Gå til indhold
Harba Systems ApSNORMAL

CVR 43881523

Harba Systems ApS

NORMAL
AnpartsselskabStiftet 21. feb. 2023København ØAnden udgivelse af softwareReklamebeskyttet

Harba Systems ApS (CVR 43881523) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Anden udgivelse af software", stiftet 21. feb. 2023, med hjemsted i København Ø og ca. 2 ansatte. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

534.178 kr.

Beskæftigelse - seneste

2026-08 (seneste estimat)

2

Ansatte

2

Årsværk

Interval: 2-4 ansatte

Regnskab og nøgletal for Harba Systems ApS

Regnskaber - nøgletal

3
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. jan. 2025→31. dec. 202530. jun. 2026Mark Dennis Aalborg7. jul. 2026iXBRLXML
1. jan. 2024→31. dec. 202415. maj 2025Mark Dennis Aalborg2. jun. 2025PDFXML
21. feb. 2023→31. dec. 202328. jun. 2024Christian von Bülow Elkrog3. jul. 2024PDFXML

Hvem ejer og leder Harba Systems ApS?

Ledelse - aktuel

NavnOrganFunktion
Mark Dennis AalborgDirektionADM. DIR.

Ejere - aktuelle

4
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
NewCo_12122024 ApSVIRKSOMHED4526959033.3 %66.7 %30. okt. 2025
KARSTOFT HOLDING ApSVIRKSOMHED2901174515 %15 %21. feb. 2025
OK VENTURES ApSVIRKSOMHED3308085910 %10 %21. feb. 2025
Morph Capital III A/SVIRKSOMHED422799865 %5 %15. apr. 2025

Stiftere

NavnTypeCVR
Ludvik Mar LudvikssonPERSON-
Petri Poulsen Holding ApSVIRKSOMHED39185970
CvZB Holding IVSVIRKSOMHED39519453
CVBE ApSVIRKSOMHED42764760
Daniel Barry Holding ApSVIRKSOMHED43541447
Algirdas ŽarkaitisANDEN_DELTAGER4009582572
Paulius ZilysANDEN_DELTAGER4009582571

Revision

RevisorStatusPeriode
VICH 4539 A/SOphørt
21. feb. 2023→28. jun. 2024
1 år 4 mdr.

Tidslinje

101

Hvad er der sket i Harba Systems ApS?

  1. 2026
  2. 7. juli 2026for 4 mdr. siden

    Regnskab for 2025 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2025 → 31. dec. 2025

  3. 23. februar 2026for 8 mdr. siden

    Kapital ændret til 534.178 kr.

  4. 23. februar 2026for 8 mdr. siden

    Vedtægter ændret

  5. 2025
  6. 30. oktober 2025for 1 år siden

    Ejerandel ophørte: 33,3 %

    Bifrost Studios L.L.C-FZ·EJERREGISTER

  7. 30. oktober 2025for 1 år siden

    Ejerandel registreret: 33,3 %

    NewCo_12122024 ApS·EJERREGISTER

  8. 2. juni 2025for 1,4 år siden

    Regnskab for 2024 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2024 → 31. dec. 2024

  9. 15. april 2025for 1,5 år siden

    Ejerandel ophørte: 0 %

    Morph Capital V A/S·EJERREGISTER

  10. 15. april 2025for 1,5 år siden

    Ejerandel registreret: 5 %

    Morph Capital III A/S·EJERREGISTER

  11. 20. marts 2025for 1,6 år siden

    Revisor tiltrådte

    VICH 4539 A/S·Revision

  12. 21. februar 2025for 1,7 år siden

    Kapital ændret til 451.837 kr.

  13. 21. februar 2025for 1,7 år siden

    Vedtægter ændret

  14. 21. februar 2025for 1,7 år siden

    Ejerandel registreret: 0 %

    Morph Capital V A/S·EJERREGISTER

  15. 21. februar 2025for 1,7 år siden

    Ejerandel registreret: 10 %

    OK VENTURES ApS·EJERREGISTER

  16. 21. februar 2025for 1,7 år siden

    Ejerandel registreret: 15 %

    KARSTOFT HOLDING ApS·EJERREGISTER

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato21. feb. 2023
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste23. feb. 2026
Revision fravalgtNej
Første regnskab21. feb. 2023 → 31. dec. 2023
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-
ReklamebeskyttelseJa

Kontakt

Adresse

Sortedam Dossering 55
2100 København Ø
KØBENHAVN Kommune
Telefon27792005
Hjemmesideharba.dk

Formål

Selskabets formål er at drive IT og handels virksomhed samt anden hermed beslægtet virksomhed.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af en direktør.

Branche

582900

Anden udgivelse af software

Primær NACE-branche

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1029075898
21. feb. 2023→nu
3 år 8 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

13

Ofte stillede spørgsmål om Harba Systems ApS

Hvad laver Harba Systems ApS?

Harba Systems ApS er registreret i branchen "Anden udgivelse af software" (branchekode 582900). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at drive IT og handels virksomhed samt anden hermed beslægtet virksomhed.

Hvad er CVR-nummeret på Harba Systems ApS?

CVR-nummeret på Harba Systems ApS er 43881523. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK43881523.

Hvornår blev Harba Systems ApS stiftet?

Harba Systems ApS blev stiftet 21. feb. 2023 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 3 år 8 mdr.

Er Harba Systems ApS stadig aktiv?

Ja. Harba Systems ApS står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer Harba Systems ApS?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes Harba Systems ApS af NewCo_12122024 ApS (33,3 % af kapitalen, 66,7 % af stemmerne), KARSTOFT HOLDING ApS (15 %), OK VENTURES ApS (10 %) og Morph Capital III A/S (5 %). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvem sidder i ledelsen i Harba Systems ApS?

Ledelsen består af Mark Dennis Aalborg (adm. dir.).

Hvem er direktør i Harba Systems ApS?

Mark Dennis Aalborg er registreret i direktionen hos Harba Systems ApS.

Hvor mange ansatte har Harba Systems ApS?

CVR opgør Harba Systems ApS til 2 ansatte og 2 årsværk i august 2026. Tallet stammer fra virksomhedens indberetning af beskæftigelse og opdateres løbende.

Hvor ligger Harba Systems ApS?

Harba Systems ApS har registreret adresse på Sortedam Dossering 55, 2100 København Ø i KØBENHAVN Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i Harba Systems ApS?

Den registrerede kapital i Harba Systems ApS er 534.178 kr.

Hvornår har Harba Systems ApS sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 7. jul. 2026 og dækker perioden 1. jan. 2025 - 31. dec. 2025. I alt 3 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem kan tegne Harba Systems ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af en direktør.

Har Harba Systems ApS andre navne?

Harba Systems ApS er også registreret under binavnene Wabo 2023 ApS og Wabo ApS. Et binavn er et lovligt alternativt navn for den samme juridiske enhed - samme CVR-nummer.

Historik6 afsnit

Navnehistorik

2
NavnPeriode
Wabo 2023 ApS
21. feb. 2023→6. mar. 2023
13 dage
Harba Systems ApS
7. mar. 2023→nu
3 år 7 mdr.

Binavne

2
BinavnPeriode
Wabo 2023 ApS
7. mar. 2023→nu
3 år 7 mdr.
Wabo ApS
7. mar. 2023→nu
3 år 7 mdr.

Adressehistorik

5

Skelmosevej 10

Valby

Skelmosevej 10

Valby

Valby Langgade 23

Valby

Guldborgvej 25

Frederiksberg

1 år 4 mdr.

Sortedam Dossering 55

København Ø

2 år
2023202420252026
AdresseKommunePeriode
Skelmosevej 10 3 th, 2500 ValbyKØBENHAVN
21. feb. 2023→27. feb. 2023
6 dage
Skelmosevej 10 3 th, 2500 ValbyKØBENHAVN
28. feb. 2023→11. mar. 2023
11 dage
Valby Langgade 23 1 tv, 2500 ValbyKØBENHAVN
12. mar. 2023→8. maj 2023
1 mdr.
Guldborgvej 25, 2000 FrederiksbergFREDERIKSBERG
9. maj 2023→1. okt. 2024
1 år 4 mdr.
Sortedam Dossering 55, 2100 København ØKØBENHAVN
2. okt. 2024→nu
2 år

Kontakthistorik

TypeOplysningHemmeligPeriode
Telefon27792005Nej
12. mar. 2023→2. okt. 2024
1 år 6 mdr.
E-mail[email protected]Nej
12. mar. 2023→nu
3 år 7 mdr.
Hjemmesideharba.dkNej
12. mar. 2023→nu
3 år 7 mdr.

Ledelse - historisk

7

Christian von Bülow Elkrog

ADM. DIR. · Direktion

1 år 8 mdr.

Jens Karstoft

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

7 mdr.

Oliver Kofoed Pedersen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

7 mdr.

Christian von Bülow Elkrog

FORMAND · Bestyrelse

1 år 6 mdr.

Ludvik Mar Ludviksson

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

7 mdr.

Algirdas Žarkaitis

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

1 år 6 mdr.

Marie von Bülow Elkrog

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

10 mdr.
2024
NavnOrganFunktionPeriode
Christian von Bülow ElkrogDirektionADM. DIR.
21. feb. 2023→1. nov. 2024
1 år 8 mdr.
Jens KarstoftBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
10. jan. 2024→28. aug. 2024
7 mdr.
Oliver Kofoed PedersenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
10. jan. 2024→28. aug. 2024
7 mdr.
Christian von Bülow ElkrogBestyrelseFORMAND
21. feb. 2023→28. aug. 2024
1 år 6 mdr.
Ludvik Mar LudvikssonBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
10. jan. 2024→28. aug. 2024
7 mdr.
Algirdas ŽarkaitisBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
21. feb. 2023→28. aug. 2024
1 år 6 mdr.

Ejere - historisk

25

Bifrost Studios L.L.C-FZ

33.3 %

1 år 2 mdr.

Morph Capital V A/S

0 %

KARSTOFT HOLDING ApS

20 %

5 mdr.

OK VENTURES ApS

15 %

5 mdr.

Morph Capital V A/S

5 %

1 år 1 mdr.

LFGEC ApS

5 %

7 mdr.

CVBE ApS

10 %

7 mdr.

Daniel Barry Holding ApS

5 %

1 år 2 mdr.

Algirdas Zarkaitis

5 %

7 mdr.

KARSTOFT HOLDING ApS

25 %

7 mdr.

OK VENTURES ApS

20 %

7 mdr.

Ludvik Mar Ludviksson

5 %

6 mdr.

Tubiga ApS

10 %

5 mdr.

KARSTOFT HOLDING ApS

5 %

6 mdr.

CVBE ApS

20 %

5 mdr.

Morph Capital V A/S

10 %

6 mdr.
20242025
NavnTypeEjerandelPeriode
Bifrost Studios L.L.C-FZANDEN_DELTAGER33.3 %
28. aug. 2024→30. okt. 2025
1 år 2 mdr.
Morph Capital V A/SVIRKSOMHED0 %
21. feb. 2025→15. apr. 2025
1 mdr.
KARSTOFT HOLDING ApSVIRKSOMHED20 %
28. aug. 2024→20. feb. 2025
5 mdr.
OK VENTURES ApSVIRKSOMHED15 %
28. aug. 2024→20. feb. 2025
5 mdr.
Morph Capital V A/SVIRKSOMHED5 %
10. jan. 2024→20. feb. 2025
1 år 1 mdr.
LFGEC ApSVIRKSOMHED5 %
10. jan. 2024→28. aug. 2024
7 mdr.
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4009582580
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId66
Fejl registreretNej
Sidst indlæst25. okt. 2026, 01:25
Sidst opdateret12. okt. 2026, 13:33
Antal P-enheder1