Gå til indhold
Flextribe Holding ApSNORMAL

CVR 44527871

Flextribe Holding ApS

NORMAL
AnpartsselskabStiftet 27. dec. 2023København ØIkke-finansielle holdingselskaberReklamebeskyttet

Flextribe Holding ApS (CVR 44527871) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber", stiftet 27. dec. 2023 og med hjemsted i København Ø. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

249.684 kr.

Beskæftigelse - seneste

-

Regnskab og nøgletal for Flextribe Holding ApS

Regnskaber - nøgletal

3
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. jan. 2025→31. dec. 202519. jun. 2026Martin Bøge Mikkelsen23. jun. 2026iXBRLXML
1. jan. 2024→31. dec. 202423. jun. 2025Martin Bøge Mikkelsen26. jun. 2025PDFXML
1. jan. 2023→31. dec. 202321. jun. 2024Martin Bøge Mikkelsen28. jun. 2024PDFXML

Hvem ejer og leder Flextribe Holding ApS?

Ledelse - aktuel

NavnOrganFunktion
Martin Bøge MikkelsenBestyrelseFORMAND
Henrik LarsenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Mark Ditlev From-PoulsenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Martin KringBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Christian Lindholm ChristiansenDirektionADM. DIR.

Ejere - aktuelle

3
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
Speedbooting ApSVIRKSOMHED3723452425 %25 %27. aug. 2026
BOKREDIT JAF ApSVIRKSOMHED2762535510 %10 %9. jan. 2024
KRING Speedbooting 2021 K/SVIRKSOMHED427073175 %5 %9. jul. 2026

Stiftere

NavnTypeCVR
FR-SM HOLDING ApSVIRKSOMHED29203989
BOGANI ApSVIRKSOMHED29786534
FR-PM HOLDING ApSVIRKSOMHED29204004
BOKREDIT JAF ApSVIRKSOMHED27625355
Claus Michael Valentin HemmingsenPERSON-
GNIVIL HOLDING ApS UNDER STIFTELSEVIRKSOMHED27967906
CHOFAVA ApSVIRKSOMHED35675477
Morten FalkenbergPERSON-
Anders Colding FriisPERSON-
Buhlras ApSVIRKSOMHED36948426
Speedbooting ApSVIRKSOMHED37234524
Wissing Invest ApSVIRKSOMHED37234753
Danora Invest ApSVIRKSOMHED37341916
Gruts Allé ApSVIRKSOMHED38018019
GRWit ApSVIRKSOMHED38115820
Emerger ApSVIRKSOMHED39585073
Nagy Consult ApSVIRKSOMHED40762825
iku Development ApSVIRKSOMHED41094834
GGKS Associates OUANDEN_DELTAGER4008902830

Revision

RevisorStatusPeriode
GRANT THORNTON,STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKABAktiv
27. dec. 2023→nu
2 år 10 mdr.

Tidslinje

44

Hvad er der sket i Flextribe Holding ApS?

  1. 2026
  2. 1. september 2026for 2 mdr. siden

    Tiltrådte som adm. dir.

    Christian Lindholm Christiansen·Direktion

  3. 31. august 2026for 2 mdr. siden

    Fratrådte som direktør

    Peter Ladegaard·Direktion

  4. 27. august 2026for 2 mdr. siden

    Ejerandel ophørte: 5 %

    SKYGATE HOLDING ApS·EJERREGISTER

  5. 27. august 2026for 2 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 25 %

    Speedbooting ApS·EJERREGISTER

  6. 26. august 2026for 2 mdr. siden

    Ejerandel ophørte: 20 %

    Speedbooting ApS·EJERREGISTER

  7. 9. juli 2026for 4 mdr. siden

    Ejerandel ophørte: 5 %

    CHOFAVA ApS·EJERREGISTER

  8. 9. juli 2026for 4 mdr. siden

    Ejerandel ophørte: 5 %

    GRWit ApS·EJERREGISTER

  9. 9. juli 2026for 4 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 20 %

    Speedbooting ApS·EJERREGISTER

  10. 9. juli 2026for 4 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 5 %

    SKYGATE HOLDING ApS·EJERREGISTER

  11. 9. juli 2026for 4 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 5 %

    KRING Speedbooting 2021 K/S·EJERREGISTER

  12. 8. juli 2026for 4 mdr. siden

    Ejerandel ophørte: 10 %

    SKYGATE HOLDING ApS·EJERREGISTER

  13. 8. juli 2026for 4 mdr. siden

    Ejerandel ophørte: 25 %

    Speedbooting ApS·EJERREGISTER

  14. 23. juni 2026for 4 mdr. siden

    Regnskab for 2025 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2025 → 31. dec. 2025

  15. 4. juni 2026for 5 mdr. siden

    Kapital ændret til 249.684 kr.

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato27. dec. 2023
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste4. jun. 2026
Revision fravalgtNej
Første regnskab1. jan. 2023 → 31. dec. 2023
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-
ReklamebeskyttelseJa

Kontakt

Adresse

Ragnagade 7
2100 København Ø
KØBENHAVN Kommune
Telefon-
E-mail-

Formål

Selskabets formål er at eje aktier i datterselskabet Flextribe ApS, samt hermed beslægtet virksomhed.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af bestyrelsesformanden i forening med direktøren eller af den samlede bestyrelse.

Branche

642120

Ikke-finansielle holdingselskaber

Primær NACE-branche

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1029954298
27. dec. 2023→nu
2 år 10 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

12

Ofte stillede spørgsmål om Flextribe Holding ApS

Hvad laver Flextribe Holding ApS?

Flextribe Holding ApS er registreret i branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber" (branchekode 642120). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at eje aktier i datterselskabet Flextribe ApS, samt hermed beslægtet virksomhed.

Hvad er CVR-nummeret på Flextribe Holding ApS?

CVR-nummeret på Flextribe Holding ApS er 44527871. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK44527871.

Hvornår blev Flextribe Holding ApS stiftet?

Flextribe Holding ApS blev stiftet 27. dec. 2023 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 2 år 10 mdr.

Er Flextribe Holding ApS stadig aktiv?

Ja. Flextribe Holding ApS står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer Flextribe Holding ApS?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes Flextribe Holding ApS af Speedbooting ApS (25 %), BOKREDIT JAF ApS (10 %) og KRING Speedbooting 2021 K/S (5 %). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvem sidder i ledelsen i Flextribe Holding ApS?

Ledelsen består af Christian Lindholm Christiansen (adm. dir.), Martin Bøge Mikkelsen (formand), Henrik Larsen (bestyrelsesmedlem), Mark Ditlev From-Poulsen (bestyrelsesmedlem) og Martin Kring (bestyrelsesmedlem).

Hvem er direktør i Flextribe Holding ApS?

Christian Lindholm Christiansen er registreret i direktionen hos Flextribe Holding ApS.

Hvor ligger Flextribe Holding ApS?

Flextribe Holding ApS har registreret adresse på Ragnagade 7, 2100 København Ø i KØBENHAVN Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i Flextribe Holding ApS?

Den registrerede kapital i Flextribe Holding ApS er 249.684 kr.

Hvornår har Flextribe Holding ApS sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 23. jun. 2026 og dækker perioden 1. jan. 2025 - 31. dec. 2025. I alt 3 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem er revisor for Flextribe Holding ApS?

GRANT THORNTON,STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB er registreret som revisor for Flextribe Holding ApS.

Hvem kan tegne Flextribe Holding ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af bestyrelsesformanden i forening med direktøren eller af den samlede bestyrelse.

Historik2 afsnit

Ledelse - historisk

3

Peter Ladegaard

DIREKTØR · Direktion

2 år 8 mdr.

Jacob Rosenstand Kunøe

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

Peter Christian Mægbæk Madsen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

202420252026
NavnOrganFunktionPeriode
Peter LadegaardDirektionDIREKTØR
27. dec. 2023→31. aug. 2026
2 år 8 mdr.
Jacob Rosenstand KunøeBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
27. dec. 2023→12. jan. 2024
16 dage
Peter Christian Mægbæk MadsenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
27. dec. 2023→12. jan. 2024
16 dage

Ejere - historisk

8

SKYGATE HOLDING ApS

5 %

Speedbooting ApS

20 %

CHOFAVA ApS

5 %

2 år 6 mdr.

GRWit ApS

5 %

2 år 6 mdr.

SKYGATE HOLDING ApS

10 %

1 år 10 mdr.

Speedbooting ApS

25 %

2 år 6 mdr.

SKYGATE HOLDING ApS

15 %

7 mdr.

BOKREDIT JAF ApS

15 %

202420252026
NavnTypeEjerandelPeriode
SKYGATE HOLDING ApSVIRKSOMHED5 %
9. jul. 2026→27. aug. 2026
1 mdr.
Speedbooting ApSVIRKSOMHED20 %
9. jul. 2026→26. aug. 2026
1 mdr.
CHOFAVA ApSVIRKSOMHED5 %
27. dec. 2023→9. jul. 2026
2 år 6 mdr.
GRWit ApSVIRKSOMHED5 %
27. dec. 2023→9. jul. 2026
2 år 6 mdr.
SKYGATE HOLDING ApSVIRKSOMHED10 %
15. aug. 2024→8. jul. 2026
1 år 10 mdr.
Speedbooting ApSVIRKSOMHED25 %
27. dec. 2023→8. jul. 2026
2 år 6 mdr.
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4009912058
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId8
Fejl registreretNej
Sidst indlæst29. okt. 2026, 00:36
Sidst opdateret16. sep. 2026, 14:36
Antal P-enheder1