Gå til indhold
Taarup Holding ApSNORMAL

CVR 43823310

Taarup Holding ApS

NORMAL
AnpartsselskabStiftet 1. feb. 2023HelsingørIkke-finansielle holdingselskaber

Taarup Holding ApS (CVR 43823310) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber", stiftet 1. feb. 2023 og med hjemsted i Helsingør. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf

Kapital

Selskabskapital

40.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

-

Regnskab og nøgletal for Taarup Holding ApS

Regnskaber - nøgletal

3
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. jan. 202531. dec. 202522. jun. 2026Brian Steen Taarup Larsen26. jun. 2026iXBRLXML
1. jan. 202431. dec. 202427. jun. 2025Brian Steen Taarup Larsen27. jun. 2025PDFXML
1. feb. 202331. dec. 202312. jul. 2024Brian Steen Taarup Larsen12. jul. 2024PDFXML

Hvem ejer og leder Taarup Holding ApS?

Ledelse - aktuel

NavnOrganFunktion
Brian Steen Taarup LarsenDirektionADM. DIR.

Stiftere

NavnTypeCVR
Brian Steen Taarup LarsenPERSON-

Revision

RevisorStatusPeriode
KR 483 A/SOphørt
4. jul. 202412. jul. 2024
8 dage
AAEN & CO. STATSAUTORISEREDE REVISORER P/SOphørt
1. feb. 20239. nov. 2023
9 mdr.

Tidslinje

18

Hvad er der sket i Taarup Holding ApS?

  1. 2026
  2. 26. juni 2026for 3 mdr. siden

    Regnskab for 2025 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2025 → 31. dec. 2025

  3. 2025
  4. 27. juni 2025for 1,2 år siden

    Regnskab for 2024 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2024 → 31. dec. 2024

  5. 3. april 2025for 1,5 år siden

    Adresse flyttet til Ørebakken 1A 1 tv, 3000 Helsingør

    HELSINGØR Kommune

  6. 1. januar 2025for 1,7 år siden

    Branche ændret til Ikke-finansielle holdingselskaber

    642120

  7. 2024
  8. 12. juli 2024for 2,2 år siden

    Vedtægter ændret

  9. 12. juli 2024for 2,2 år siden

    Revisor fratrådte

    KR 483 A/S·Revision

  10. 12. juli 2024for 2,2 år siden

    Regnskab for 2023 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. feb. 2023 → 31. dec. 2023

  11. 4. juli 2024for 2,2 år siden

    Revisor fratrådte

    AAEN & CO. STATSAUTORISEREDE REVISORER P/S·Revision

  12. 4. juli 2024for 2,2 år siden

    Revisor tiltrådte

    KR 483 A/S·Revision

  13. 2023
  14. 9. november 2023for 2,9 år siden

    Revisor fratrådte

    AAEN & CO. STATSAUTORISEREDE REVISORER P/S·Revision

  15. 1. februar 2023for 3,6 år siden

    Virksomheden blev stiftet

    Anpartsselskab

  16. 1. februar 2023for 3,6 år siden

    Kapital registreret: 40.000 kr.

  17. 1. februar 2023for 3,6 år siden

    Vedtægter ændret

  18. 1. februar 2023for 3,6 år siden

    Registreret på Cathrinebergvej 8A, 2630 Taastrup

    Høje-Taastrup Kommune

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato1. feb. 2023
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste12. jul. 2024
Revision fravalgtJa
Første regnskab1. feb. 202331. dec. 2023
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-

Kontakt

Adresse

Ørebakken 1A 1 tv
3000 Helsingør
HELSINGØR Kommune
Telefon-
E-mail-

Formål

Selskabets formål er at eje kapitalandele i andre virksomheder, formueforvaltning eller anden virksomhed efter ledelsens skøn.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af direktøren.

Branche

642120

Ikke-finansielle holdingselskaber

Primær NACE-branche

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1028988768
1. feb. 2023nu
3 år 7 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

10

Ofte stillede spørgsmål om Taarup Holding ApS

Hvad laver Taarup Holding ApS?

Taarup Holding ApS er registreret i branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber" (branchekode 642120). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at eje kapitalandele i andre virksomheder, formueforvaltning eller anden virksomhed efter ledelsens skøn.

Hvad er CVR-nummeret på Taarup Holding ApS?

CVR-nummeret på Taarup Holding ApS er 43823310. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK43823310.

Hvornår blev Taarup Holding ApS stiftet?

Taarup Holding ApS blev stiftet 1. feb. 2023 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 3 år 7 mdr.

Er Taarup Holding ApS stadig aktiv?

Ja. Taarup Holding ApS står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem sidder i ledelsen i Taarup Holding ApS?

Ledelsen består af Brian Steen Taarup Larsen (adm. dir.).

Hvem er direktør i Taarup Holding ApS?

Brian Steen Taarup Larsen er registreret i direktionen hos Taarup Holding ApS.

Hvor ligger Taarup Holding ApS?

Taarup Holding ApS har registreret adresse på Ørebakken 1A 1 tv, 3000 Helsingør i HELSINGØR Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i Taarup Holding ApS?

Den registrerede kapital i Taarup Holding ApS er 40.000 kr.

Hvornår har Taarup Holding ApS sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 26. jun. 2026 og dækker perioden 1. jan. 2025 - 31. dec. 2025. I alt 3 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem kan tegne Taarup Holding ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af direktøren.

Historik1 afsnit

Adressehistorik

2

Cathrinebergvej 8A

Taastrup

2 år 2 mdr.

Ørebakken 1A

Helsingør

1 år 5 mdr.
2023202420252026
AdresseKommunePeriode
Cathrinebergvej 8A, 2630 TaastrupHøje-Taastrup
1. feb. 20232. apr. 2025
2 år 2 mdr.
Ørebakken 1A 1 tv, 3000 HelsingørHELSINGØR
3. apr. 2025nu
1 år 5 mdr.
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4009551691
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId7
Fejl registreretNej
Sidst indlæst16. sep. 2026, 16:27
Sidst opdateret7. sep. 2026, 09:31
Antal P-enheder1