Gå til indhold
Vetagro ApSNORMAL

CVR 44149508

Vetagro ApS

NORMAL
AnpartsselskabStiftet 27. jun. 2023NæstvedDetailhandel med andre nye varerReklamebeskyttet

Vetagro ApS (CVR 44149508) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Detailhandel med andre nye varer", stiftet 27. jun. 2023 og med hjemsted i Næstved. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

40.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

-

Regnskab og nøgletal for Vetagro ApS

Regnskaber - nøgletal

3
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. jan. 2025→31. dec. 20259. apr. 2026Søren Spandet Thielsen9. apr. 2026iXBRLXML
1. jan. 2024→31. dec. 20243. mar. 2025John Haugegaard5. mar. 2025PDFXML
1. jul. 2023→31. dec. 20233. maj 2024John Haugegaard6. maj 2024PDFXML

Hvem ejer og leder Vetagro ApS?

Ledelse - aktuel

NavnOrganFunktion
Søren Spandet ThielsenDirektionDIREKTØR

Ejere - aktuelle

6
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
KEN STEEN PEDERSEN HOLDING ApSVIRKSOMHED2921947815 %15 %1. jul. 2023
SØREN SPANDET THIELSEN HOLDING ApSVIRKSOMHED2922035215 %15 %1. jul. 2023
HAUGEGAARD HOLDING ApSVIRKSOMHED2815749515 %15 %1. jul. 2023
MELSTED-BIRCH HOLDING ApSVIRKSOMHED3233058415 %15 %1. jul. 2023
DAN BYSTED HOLDING ApSVIRKSOMHED3233809715 %15 %1. jul. 2023
KORSGAARD VET HOLDING ApSVIRKSOMHED3522764415 %15 %1. jul. 2023

Stiftere

NavnTypeCVR
KEN STEEN PEDERSEN HOLDING ApSVIRKSOMHED29219478
SØREN SPANDET THIELSEN HOLDING ApSVIRKSOMHED29220352
HAUGEGAARD HOLDING ApSVIRKSOMHED28157495
MELSTED-BIRCH HOLDING ApSVIRKSOMHED32330584
DAN BYSTED HOLDING ApSVIRKSOMHED32338097
KORSGAARD VET HOLDING ApSVIRKSOMHED35227644

Tidslinje

20

Hvad er der sket i Vetagro ApS?

  1. 2026
  2. 9. april 2026for 7 mdr. siden

    Regnskab for 2025 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2025 → 31. dec. 2025

  3. 27. marts 2026for 7 mdr. siden

    Adresse flyttet til Køberupvej 33, 4700 Næstved

    NÆSTVED Kommune

  4. 20. marts 2026for 7 mdr. siden

    Fratrådte som direktør

    John Haugegaard·Direktion

  5. 20. marts 2026for 7 mdr. siden

    Tiltrådte som direktør

    Søren Spandet Thielsen·Direktion

  6. 2025
  7. 5. marts 2025for 1,7 år siden

    Regnskab for 2024 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2024 → 31. dec. 2024

  8. 1. januar 2025for 1,8 år siden

    Branche ændret til Detailhandel med andre nye varer

    477800

  9. 2024
  10. 6. maj 2024for 2,5 år siden

    Regnskab for 2023 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jul. 2023 → 31. dec. 2023

  11. 2023
  12. 1. juli 2023for 3,3 år siden

    Status ændret til NORMAL

  13. 1. juli 2023for 3,3 år siden

    Ejerandel registreret: 15 %

    KEN STEEN PEDERSEN HOLDING ApS·EJERREGISTER

  14. 1. juli 2023for 3,3 år siden

    Ejerandel registreret: 15 %

    SØREN SPANDET THIELSEN HOLDING ApS·EJERREGISTER

  15. 1. juli 2023for 3,3 år siden

    Ejerandel registreret: 15 %

    HAUGEGAARD HOLDING ApS·EJERREGISTER

  16. 1. juli 2023for 3,3 år siden

    Ejerandel registreret: 15 %

    MELSTED-BIRCH HOLDING ApS·EJERREGISTER

  17. 1. juli 2023for 3,3 år siden

    Ejerandel registreret: 15 %

    DAN BYSTED HOLDING ApS·EJERREGISTER

  18. 1. juli 2023for 3,3 år siden

    Ejerandel registreret: 15 %

    KORSGAARD VET HOLDING ApS·EJERREGISTER

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato27. jun. 2023
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste27. jun. 2023
Revision fravalgtJa
Første regnskab1. jul. 2023 → 31. dec. 2023
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-
ReklamebeskyttelseJa

Kontakt

Adresse

Køberupvej 33
4700 Næstved
NÆSTVED Kommune
Telefon55500885

Formål

Virksomhedens formål er salg af varer til landbruget

Tegningsregel

Virksomheden tegnes af direktøren

Branche

477800

Detailhandel med andre nye varer

Primær NACE-branche

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1029437358
27. jun. 2023→nu
3 år 4 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

11

Ofte stillede spørgsmål om Vetagro ApS

Hvad laver Vetagro ApS?

Vetagro ApS er registreret i branchen "Detailhandel med andre nye varer" (branchekode 477800). Formålet er ifølge vedtægterne: Virksomhedens formål er salg af varer til landbruget

Hvad er CVR-nummeret på Vetagro ApS?

CVR-nummeret på Vetagro ApS er 44149508. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK44149508.

Hvornår blev Vetagro ApS stiftet?

Vetagro ApS blev stiftet 27. jun. 2023 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 3 år 4 mdr.

Er Vetagro ApS stadig aktiv?

Ja. Vetagro ApS står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer Vetagro ApS?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes Vetagro ApS af KEN STEEN PEDERSEN HOLDING ApS (15 %), SØREN SPANDET THIELSEN HOLDING ApS (15 %), HAUGEGAARD HOLDING ApS (15 %), MELSTED-BIRCH HOLDING ApS (15 %), DAN BYSTED HOLDING ApS (15 %) og KORSGAARD VET HOLDING ApS (15 %). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvem sidder i ledelsen i Vetagro ApS?

Ledelsen består af Søren Spandet Thielsen (direktør).

Hvem er direktør i Vetagro ApS?

Søren Spandet Thielsen er registreret i direktionen hos Vetagro ApS.

Hvor ligger Vetagro ApS?

Vetagro ApS har registreret adresse på Køberupvej 33, 4700 Næstved i NÆSTVED Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i Vetagro ApS?

Den registrerede kapital i Vetagro ApS er 40.000 kr.

Hvornår har Vetagro ApS sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 9. apr. 2026 og dækker perioden 1. jan. 2025 - 31. dec. 2025. I alt 3 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem kan tegne Vetagro ApS?

Tegningsreglen lyder: Virksomheden tegnes af direktøren

Historik3 afsnit

Adressehistorik

2

Køberupvej 33

Næstved

2 år 8 mdr.

Køberupvej 33

Næstved

7 mdr.
202420252026
AdresseKommunePeriode
Køberupvej 33, 4700 NæstvedNÆSTVED
27. jun. 2023→26. mar. 2026
2 år 8 mdr.
Køberupvej 33, 4700 NæstvedNÆSTVED
27. mar. 2026→nu
7 mdr.

Kontakthistorik

TypeOplysningHemmeligPeriode
Telefon55500885Nej
1. jul. 2023→nu
3 år 3 mdr.
E-mail[email protected]Nej
1. jul. 2023→nu
3 år 3 mdr.

Ledelse - historisk

1

John Haugegaard

DIREKTØR · Direktion

2 år 8 mdr.
202420252026
NavnOrganFunktionPeriode
John HaugegaardDirektionDIREKTØR
1. jul. 2023→20. mar. 2026
2 år 8 mdr.
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4009725780
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId4
Fejl registreretNej
Sidst indlæst27. okt. 2026, 15:02
Sidst opdateret6. okt. 2026, 00:15
Antal P-enheder1