Gå til indhold
Heylab ApSOPLØSTEFTERERKLÆRING

CVR 44114704

Heylab ApS

OPLØSTEFTERERKLÆRING
AnpartsselskabStiftet 12. jun. 2023Aarhus CIkke-finansielle holdingselskaberReklamebeskyttet

Heylab ApS (CVR 44114704) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber", stiftet 12. jun. 2023 og med hjemsted i Aarhus C. Status: OPLØSTEFTERERKLÆRING.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

40.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

-

Regnskab og nøgletal for Heylab ApS

Regnskaber - nøgletal

2
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. jan. 2024→31. dec. 202424. feb. 2025Daniel Jul Østergaard26. feb. 2025PDFXML
12. jun. 2023→31. dec. 202329. feb. 2024Daniel Østergaard Pedersen6. mar. 2024PDFXML

Hvem ejer og leder Heylab ApS?

Stiftere

NavnTypeCVR
N. ØSTERGAARD HOLDING ApSVIRKSOMHED35674934
D. ØSTERGAARD HOLDING ApSVIRKSOMHED35674950
MØG Invest IVSVIRKSOMHED38347659
MAN IVSVIRKSOMHED39120038
HEYMATE HOLDING ApSVIRKSOMHED40744819
A. Lange Invest ApSVIRKSOMHED42193151

Tidslinje

37

Hvad er der sket i Heylab ApS?

  1. 2026
  2. 30. januar 2026for 9 mdr. siden

    Status ændret til OPLØST EFTER ERKLÆRING

  3. 30. januar 2026for 9 mdr. siden

    Ejerandel ophørte: 15 %

    N. ØSTERGAARD HOLDING ApS·EJERREGISTER

  4. 30. januar 2026for 9 mdr. siden

    Ejerandel ophørte: 15 %

    D. ØSTERGAARD HOLDING ApS·EJERREGISTER

  5. 30. januar 2026for 9 mdr. siden

    Ejerandel ophørte: 15 %

    MØG Invest IVS·EJERREGISTER

  6. 30. januar 2026for 9 mdr. siden

    Ejerandel ophørte: 15 %

    MAN IVS·EJERREGISTER

  7. 30. januar 2026for 9 mdr. siden

    Ejerandel ophørte: 25 %

    HEYMATE HOLDING ApS·EJERREGISTER

  8. 30. januar 2026for 9 mdr. siden

    Ejerandel ophørte: 5 %

    A. Lange Invest ApS·EJERREGISTER

  9. 30. januar 2026for 9 mdr. siden

    Fratrådte som adm. dir.

    Daniel Jul Østergaard·Direktion

  10. 30. januar 2026for 9 mdr. siden

    Fratrådte som bestyrelsesmedlem

    Karsten Kenneth Andersen·Bestyrelse

  11. 30. januar 2026for 9 mdr. siden

    Fratrådte som bestyrelsesmedlem

    Christoffer Hübertz Christensen·Bestyrelse

  12. 30. januar 2026for 9 mdr. siden

    Fratrådte som bestyrelsesmedlem

    Nikolaj Blom Østergaard·Bestyrelse

  13. 30. januar 2026for 9 mdr. siden

    Fratrådte som bestyrelsesmedlem

    Daniel Jul Østergaard·Bestyrelse

  14. 30. januar 2026for 9 mdr. siden

    Fratrådte som bestyrelsesmedlem

    Morten Graves Kvalvig Jørgensen·Bestyrelse

  15. 30. januar 2026for 9 mdr. siden

    Fratrådte som formand

    Mark Hovendahl Andersen·Bestyrelse

Stamdata

StatusOPLØSTEFTERERKLÆRING
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato12. jun. 2023
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste12. jun. 2023
Revision fravalgtJa
Første regnskab12. jun. 2023 → 31. dec. 2023
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-
ReklamebeskyttelseJa

Kontakt

Adresse

Vestergade 48H 2
8000 Aarhus C
AARHUS Kommune
Telefon-
E-mail-

Formål

Selskabets formål er at besidde aktier og anparter samt udøve anden hermed beslægtet virksomhed

Tegningsregel

Selskabet tegnes af den samlede bestyrelse eller af bestyrelsesformanden i forening med selskabets direktør

Branche

642120

Ikke-finansielle holdingselskaber

Primær NACE-branche

Ofte stillede spørgsmål

8

Ofte stillede spørgsmål om Heylab ApS

Hvad laver Heylab ApS?

Heylab ApS er registreret i branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber" (branchekode 642120). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at besidde aktier og anparter samt udøve anden hermed beslægtet virksomhed

Hvad er CVR-nummeret på Heylab ApS?

CVR-nummeret på Heylab ApS er 44114704. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK44114704.

Hvornår blev Heylab ApS stiftet?

Heylab ApS blev stiftet 12. jun. 2023 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 3 år 4 mdr.

Er Heylab ApS stadig aktiv?

Heylab ApS står registreret med status "OPLØSTEFTERERKLÆRING" i CVR. Virksomheden er ikke slettet, men statussen er ikke normal drift.

Hvor ligger Heylab ApS?

Heylab ApS har registreret adresse på Vestergade 48H 2, 8000 Aarhus C i AARHUS Kommune.

Hvor stor er selskabskapitalen i Heylab ApS?

Den registrerede kapital i Heylab ApS er 40.000 kr.

Hvornår har Heylab ApS sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 26. feb. 2025 og dækker perioden 1. jan. 2024 - 31. dec. 2024. I alt 2 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem kan tegne Heylab ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af den samlede bestyrelse eller af bestyrelsesformanden i forening med selskabets direktør

Historik4 afsnit

Tidligere produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1029390424
12. jun. 2023→30. jan. 2026
2 år 7 mdr.

Adressehistorik

2

Vestergade 48H

Aarhus C

8 mdr.

Vestergade 48H

Aarhus C

1 år 10 mdr.
202420252026
AdresseKommunePeriode
Vestergade 48H 2, 8000 Aarhus CAARHUS
12. jun. 2023→29. feb. 2024
8 mdr.
Vestergade 48H 2, 8000 Aarhus CAARHUS
1. mar. 2024→30. jan. 2026
1 år 10 mdr.

Ledelse - historisk

7

Karsten Kenneth Andersen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

2 år 7 mdr.

Christoffer Hübertz Christensen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

2 år 7 mdr.

Nikolaj Blom Østergaard

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

2 år 7 mdr.

Daniel Jul Østergaard

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

2 år 7 mdr.

Daniel Jul Østergaard

ADM. DIR. · Direktion

2 år 7 mdr.

Morten Graves Kvalvig Jørgensen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

2 år 7 mdr.

Mark Hovendahl Andersen

FORMAND · Bestyrelse

2 år 7 mdr.
202420252026
NavnOrganFunktionPeriode
Karsten Kenneth AndersenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
12. jun. 2023→30. jan. 2026
2 år 7 mdr.
Christoffer Hübertz ChristensenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
12. jun. 2023→30. jan. 2026
2 år 7 mdr.
Nikolaj Blom ØstergaardBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
12. jun. 2023→30. jan. 2026
2 år 7 mdr.
Daniel Jul ØstergaardBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
12. jun. 2023→30. jan. 2026
2 år 7 mdr.
Daniel Jul ØstergaardDirektionADM. DIR.
12. jun. 2023→30. jan. 2026
2 år 7 mdr.
Morten Graves Kvalvig JørgensenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
12. jun. 2023→30. jan. 2026
2 år 7 mdr.

Ejere - historisk

6

N. ØSTERGAARD HOLDING ApS

15 %

2 år 7 mdr.

D. ØSTERGAARD HOLDING ApS

15 %

2 år 7 mdr.

MØG Invest IVS

15 %

2 år 7 mdr.

MAN IVS

15 %

2 år 7 mdr.

HEYMATE HOLDING ApS

25 %

2 år 7 mdr.

A. Lange Invest ApS

5 %

2 år 7 mdr.
202420252026
NavnTypeEjerandelPeriode
N. ØSTERGAARD HOLDING ApSVIRKSOMHED15 %
12. jun. 2023→30. jan. 2026
2 år 7 mdr.
D. ØSTERGAARD HOLDING ApSVIRKSOMHED15 %
12. jun. 2023→30. jan. 2026
2 år 7 mdr.
MØG Invest IVSVIRKSOMHED15 %
12. jun. 2023→30. jan. 2026
2 år 7 mdr.
MAN IVSVIRKSOMHED15 %
12. jun. 2023→30. jan. 2026
2 år 7 mdr.
HEYMATE HOLDING ApSVIRKSOMHED25 %
12. jun. 2023→30. jan. 2026
2 år 7 mdr.
A. Lange Invest ApSVIRKSOMHED5 %
12. jun. 2023→30. jan. 2026
2 år 7 mdr.
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4009699775
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId7
Fejl registreretNej
Sidst indlæst1. okt. 2026, 10:39
Sidst opdateret31. jan. 2026, 00:00
Antal P-enheder1