Gå til indhold
Bebe Au Lait Danmark ApSNORMAL

CVR 44357992

Bebe Au Lait Danmark ApS

NORMAL
AnpartsselskabStiftet 9. okt. 2023HellerupInvestering for egen regning

Bebe Au Lait Danmark ApS (CVR 44357992) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Investering for egen regning", stiftet 9. okt. 2023 og med hjemsted i Hellerup. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

250.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

-

Regnskab og nøgletal for Bebe Au Lait Danmark ApS

Regnskaber - nøgletal

2
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. jan. 2025→31. dec. 20251. jul. 2026Dennis Sandlau Jacobsen8. jul. 2026iXBRLXML
9. okt. 2023→31. dec. 202417. jul. 2025Dennis Jacobsen17. jul. 2025iXBRLXML

Hvem ejer og leder Bebe Au Lait Danmark ApS?

Ledelse - aktuel

NavnOrganFunktion
Bo Raahauge RasmussenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Per Ulrik AndersenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Christian Øllgaard FærgemannBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Peter BucanBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Dennis Sandlau JacobsenDirektionDIREKTØR

Ejere - aktuelle

7
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
PER ULRIK ANDERSEN HOLDING ApSVIRKSOMHED3024052920 %20 %3. nov. 2023
SANDLAU HOLDING ApSVIRKSOMHED2686539520 %20 %3. nov. 2023
EQUATION HOLDING ApSVIRKSOMHED2931015710 %10 %9. okt. 2023
PB Tech ApSVIRKSOMHED3851342710 %10 %9. okt. 2023
Kitsune Holding ApSVIRKSOMHED4010454210 %10 %25. jul. 2024
Pham Pedersen Holding ApSVIRKSOMHED4376732110 %10 %3. nov. 2023
STEP II ApSVIRKSOMHED4434494710 %10 %9. okt. 2023

Stiftere

NavnTypeCVR
EQUATION HOLDING ApSVIRKSOMHED29310157
PER ULRIK ANDERSEN HOLDING ApSVIRKSOMHED30240529
SANDLAU HOLDING ApSVIRKSOMHED26865395
C. FÆRGEMANN HOLDING ApSVIRKSOMHED29602905
PB Tech ApSVIRKSOMHED38513427
STEP II ApSVIRKSOMHED44344947

Revision

RevisorStatusPeriode
INPACT HOLDING A/SAktiv
9. okt. 2023→nu
3 år

Tidslinje

35

Hvad er der sket i Bebe Au Lait Danmark ApS?

  1. 2026
  2. 8. juli 2026for 4 mdr. siden

    Regnskab for 2025 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2025 → 31. dec. 2025

  3. 2025
  4. 10. december 2025for 11 mdr. siden

    Fratrådte som bestyrelsesmedlem

    Lars Stoltze·Bestyrelse

  5. 17. juli 2025for 1,3 år siden

    Regnskab for 2024 offentliggjort

    Regnskabsperiode 9. okt. 2023 → 31. dec. 2024

  6. 1. februar 2025for 1,7 år siden

    Ejerandel ophørte: 10 %

    Karina Nielsen Holding ApS·EJERREGISTER

  7. 1. januar 2025for 1,8 år siden

    Branche ændret til Investering for egen regning

    649910

  8. 2024
  9. 25. juli 2024for 2,3 år siden

    Ejerandel ophørte: 10 %

    C. FÆRGEMANN HOLDING ApS·EJERREGISTER

  10. 25. juli 2024for 2,3 år siden

    Ejerandel registreret: 10 %

    Kitsune Holding ApS·EJERREGISTER

  11. 2023
  12. 24. november 2023for 2,9 år siden

    Kapital ændret til 250.000 kr.

  13. 24. november 2023for 2,9 år siden

    Vedtægter ændret

  14. 24. november 2023for 2,9 år siden

    Ejerandel registreret: 10 %

    Karina Nielsen Holding ApS·EJERREGISTER

  15. 3. november 2023for 3 år siden

    Kapital ændret til 225.000 kr.

  16. 3. november 2023for 3 år siden

    Vedtægter ændret

  17. 3. november 2023for 3 år siden

    Ejerandel registreret: 10 %

    Pham Pedersen Holding ApS·EJERREGISTER

  18. 3. november 2023for 3 år siden

    Ejerandel registreret: 20 %

    PER ULRIK ANDERSEN HOLDING ApS·EJERREGISTER

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato9. okt. 2023
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste24. nov. 2023
Revision fravalgtNej
Første regnskab9. okt. 2023 → 31. dec. 2024
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-

Kontakt

Adresse

Gammel Vartov Vej 20
2900 Hellerup
KØBENHAVN Kommune
Telefon-
E-mail-

Formål

Selskabets formål er at gennemføre investeringer i andre selskaber samt bistå med udviklingen af disse selskaber, hvori der er ejerandele samt anden hermed forbundet virksomhed

Tegningsregel

Selskabet tegnes af direktøren

Branche

649910

Investering for egen regning

Primær NACE-branche

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1029722524
9. okt. 2023→nu
3 år

Ofte stillede spørgsmål

12

Ofte stillede spørgsmål om Bebe Au Lait Danmark ApS

Hvad laver Bebe Au Lait Danmark ApS?

Bebe Au Lait Danmark ApS er registreret i branchen "Investering for egen regning" (branchekode 649910). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at gennemføre investeringer i andre selskaber samt bistå med udviklingen af disse selskaber, hvori der er ejerandele samt anden hermed forbundet virksomhed

Hvad er CVR-nummeret på Bebe Au Lait Danmark ApS?

CVR-nummeret på Bebe Au Lait Danmark ApS er 44357992. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK44357992.

Hvornår blev Bebe Au Lait Danmark ApS stiftet?

Bebe Au Lait Danmark ApS blev stiftet 9. okt. 2023 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 3 år.

Er Bebe Au Lait Danmark ApS stadig aktiv?

Ja. Bebe Au Lait Danmark ApS står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer Bebe Au Lait Danmark ApS?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes Bebe Au Lait Danmark ApS af PER ULRIK ANDERSEN HOLDING ApS (20 %), SANDLAU HOLDING ApS (20 %), EQUATION HOLDING ApS (10 %), PB Tech ApS (10 %), Kitsune Holding ApS (10 %) og Pham Pedersen Holding ApS (10 %) (samt 1 anden). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvem sidder i ledelsen i Bebe Au Lait Danmark ApS?

Ledelsen består af Dennis Sandlau Jacobsen (direktør), Bo Raahauge Rasmussen (bestyrelsesmedlem), Per Ulrik Andersen (bestyrelsesmedlem), Christian Øllgaard Færgemann (bestyrelsesmedlem) og Peter Bucan (bestyrelsesmedlem).

Hvem er direktør i Bebe Au Lait Danmark ApS?

Dennis Sandlau Jacobsen er registreret i direktionen hos Bebe Au Lait Danmark ApS.

Hvor ligger Bebe Au Lait Danmark ApS?

Bebe Au Lait Danmark ApS har registreret adresse på Gammel Vartov Vej 20, 2900 Hellerup i KØBENHAVN Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i Bebe Au Lait Danmark ApS?

Den registrerede kapital i Bebe Au Lait Danmark ApS er 250.000 kr.

Hvornår har Bebe Au Lait Danmark ApS sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 8. jul. 2026 og dækker perioden 1. jan. 2025 - 31. dec. 2025. I alt 2 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem er revisor for Bebe Au Lait Danmark ApS?

INPACT HOLDING A/S er registreret som revisor for Bebe Au Lait Danmark ApS.

Hvem kan tegne Bebe Au Lait Danmark ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af direktøren

Historik2 afsnit

Ledelse - historisk

1

Lars Stoltze

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

2 år 2 mdr.
202420252026
NavnOrganFunktionPeriode
Lars StoltzeBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
9. okt. 2023→10. dec. 2025
2 år 2 mdr.

Ejere - historisk

4

Karina Nielsen Holding ApS

10 %

1 år 2 mdr.

C. FÆRGEMANN HOLDING ApS

10 %

9 mdr.

PER ULRIK ANDERSEN HOLDING ApS

25 %

SANDLAU HOLDING ApS

25 %

20242025
NavnTypeEjerandelPeriode
Karina Nielsen Holding ApSVIRKSOMHED10 %
24. nov. 2023→1. feb. 2025
1 år 2 mdr.
C. FÆRGEMANN HOLDING ApSVIRKSOMHED10 %
9. okt. 2023→25. jul. 2024
9 mdr.
PER ULRIK ANDERSEN HOLDING ApSVIRKSOMHED25 %
9. okt. 2023→2. nov. 2023
24 dage
SANDLAU HOLDING ApSVIRKSOMHED25 %
9. okt. 2023→2. nov. 2023
24 dage
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4009829227
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId7
Fejl registreretNej
Sidst indlæst30. okt. 2026, 06:39
Sidst opdateret18. sep. 2026, 03:40
Antal P-enheder1