Gå til indhold
Nordic Pouch Group ApSNORMAL

CVR 43830171

Nordic Pouch Group ApS

NORMAL
AnpartsselskabStiftet 30. jan. 2023Randers SØUdlejning og leasing af andet materiel, udstyr og andre materielle aktiver, bortset fra til eventsReklamebeskyttet

Nordic Pouch Group ApS (CVR 43830171) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Udlejning og leasing af andet materiel, udstyr og andre materielle aktiver, bortset fra til events", stiftet 30. jan. 2023 og med hjemsted i Randers SØ. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

40.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

-

Regnskab og nøgletal for Nordic Pouch Group ApS

Regnskaber - nøgletal

3
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. jan. 2025→31. dec. 20258. jun. 2026Jesper Krabbe23. jun. 2026iXBRLXML
1. jan. 2024→31. dec. 202411. jun. 2025Rune Stoffregen Haugset13. jun. 2025PDFXML
30. jan. 2023→31. dec. 202327. jun. 2024Morten Van Pold-Christensen28. jun. 2024PDFXML

Hvem ejer og leder Nordic Pouch Group ApS?

Ledelse - aktuel

NavnOrganFunktion
Thomas JespersenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Jacob LarsenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Rune Stoffregen HaugsetBestyrelseFORMAND
Claus MeldgaardBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Jesper KrabbeDirektionADM. DIR.

Ejere - aktuelle

6
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
Care Holding Invest ApSVIRKSOMHED4037702633.3 %33.3 %30. jan. 2023
JL INVEST RANDERS ApSVIRKSOMHED3315022910 %10 %27. sep. 2023
DANIBENA ApSVIRKSOMHED3472999910 %10 %30. jan. 2023
UNK Holding ApSVIRKSOMHED3671434410 %10 %30. jan. 2023
Claus Meldgaard Holding apSVIRKSOMHED3750017810 %10 %30. jan. 2023
Continental Dohányipari Zártkörűen Működő RészvénytársaságANDEN_DELTAGER401055945210 %10 %9. okt. 2025

Stiftere

NavnTypeCVR
MICHAEL VELLING HOLDING ApSVIRKSOMHED33867077
MOGENS VELLING HOLDING RANDERS ApSVIRKSOMHED33867069
DANIBENA ApSVIRKSOMHED34729999
UNK Holding ApSVIRKSOMHED36714344
Claus Meldgaard Holding apSVIRKSOMHED37500178
Care Holding Invest ApSVIRKSOMHED40377026

Revision

RevisorStatusPeriode
J. & R. KRISTIANSEN A/SOphørt
30. jan. 2023→21. jun. 2024
1 år 4 mdr.
KOVSTED & SKOVGÅRD STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKABAktiv
21. jun. 2024→nu
2 år 4 mdr.

Tidslinje

51

Hvad er der sket i Nordic Pouch Group ApS?

  1. 2026
  2. 23. juni 2026for 4 mdr. siden

    Regnskab for 2025 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2025 → 31. dec. 2025

  3. 2025
  4. 10. oktober 2025for 1,1 år siden

    Ejerandel ophørte: 10 %

    UPM Denmark ApS·EJERREGISTER

  5. 9. oktober 2025for 1,1 år siden

    Ejerandel registreret: 10 %

    Continental Dohányipari Zártkörűen Működő Részvénytársaság·EJERREGISTER

  6. 1. oktober 2025for 1,1 år siden

    Tiltrådte som adm. dir.

    Jesper Krabbe·Direktion

  7. 30. september 2025for 1,1 år siden

    Fratrådte som adm. dir.

    Rune Stoffregen Haugset·Direktion

  8. 13. juni 2025for 1,4 år siden

    Regnskab for 2024 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2024 → 31. dec. 2024

  9. 19. maj 2025for 1,5 år siden

    Tiltrådte som adm. dir.

    Rune Stoffregen Haugset·Direktion

  10. 19. maj 2025for 1,5 år siden

    Tiltrådte som bestyrelsesmedlem

    Thomas Jespersen·Bestyrelse

  11. 1. maj 2025for 1,5 år siden

    Fratrådte som adm. dir.

    Morten Van Pold-Christensen·Direktion

  12. 1. maj 2025for 1,5 år siden

    Fratrådte som bestyrelsesmedlem

    Morten Van Pold-Christensen·Bestyrelse

  13. 1. januar 2025for 1,8 år siden

    Branche ændret til Udlejning og leasing af andet materiel, udstyr og andre materielle aktiver, bortset fra til events

    773990

  14. 2024
  15. 28. juni 2024for 2,3 år siden

    Regnskab for 2023 offentliggjort

    Regnskabsperiode 30. jan. 2023 → 31. dec. 2023

  16. 25. juni 2024for 2,4 år siden

    Branche ændret til Udlejning og leasing af andet materiel, udstyr og andre materielle aktiver i.a.n.

    773900

  17. 21. juni 2024for 2,4 år siden

    Revisor fratrådte

    J. & R. KRISTIANSEN A/S·Revision

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato30. jan. 2023
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste1. maj 2023
Revision fravalgtNej
Første regnskab30. jan. 2023 → 31. dec. 2023
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-
ReklamebeskyttelseJa

Kontakt

Adresse

Holger Danskes Vej 11A
8960 Randers SØ
RANDERS Kommune
Telefon26779685

Formål

Selskabets formål er at drive virksomhed indenfor produktion, markedsføring, salg og distribution af tobaksprodukter samt anden i forbindelse hermed stående virksomhed efter bestyrelsens beslutning.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af bestyrelsens formand sammen med to andre medlemmer af bestyrelsen, af bestyrelsens formand sammen med et andet medlem af bestyrelsen samt den administrerende direktør eller af den samlede bestyrelse.

Branche

773990

Udlejning og leasing af andet materiel, udstyr og andre materielle aktiver, bortset fra til events

Primær NACE-branche

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1028999689
30. jan. 2023→nu
3 år 9 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

13

Ofte stillede spørgsmål om Nordic Pouch Group ApS

Hvad laver Nordic Pouch Group ApS?

Nordic Pouch Group ApS er registreret i branchen "Udlejning og leasing af andet materiel, udstyr og andre materielle aktiver, bortset fra til events" (branchekode 773990). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at drive virksomhed indenfor produktion, markedsføring, salg og distribution af tobaksprodukter samt anden i forbindelse hermed stående virksomhed efter bestyrelsens beslutning.

Hvad er CVR-nummeret på Nordic Pouch Group ApS?

CVR-nummeret på Nordic Pouch Group ApS er 43830171. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK43830171.

Hvornår blev Nordic Pouch Group ApS stiftet?

Nordic Pouch Group ApS blev stiftet 30. jan. 2023 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 3 år 9 mdr.

Er Nordic Pouch Group ApS stadig aktiv?

Ja. Nordic Pouch Group ApS står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer Nordic Pouch Group ApS?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes Nordic Pouch Group ApS af Care Holding Invest ApS (33,3 %), JL INVEST RANDERS ApS (10 %), DANIBENA ApS (10 %), UNK Holding ApS (10 %), Claus Meldgaard Holding apS (10 %) og Continental Dohányipari Zártkörűen Működő Részvénytársaság (10 %). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvem sidder i ledelsen i Nordic Pouch Group ApS?

Ledelsen består af Jesper Krabbe (adm. dir.), Rune Stoffregen Haugset (formand), Thomas Jespersen (bestyrelsesmedlem), Jacob Larsen (bestyrelsesmedlem) og Claus Meldgaard (bestyrelsesmedlem).

Hvem er direktør i Nordic Pouch Group ApS?

Jesper Krabbe er registreret i direktionen hos Nordic Pouch Group ApS.

Hvor ligger Nordic Pouch Group ApS?

Nordic Pouch Group ApS har registreret adresse på Holger Danskes Vej 11A, 8960 Randers SØ i RANDERS Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i Nordic Pouch Group ApS?

Den registrerede kapital i Nordic Pouch Group ApS er 40.000 kr.

Hvornår har Nordic Pouch Group ApS sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 23. jun. 2026 og dækker perioden 1. jan. 2025 - 31. dec. 2025. I alt 3 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem er revisor for Nordic Pouch Group ApS?

KOVSTED & SKOVGÅRD STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB er registreret som revisor for Nordic Pouch Group ApS.

Hvem kan tegne Nordic Pouch Group ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af bestyrelsens formand sammen med to andre medlemmer af bestyrelsen, af bestyrelsens formand sammen med et andet medlem af bestyrelsen samt den administrerende direktør eller af den samlede bestyrelse.

Har Nordic Pouch Group ApS andre navne?

Nordic Pouch Group ApS er også registreret under binavnene Nordic Tobacco ApS, Canna Puck ApS, Future Tobacco ApS, Future Tobacco Group ApS og Nordic Tobacco Group ApS. Et binavn er et lovligt alternativt navn for den samme juridiske enhed - samme CVR-nummer.

Historik6 afsnit

Navnehistorik

2
NavnPeriode
Nordic Tobacco Group ApS
30. jan. 2023→30. apr. 2023
3 mdr.
Nordic Pouch Group ApS
1. maj 2023→nu
3 år 6 mdr.

Binavne

5
BinavnPeriode
Nordic Tobacco ApS
30. jan. 2023→nu
3 år 9 mdr.
Canna Puck ApS
30. jan. 2023→nu
3 år 9 mdr.
Future Tobacco ApS
15. maj 2023→nu
3 år 5 mdr.
Future Tobacco Group ApS
15. maj 2023→nu
3 år 5 mdr.
Nordic Tobacco Group ApS
15. maj 2023→nu
3 år 5 mdr.

Adressehistorik

3

Midtager 23

Brøndby

Mirabellevej 9A

Randers NØ

8 mdr.

Holger Danskes Vej 11A

Randers SØ

2 år 11 mdr.
2023202420252026
AdresseKommunePeriode
Midtager 23, 2605 BrøndbyBRØNDBY
30. jan. 2023→8. feb. 2023
9 dage
Mirabellevej 9A, 8930 Randers NØRANDERS
9. feb. 2023→2. nov. 2023
8 mdr.
Holger Danskes Vej 11A, 8960 Randers SØRANDERS
3. nov. 2023→nu
2 år 11 mdr.

Kontakthistorik

TypeOplysningHemmeligPeriode
Telefon25383147Nej
9. feb. 2023→12. jun. 2023
4 mdr.
Telefon29637608Nej
13. jun. 2023→2. nov. 2023
4 mdr.
Telefon26779685Nej
3. nov. 2023→nu
2 år 11 mdr.
E-mail[email protected]Nej
9. feb. 2023→2. nov. 2023
8 mdr.
E-mail[email protected]Nej
3. nov. 2023→nu
2 år 11 mdr.

Ledelse - historisk

6

Rune Stoffregen Haugset

ADM. DIR. · Direktion

Morten Van Pold-Christensen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

2 år

Morten Van Pold-Christensen

ADM. DIR. · Direktion

2 år

Mogens Velling

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

7 mdr.

Thomas Jespersen

ADM. DIR. · Direktion

Jan Lund Darø

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

202320242025
NavnOrganFunktionPeriode
Rune Stoffregen HaugsetDirektionADM. DIR.
19. maj 2025→30. sep. 2025
4 mdr.
Morten Van Pold-ChristensenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
1. maj 2023→1. maj 2025
2 år
Morten Van Pold-ChristensenDirektionADM. DIR.
1. maj 2023→1. maj 2025
2 år
Mogens VellingBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
30. jan. 2023→27. sep. 2023
7 mdr.
Thomas JespersenDirektionADM. DIR.
30. jan. 2023→1. maj 2023
3 mdr.
Jan Lund DarøBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
30. jan. 2023→1. maj 2023
3 mdr.

Ejere - historisk

3

UPM Denmark ApS

10 %

2 år

MICHAEL VELLING HOLDING ApS

10 %

7 mdr.

MOGENS VELLING HOLDING RANDERS ApS

10 %

7 mdr.
202320242025
NavnTypeEjerandelPeriode
UPM Denmark ApSVIRKSOMHED10 %
27. sep. 2023→10. okt. 2025
2 år
MICHAEL VELLING HOLDING ApSVIRKSOMHED10 %
30. jan. 2023→27. sep. 2023
7 mdr.
MOGENS VELLING HOLDING RANDERS ApSVIRKSOMHED10 %
30. jan. 2023→27. sep. 2023
7 mdr.
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4009555720
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId18
Fejl registreretNej
Sidst indlæst24. okt. 2026, 00:28
Sidst opdateret14. jul. 2026, 11:19
Antal P-enheder1