Gå til indhold
Albertina Hus ApSNORMAL

CVR 44474050

Albertina Hus ApS

NORMAL
AnpartsselskabStiftet 5. dec. 2023AalborgFinansielle holdingselskaber

Albertina Hus ApS (CVR 44474050) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Finansielle holdingselskaber", stiftet 5. dec. 2023 og med hjemsted i Aalborg. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

40.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

-

Regnskab og nøgletal for Albertina Hus ApS

Regnskaber - nøgletal

2
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. jan. 2025→31. dec. 202513. apr. 2026Kim Christensen23. apr. 2026iXBRLXML
5. dec. 2023→31. dec. 202415. maj 2025Kim Christensen19. maj 2025PDFXML

Hvem ejer og leder Albertina Hus ApS?

Ledelse - aktuel

NavnOrganFunktion
Morten NøhrBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Kim ChristensenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Marianne Øe FristrupBestyrelseFORMAND
Kim ChristensenDirektionADM. DIR.

Ejere - aktuelle

8
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
ASX 7860 ApSVIRKSOMHED7820261020 %20 %5. dec. 2023
Familien Nøhr Holding ApSVIRKSOMHED3970838820 %20 %5. dec. 2023
Fjordgade Ejendomme ApSVIRKSOMHED4446686420 %20 %5. dec. 2023
JAKRI ApSVIRKSOMHED2065619010 %10 %5. dec. 2023
KCML Holding ApsVIRKSOMHED391756305 %5 %5. dec. 2023
Ulme Invest ApSVIRKSOMHED401553925 %5 %5. dec. 2023
MM Fælles Holding ApSVIRKSOMHED443386965 %5 %5. dec. 2023
Fælles Invest Holding ApSVIRKSOMHED444643815 %5 %5. dec. 2023

Stiftere

NavnTypeCVR
JAKRI ApSVIRKSOMHED20656190
ASX 7860 ApSVIRKSOMHED78202610
KCML Holding ApsVIRKSOMHED39175630
Familien Nøhr Holding ApSVIRKSOMHED39708388
Ulme Invest ApSVIRKSOMHED40155392
MM Fælles Holding ApSVIRKSOMHED44338696
Fælles Invest Holding ApSVIRKSOMHED44464381
Fjordgade Ejendomme ApSVIRKSOMHED44466864

Revision

RevisorStatusPeriode
BEIERHOLM, STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKABAktiv
5. feb. 2025→nu
1 år 8 mdr.

Tidslinje

21

Hvad er der sket i Albertina Hus ApS?

  1. 2026
  2. 23. april 2026for 6 mdr. siden

    Regnskab for 2025 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2025 → 31. dec. 2025

  3. 2025
  4. 19. maj 2025for 1,4 år siden

    Regnskab for 2024 offentliggjort

    Regnskabsperiode 5. dec. 2023 → 31. dec. 2024

  5. 5. februar 2025for 1,7 år siden

    Revisor tiltrådte

    BEIERHOLM, STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB·Revision

  6. 1. januar 2025for 1,8 år siden

    Branche ændret til Finansielle holdingselskaber

    642110

  7. 2023
  8. 5. december 2023for 2,9 år siden

    Virksomheden blev stiftet

    Anpartsselskab

  9. 5. december 2023for 2,9 år siden

    Kapital registreret: 40.000 kr.

  10. 5. december 2023for 2,9 år siden

    Vedtægter ændret

  11. 5. december 2023for 2,9 år siden

    Registreret på Østre Havnepromenade 26 2 tv, 9000 Aalborg

    AALBORG Kommune

  12. 5. december 2023for 2,9 år siden

    Ejerandel registreret: 10 %

    JAKRI ApS·EJERREGISTER

  13. 5. december 2023for 2,9 år siden

    Ejerandel registreret: 20 %

    ASX 7860 ApS·EJERREGISTER

  14. 5. december 2023for 2,9 år siden

    Ejerandel registreret: 20 %

    Familien Nøhr Holding ApS·EJERREGISTER

  15. 5. december 2023for 2,9 år siden

    Ejerandel registreret: 20 %

    Fjordgade Ejendomme ApS·EJERREGISTER

  16. 5. december 2023for 2,9 år siden

    Ejerandel registreret: 5 %

    KCML Holding Aps·EJERREGISTER

  17. 5. december 2023for 2,9 år siden

    Ejerandel registreret: 5 %

    Ulme Invest ApS·EJERREGISTER

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato5. dec. 2023
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste5. dec. 2023
Revision fravalgtNej
Første regnskab5. dec. 2023 → 31. dec. 2024
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-

Kontakt

Adresse

Østre Havnepromenade 26 2 tv
9000 Aalborg
AALBORG Kommune
Telefon-
E-mail-

Formål

Selskabets formål er investeringsvirksomhed, og herunder at eje kapitalandele i andre selskaber, samt anden hermed beslægtet virksomhed.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af bestyrelsesformanden og direktøren i forening.

Branche

642110

Finansielle holdingselskaber

Primær NACE-branche

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1029891601
5. dec. 2023→nu
2 år 10 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

12

Ofte stillede spørgsmål om Albertina Hus ApS

Hvad laver Albertina Hus ApS?

Albertina Hus ApS er registreret i branchen "Finansielle holdingselskaber" (branchekode 642110). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er investeringsvirksomhed, og herunder at eje kapitalandele i andre selskaber, samt anden hermed beslægtet virksomhed.

Hvad er CVR-nummeret på Albertina Hus ApS?

CVR-nummeret på Albertina Hus ApS er 44474050. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK44474050.

Hvornår blev Albertina Hus ApS stiftet?

Albertina Hus ApS blev stiftet 5. dec. 2023 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 2 år 10 mdr.

Er Albertina Hus ApS stadig aktiv?

Ja. Albertina Hus ApS står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer Albertina Hus ApS?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes Albertina Hus ApS af ASX 7860 ApS (20 %), Familien Nøhr Holding ApS (20 %), Fjordgade Ejendomme ApS (20 %), JAKRI ApS (10 %), KCML Holding Aps (5 %) og Ulme Invest ApS (5 %) (samt 2 andre). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvem sidder i ledelsen i Albertina Hus ApS?

Ledelsen består af Kim Christensen (adm. dir.), Marianne Øe Fristrup (formand), Morten Nøhr (bestyrelsesmedlem) og Kim Christensen (bestyrelsesmedlem).

Hvem er direktør i Albertina Hus ApS?

Kim Christensen er registreret i direktionen hos Albertina Hus ApS.

Hvor ligger Albertina Hus ApS?

Albertina Hus ApS har registreret adresse på Østre Havnepromenade 26 2 tv, 9000 Aalborg i AALBORG Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i Albertina Hus ApS?

Den registrerede kapital i Albertina Hus ApS er 40.000 kr.

Hvornår har Albertina Hus ApS sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 23. apr. 2026 og dækker perioden 1. jan. 2025 - 31. dec. 2025. I alt 2 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem er revisor for Albertina Hus ApS?

BEIERHOLM, STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB er registreret som revisor for Albertina Hus ApS.

Hvem kan tegne Albertina Hus ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af bestyrelsesformanden og direktøren i forening.

Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4009886828
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId3
Fejl registreretNej
Sidst indlæst22. okt. 2026, 12:41
Sidst opdateret2. jun. 2026, 09:22
Antal P-enheder1