvem ejer Fit.nu 2.0 ApS?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes Fit.nu 2.0 ApS af TIFUN ApS (50 %). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvor mange ansatte har Fit.nu 2.0 ApS?

CVR opgør Fit.nu 2.0 ApS til 19 ansatte og 5 årsværk i oktober 2025. Tallet stammer fra virksomhedens indberetning af beskæftigelse og opdateres løbende.

Hvor ligger Fit.nu 2.0 ApS?

Fit.nu 2.0 ApS har registreret adresse på Sdr. Havnegade 1, 6000 Kolding i KOLDING Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i Fit.nu 2.0 ApS?

Den registrerede kapital i Fit.nu 2.0 ApS er 40.000 kr.

Hvornår har Fit.nu 2.0 ApS sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 23. jun. 2025 og dækker perioden 6. jan. 2024 - 31. dec. 2024. I alt 1 regnskab er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem kan tegne Fit.nu 2.0 ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af direktøren

Historik2 afsnit

Ledelse - historisk

7

Bo Skjønnemand

FORMAND · Bestyrelse

1 år 5 mdr.

Sven Jokum Møller Kristensen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

1 år 5 mdr.

Peter Kronberg Thomsen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

1 år 5 mdr.

Jeannett Kathrine Hyldahl

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

1 år 5 mdr.

Martin Buhl Lindskov

DIREKTØR · Direktion

1 år 10 mdr.

Martin Buhl Lindskov

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

1 år 5 mdr.

Louise Ladegaard Verding

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

1 år 5 mdr.
20242025
NavnOrganFunktionPeriode
Bo SkjønnemandBestyrelseFORMAND
30. maj 2024→13. nov. 2025
1 år 5 mdr.
Sven Jokum Møller KristensenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
30. maj 2024→13. nov. 2025
1 år 5 mdr.
Peter Kronberg ThomsenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
30. maj 2024→13. nov. 2025
1 år 5 mdr.
Jeannett Kathrine HyldahlBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
30. maj 2024→13. nov. 2025
1 år 5 mdr.
Martin Buhl LindskovDirektionDIREKTØR
6. jan. 2024→13. nov. 2025
1 år 10 mdr.
Martin Buhl LindskovBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
30. maj 2024→13. nov. 2025
1 år 5 mdr.

Ejere - historisk

11

Sven Jokum Møller Kristensen

0 %

16 dage

BRYLLUPSATELIERET ApS

0 %

16 dage

SCSK 5546 ApS

0 %

16 dage

ÅÆØ 688 ApS

0 %

ML CHRISTIANSEN HOLDING ApS

0 %

16 dage

LARS TERKELSEN HOLDING ApS

0 %

16 dage

BMK INTERNATIONAL ApS

0 %

16 dage

RETEP ApS

0 %

16 dage

HYLDAHL HOLDING, KOLDING ApS

0 %

16 dage

WIPHUS ApS

0 %

16 dage

Sundahl II ApS

0 %

NavnTypeEjerandelPeriode
Sven Jokum Møller KristensenPERSON0 %
6. jan. 2024→22. jan. 2024
16 dage
BRYLLUPSATELIERET ApSVIRKSOMHED0 %
6. jan. 2024→22. jan. 2024
16 dage
SCSK 5546 ApSVIRKSOMHED0 %
6. jan. 2024→22. jan. 2024
16 dage
ÅÆØ 688 ApSVIRKSOMHED0 %
22. jan. 2024→22. jan. 2024
ML CHRISTIANSEN HOLDING ApSVIRKSOMHED0 %
6. jan. 2024→22. jan. 2024
16 dage
LARS TERKELSEN HOLDING ApSVIRKSOMHED0 %
6. jan. 2024→22. jan. 2024
16 dage
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4009919681
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId32
Fejl registreretNej
Sidst indlæst30. okt. 2026, 15:01
Sidst opdateret22. aug. 2026, 04:10
Antal P-enheder1