Gå til indhold
Odin.ai ApSNORMAL

CVR 43888358

Odin.ai ApS

NORMAL
AnpartsselskabStiftet 1. mar. 2023København ØComputerprogrammeringReklamebeskyttet

Odin.ai ApS (CVR 43888358) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Computerprogrammering", stiftet 1. mar. 2023, med hjemsted i København Ø og ca. 1 ansatte. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

42.736 kr.

Beskæftigelse - seneste

2025-04 (seneste estimat)

1

Ansatte

0.07

Årsværk

Interval: 1 ansatte

Regnskab og nøgletal for Odin.ai ApS

Regnskaber - nøgletal

3
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. jan. 2025→31. dec. 20251. jun. 2026Niels Ankerstjerne Sloth17. jun. 2026iXBRLXML
1. jan. 2024→31. dec. 20243. jun. 2025Niels Ankerstjerne Sloth23. jun. 2025PDFXML
1. mar. 2023→31. dec. 202327. jun. 2024Niels Ankerstjerne Sloth27. jun. 2024iXBRLXML

Hvem ejer og leder Odin.ai ApS?

Ledelse - aktuel

NavnOrganFunktion
Svend Aage Lykke Linderoth KirkDirektionADM. DIR.
Niels Ankerstjerne SlothBestyrelseFORMAND
Kim Beuschau MouridsenBestyrelseNÆSTFORMAND
Nikolas Skjold NemethBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM

Ejere - aktuelle

2
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
KLMouridsen Holding ApSVIRKSOMHED4388861750 %50 %30. dec. 2025
Németh Green Affairs ApSVIRKSOMHED4208911725 %25 %30. dec. 2025

Stiftere

NavnTypeCVR
Lasse BøhlingPERSON-
Nanna Kaasgaard BondePERSON-
Rasmus Kjærhus NørgaardPERSON-
Johan August OttosenPERSON-
ANKERSTJERNE ApSVIRKSOMHED31887038
MOURIDSEN HOLDINGS ApSVIRKSOMHED35465391
Schøn Holding ApSVIRKSOMHED41742275
Németh Green Affairs ApSVIRKSOMHED42089117
LBM Invest ApSVIRKSOMHED43871420
K.W Holding ApSVIRKSOMHED43874071

Revision

RevisorStatusPeriode
DANSK REVISION HOLBÆK REGISTRERET REVISIONSPARTNERSELSKABAktiv
18. dec. 2024→nu
1 år 10 mdr.
PRICEWATERHOUSECOOPERS STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKABOphørt
1. mar. 2023→23. apr. 2024
1 år 1 mdr.
Konde IVSOphørt
3. jun. 2024→18. dec. 2024
6 mdr.

Tidslinje

46

Hvad er der sket i Odin.ai ApS?

  1. 2026
  2. 14. september 2026for 2 mdr. siden

    Produktionsenhed lukket

    1032065143·P-nummer

  3. 17. juni 2026for 5 mdr. siden

    Regnskab for 2025 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2025 → 31. dec. 2025

  4. 11. maj 2026for 6 mdr. siden

    Fratrådte som bestyrelsesmedlem

    Bjarne Schøn·Bestyrelse

  5. 23. januar 2026for 9 mdr. siden

    Produktionsenhed oprettet

    1032065143·P-nummer

  6. 7. januar 2026for 10 mdr. siden

    Ejerandel ophørte: 5 %

    K.W Holding ApS·EJERREGISTER

  7. 1. januar 2026for 10 mdr. siden

    Fratrådte som adm. dir.

    Nikolas Skjold Nemeth·Direktion

  8. 1. januar 2026for 10 mdr. siden

    Tiltrådte som adm. dir.

    Svend Aage Lykke Linderoth Kirk·Direktion

  9. 2025
  10. 30. december 2025for 10 mdr. siden

    Ejerandel ophørte: 5 %

    Rasmus Kjærhus Nørgaard·EJERREGISTER

  11. 30. december 2025for 10 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 25 %

    Németh Green Affairs ApS·EJERREGISTER

  12. 30. december 2025for 10 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 50 %

    KLMouridsen Holding ApS·EJERREGISTER

  13. 29. december 2025for 10 mdr. siden

    Ejerandel ophørte: 20 %

    Németh Green Affairs ApS·EJERREGISTER

  14. 29. december 2025for 10 mdr. siden

    Ejerandel ophørte: 33,3 %

    KLMouridsen Holding ApS·EJERREGISTER

  15. 23. december 2025for 10 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 20 %

    Németh Green Affairs ApS·EJERREGISTER

  16. 23. december 2025for 10 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 33,3 %

    KLMouridsen Holding ApS·EJERREGISTER

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato1. mar. 2023
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste29. maj 2024
Revision fravalgtNej
Første regnskab1. mar. 2023 → 31. dec. 2023
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-
ReklamebeskyttelseJa

Kontakt

Adresse

Willemoesgade 55 1
2100 København Ø
KØBENHAVN Kommune
Telefon-
E-mail-

Formål

Selskabets formål er at udvikle og drive virksomhed indenfor datadrevet beslutningsstøtte, herunder relateret til udbrændthed, samt dermed forbundne aktiviteter efter ledelsens skøn.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af bestyrelsesformanden i forening med en direktør eller af den samlede bestyrelse.

Branche

621000

Computerprogrammering

Primær NACE-branche

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1029085613
1. mar. 2023→nu
3 år 8 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

13

Ofte stillede spørgsmål om Odin.ai ApS

Hvad laver Odin.ai ApS?

Odin.ai ApS er registreret i branchen "Computerprogrammering" (branchekode 621000). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at udvikle og drive virksomhed indenfor datadrevet beslutningsstøtte, herunder relateret til udbrændthed, samt dermed forbundne aktiviteter efter ledelsens skøn.

Hvad er CVR-nummeret på Odin.ai ApS?

CVR-nummeret på Odin.ai ApS er 43888358. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK43888358.

Hvornår blev Odin.ai ApS stiftet?

Odin.ai ApS blev stiftet 1. mar. 2023 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 3 år 8 mdr.

Er Odin.ai ApS stadig aktiv?

Ja. Odin.ai ApS står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer Odin.ai ApS?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes Odin.ai ApS af KLMouridsen Holding ApS (50 %) og Németh Green Affairs ApS (25 %). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvem sidder i ledelsen i Odin.ai ApS?

Ledelsen består af Svend Aage Lykke Linderoth Kirk (adm. dir.), Niels Ankerstjerne Sloth (formand), Kim Beuschau Mouridsen (næstformand) og Nikolas Skjold Nemeth (bestyrelsesmedlem).

Hvem er direktør i Odin.ai ApS?

Svend Aage Lykke Linderoth Kirk er registreret i direktionen hos Odin.ai ApS.

Hvor mange ansatte har Odin.ai ApS?

CVR opgør Odin.ai ApS til 1 ansatte og 0.07 årsværk i april 2025. Tallet stammer fra virksomhedens indberetning af beskæftigelse og opdateres løbende.

Hvor ligger Odin.ai ApS?

Odin.ai ApS har registreret adresse på Willemoesgade 55 1, 2100 København Ø i KØBENHAVN Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i Odin.ai ApS?

Den registrerede kapital i Odin.ai ApS er 42.736 kr.

Hvornår har Odin.ai ApS sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 17. jun. 2026 og dækker perioden 1. jan. 2025 - 31. dec. 2025. I alt 3 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem er revisor for Odin.ai ApS?

DANSK REVISION HOLBÆK REGISTRERET REVISIONSPARTNERSELSKAB er registreret som revisor for Odin.ai ApS.

Hvem kan tegne Odin.ai ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af bestyrelsesformanden i forening med en direktør eller af den samlede bestyrelse.

Historik3 afsnit

Tidligere produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1032065143
23. jan. 2026→14. sep. 2026
7 mdr.

Ledelse - historisk

2

Bjarne Schøn

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

3 år 2 mdr.

Nikolas Skjold Nemeth

ADM. DIR. · Direktion

2 år 10 mdr.
202420252026
NavnOrganFunktionPeriode
Bjarne SchønBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
1. mar. 2023→11. maj 2026
3 år 2 mdr.
Nikolas Skjold NemethDirektionADM. DIR.
1. mar. 2023→1. jan. 2026
2 år 10 mdr.

Ejere - historisk

9

K.W Holding ApS

5 %

1 år 7 mdr.

Rasmus Kjærhus Nørgaard

5 %

2 år 9 mdr.

Németh Green Affairs ApS

20 %

KLMouridsen Holding ApS

33.3 %

Németh Green Affairs ApS

33.3 %

2 år 9 mdr.

KLMouridsen Holding ApS

25 %

2 år 9 mdr.

K.W Holding ApS

10 %

1 år 2 mdr.

MOURIDSEN HOLDINGS ApS

15 %

LBM Invest ApS

15 %

202420252026
NavnTypeEjerandelPeriode
K.W Holding ApSVIRKSOMHED5 %
29. maj 2024→7. jan. 2026
1 år 7 mdr.
Rasmus Kjærhus NørgaardPERSON5 %
1. mar. 2023→30. dec. 2025
2 år 9 mdr.
Németh Green Affairs ApSVIRKSOMHED20 %
23. dec. 2025→29. dec. 2025
6 dage
KLMouridsen Holding ApSVIRKSOMHED33.3 %
23. dec. 2025→29. dec. 2025
6 dage
Németh Green Affairs ApSVIRKSOMHED33.3 %
1. mar. 2023→22. dec. 2025
2 år 9 mdr.
KLMouridsen Holding ApSVIRKSOMHED25 %
7. mar. 2023→22. dec. 2025
2 år 9 mdr.
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4009586352
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId22
Fejl registreretNej
Sidst indlæst31. okt. 2026, 13:30
Sidst opdateret6. okt. 2026, 15:08
Antal P-enheder1