Gå til indhold
A.P Byg ApSOPLØSTEFTERKONKURS

CVR 43281763

A.P Byg ApS

OPLØSTEFTERKONKURS
AnpartsselskabStiftet 23. maj 2022VejleOpførelse af bygningerReklamebeskyttet

A.P Byg ApS (CVR 43281763) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Opførelse af bygninger", stiftet 23. maj 2022, med hjemsted i Vejle og ca. 1 ansatte. Status: OPLØSTEFTERKONKURS.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf

Kapital

Selskabskapital

40.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

2023-11 (seneste estimat)

1

Ansatte

1.29

Årsværk

Interval: 1 ansatte

Regnskab og nøgletal for A.P Byg ApS

Regnskaber - nøgletal

1
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
23. maj 202231. dec. 20225. apr. 2023Kurt Dessau Arp20. apr. 2023iXBRLXML

Hvem ejer og leder A.P Byg ApS?

Stiftere

NavnTypeCVR
Arkadiusz Mariusz MajPERSON-
MK Team ApSVIRKSOMHED42534544

Tidslinje

19

Hvad er der sket i A.P Byg ApS?

  1. 2024
  2. 28. november 2024for 1,8 år siden

    Status ændret til OPLØST EFTER KONKURS

  3. 28. november 2024for 1,8 år siden

    Ejerandel ophørte: 100 %

    Arkadiusz Mariusz Maj·EJERREGISTER

  4. 28. november 2024for 1,8 år siden

    Produktionsenhed lukket

    1028277683·P-nummer

  5. 31. januar 2024for 2,6 år siden

    Status ændret til UNDER KONKURS

  6. 31. januar 2024for 2,6 år siden

    Fratrådte som direktør

    Pawel Zdzislaw Grzywacz·Direktion

  7. 31. januar 2024for 2,6 år siden

    Fratrådte som direktør

    Arkadiusz Mariusz Maj·Direktion

  8. 2023
  9. 24. april 2023for 3,4 år siden

    Ejerandel ophørte: 50 %

    MK Team ApS·EJERREGISTER

  10. 24. april 2023for 3,4 år siden

    Ejerandel registreret: 100 %

    Arkadiusz Mariusz Maj·EJERREGISTER

  11. 23. april 2023for 3,4 år siden

    Ejerandel ophørte: 50 %

    Arkadiusz Mariusz Maj·EJERREGISTER

  12. 20. april 2023for 3,4 år siden

    Regnskab for 2022 offentliggjort

    Regnskabsperiode 23. maj 2022 → 31. dec. 2022

  13. 2022
  14. 23. maj 2022for 4,3 år siden

    Virksomheden blev stiftet

    Anpartsselskab

  15. 23. maj 2022for 4,3 år siden

    Kapital registreret: 40.000 kr.

  16. 23. maj 2022for 4,3 år siden

    Vedtægter ændret

  17. 23. maj 2022for 4,3 år siden

    Registreret på Vestbanevej 109, 7100 Vejle

    VEJLE Kommune

Stamdata

StatusOPLØSTEFTERKONKURS
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato23. maj 2022
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste23. maj 2022
Revision fravalgtJa
Første regnskab23. maj 202231. dec. 2022
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-
ReklamebeskyttelseJa

Kontakt

Adresse

Vestbanevej 109
7100 Vejle
VEJLE Kommune
Telefon28961173

Formål

Selskabets formål er at udøve virksomhed med handel og service samt aktiviteter i tilknytning hertil.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af en direktør.

Branche

412000

Opførelse af bygninger

Primær NACE-branche

Ofte stillede spørgsmål

9

Ofte stillede spørgsmål om A.P Byg ApS

Hvad laver A.P Byg ApS?

A.P Byg ApS er registreret i branchen "Opførelse af bygninger" (branchekode 412000). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at udøve virksomhed med handel og service samt aktiviteter i tilknytning hertil.

Hvad er CVR-nummeret på A.P Byg ApS?

CVR-nummeret på A.P Byg ApS er 43281763. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK43281763.

Hvornår blev A.P Byg ApS stiftet?

A.P Byg ApS blev stiftet 23. maj 2022 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 4 år 4 mdr.

Er A.P Byg ApS stadig aktiv?

A.P Byg ApS står registreret med status "OPLØSTEFTERKONKURS" i CVR. Virksomheden er ikke slettet, men statussen er ikke normal drift.

Hvor mange ansatte har A.P Byg ApS?

CVR opgør A.P Byg ApS til 1 ansatte og 1.29 årsværk i november 2023. Tallet stammer fra virksomhedens indberetning af beskæftigelse og opdateres løbende.

Hvor ligger A.P Byg ApS?

A.P Byg ApS har registreret adresse på Vestbanevej 109, 7100 Vejle i VEJLE Kommune.

Hvor stor er selskabskapitalen i A.P Byg ApS?

Den registrerede kapital i A.P Byg ApS er 40.000 kr.

Hvornår har A.P Byg ApS sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 20. apr. 2023 og dækker perioden 23. maj 2022 - 31. dec. 2022. I alt 1 regnskab er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem kan tegne A.P Byg ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af en direktør.

Historik4 afsnit

Tidligere produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1028277683
23. maj 202228. nov. 2024
2 år 6 mdr.

Kontakthistorik

TypeOplysningHemmeligPeriode
Telefon28961173Nej
23. maj 202228. nov. 2024
2 år 6 mdr.
E-mail[email protected]Nej
23. maj 202228. nov. 2024
2 år 6 mdr.

Ledelse - historisk

2

Pawel Zdzislaw Grzywacz

DIREKTØR · Direktion

1 år 8 mdr.

Arkadiusz Mariusz Maj

DIREKTØR · Direktion

1 år 8 mdr.
20232024
NavnOrganFunktionPeriode
Pawel Zdzislaw GrzywaczDirektionDIREKTØR
23. maj 202231. jan. 2024
1 år 8 mdr.
Arkadiusz Mariusz MajDirektionDIREKTØR
23. maj 202231. jan. 2024
1 år 8 mdr.

Ejere - historisk

3

Arkadiusz Mariusz Maj

100 %

1 år 7 mdr.

MK Team ApS

50 %

11 mdr.

Arkadiusz Mariusz Maj

50 %

11 mdr.
202320242025
NavnTypeEjerandelPeriode
Arkadiusz Mariusz MajPERSON100 %
24. apr. 202328. nov. 2024
1 år 7 mdr.
MK Team ApSVIRKSOMHED50 %
23. maj 202224. apr. 2023
11 mdr.
Arkadiusz Mariusz MajPERSON50 %
23. maj 202223. apr. 2023
11 mdr.
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4009274948
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId24
Fejl registreretNej
Sidst indlæst6. jan. 2025, 11:30
Sidst opdateret2. jan. 2025, 07:35
Antal P-enheder1