Kapital
Selskabskapital
40.000 kr.
Beskæftigelse - seneste
2026-08 (seneste estimat)
3
Ansatte
1.27
Årsværk
Interval: 2-4 ansatte
Regnskab og nøgletal for Myco4Food ApS
Regnskaber - nøgletal
4Regnskaber - offentliggørelser
| Regnskabsperiode | Godkendt | Dirigent | Offentliggjort | Dokumenter |
|---|---|---|---|---|
| 1. jan. 2025→31. dec. 2025 | 9. apr. 2026 | Jesper Klaus Schierbeck-Hansen | 15. apr. 2026 | iXBRLXML |
| 1. jan. 2024→31. dec. 2024 | 25. jun. 2025 | Jesper Klaus Schierbeck-Hansen | 29. jun. 2025 | PDFXML |
| 1. jan. 2023→31. dec. 2023 | 5. jun. 2024 | Jesper Klaus Schierbeck-Hansen | 10. jun. 2024 | PDFXML |
| 10. feb. 2022→31. dec. 2022 | 9. jun. 2023 | Jesper Klaus Schierbeck-Hansen | 13. jun. 2023 | PDFXML |
Hvem ejer og leder Myco4Food ApS?
Ledelse - aktuel
| Navn | Organ | Funktion |
|---|---|---|
| Morten Lindblad | Bestyrelse | FORMAND |
| Peter Lübeck | Bestyrelse | BESTYRELSESMEDLEM |
| Mette Lübeck | Bestyrelse | BESTYRELSESMEDLEM |
| Peter Lübeck | Direktion | ADM. DIR. |
Ejere - aktuelle
5| Navn | Type | CVR | Ejerandel | Stemmeret | Aktiv fra |
|---|---|---|---|---|---|
| MPLU Holding IVS | VIRKSOMHED | 38814419 | 33.3 % | 33.3 % | 1. feb. 2024 |
| SCHIERBECK E-CONSULT ApS | VIRKSOMHED | 25253035 | 25 % | 25 % | 1. maj 2024 |
| Nordic Data Group ApS | VIRKSOMHED | 40296921 | 20 % | 20 % | 1. maj 2024 |
| LeYa Holding ApS | VIRKSOMHED | 44589907 | 15 % | 15 % | 1. maj 2024 |
| Deep Tech Growth Fund ApS | VIRKSOMHED | 44784645 | 5 % | 5 % | 1. maj 2024 |
Stiftere
| Navn | Type | CVR |
|---|---|---|
| SCHIERBECK E-CONSULT ApS | VIRKSOMHED | 25253035 |
| MPLU Holding IVS | VIRKSOMHED | 38814419 |
| Heuser Holding ApS | VIRKSOMHED | 43057421 |
Tidslinje
45Hvad er der sket i Myco4Food ApS?
- 2026
- 27. maj 2026for 5 mdr. siden
Fratrådte som bestyrelsesmedlem
Jesper Klaus Schierbeck-Hansen·Bestyrelse
- 15. april 2026for 7 mdr. siden
Regnskab for 2025 offentliggjort
Regnskabsperiode 1. jan. 2025 → 31. dec. 2025
- 2025
- 29. juni 2025for 1,4 år siden
Regnskab for 2024 offentliggjort
Regnskabsperiode 1. jan. 2024 → 31. dec. 2024
- 31. marts 2025for 1,6 år siden
Adresse flyttet til Gregersensvej 1, 2630 Taastrup
Høje-Taastrup Kommune
- 31. marts 2025for 1,6 år siden
Produktionsenhed lukket
1028015360·P-nummer
- 1. januar 2025for 1,8 år siden
Branche ændret til Fremstilling af andre kemiske produkter i.a.n.
205900
- 2024
- 10. juni 2024for 2,4 år siden
Tiltrådte som bestyrelsesmedlem
Jesper Klaus Schierbeck-Hansen·Bestyrelse
- 10. juni 2024for 2,4 år siden
Tiltrådte som formand
Morten Lindblad·Bestyrelse
- 10. juni 2024for 2,4 år siden
Regnskab for 2023 offentliggjort
Regnskabsperiode 1. jan. 2023 → 31. dec. 2023
- 9. juni 2024for 2,4 år siden
Fratrådte som formand
Jesper Klaus Schierbeck-Hansen·Bestyrelse
- 1. maj 2024for 2,5 år siden
Ejerandel registreret: 15 %
LeYa Holding ApS·EJERREGISTER
- 1. maj 2024for 2,5 år siden
Ejerandel registreret: 20 %
Nordic Data Group ApS·EJERREGISTER
- 1. maj 2024for 2,5 år siden
Ejerandel registreret: 25 %
SCHIERBECK E-CONSULT ApS·EJERREGISTER
- 1. maj 2024for 2,5 år siden
Ejerandel registreret: 5 %
Deep Tech Growth Fund ApS·EJERREGISTER
Stamdata
Kontakt
Adresse
Gregersensvej 12630 Taastrup
Høje-Taastrup Kommune
Formål
Selskabets formål er at drive virksomhed med udvikling og kommercialisering af aktiviteter til at forbedre anvendelsen af organiske reststrømme i fødevareindustrien samt beslægtet virksomhed.
Tegningsregel
Selskabet tegnes af den samlede direktion samt et bestyrelsesmedlem.
Branche
Fremstilling af andre kemiske produkter i.a.n.
Primær NACE-branche
Produktionsenheder
1| P-nummer | Periode |
|---|---|
| 1029164971 | 15. mar. 2023→nu 3 år 7 mdr. |
Ofte stillede spørgsmål
12Ofte stillede spørgsmål om Myco4Food ApS
Hvad laver Myco4Food ApS?
Myco4Food ApS er registreret i branchen "Fremstilling af andre kemiske produkter i.a.n." (branchekode 205900). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at drive virksomhed med udvikling og kommercialisering af aktiviteter til at forbedre anvendelsen af organiske reststrømme i fødevareindustrien samt beslægtet virksomhed.
Hvad er CVR-nummeret på Myco4Food ApS?
CVR-nummeret på Myco4Food ApS er 43071823. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK43071823.
Hvornår blev Myco4Food ApS stiftet?
Myco4Food ApS blev stiftet 10. feb. 2022 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 4 år 8 mdr.
Er Myco4Food ApS stadig aktiv?
Ja. Myco4Food ApS står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.
Hvem ejer Myco4Food ApS?
Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes Myco4Food ApS af MPLU Holding IVS (33,3 %), SCHIERBECK E-CONSULT ApS (25 %), Nordic Data Group ApS (20 %), LeYa Holding ApS (15 %) og Deep Tech Growth Fund ApS (5 %). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.
Hvem sidder i ledelsen i Myco4Food ApS?
Ledelsen består af Peter Lübeck (adm. dir.), Morten Lindblad (formand), Peter Lübeck (bestyrelsesmedlem) og Mette Lübeck (bestyrelsesmedlem).
Hvem er direktør i Myco4Food ApS?
Peter Lübeck er registreret i direktionen hos Myco4Food ApS.
Hvor mange ansatte har Myco4Food ApS?
CVR opgør Myco4Food ApS til 3 ansatte og 1.27 årsværk i august 2026. Tallet stammer fra virksomhedens indberetning af beskæftigelse og opdateres løbende.
Hvor ligger Myco4Food ApS?
Myco4Food ApS har registreret adresse på Gregersensvej 1, 2630 Taastrup i Høje-Taastrup Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.
Hvor stor er selskabskapitalen i Myco4Food ApS?
Den registrerede kapital i Myco4Food ApS er 40.000 kr.
Hvornår har Myco4Food ApS sidst offentliggjort regnskab?
Seneste regnskab blev offentliggjort 15. apr. 2026 og dækker perioden 1. jan. 2025 - 31. dec. 2025. I alt 4 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.
Hvem kan tegne Myco4Food ApS?
Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af den samlede direktion samt et bestyrelsesmedlem.
Historik5 afsnit
Tidligere produktionsenheder
1| P-nummer | Periode |
|---|---|
| 1028015360 | 10. feb. 2022→31. mar. 2025 3 år 1 mdr. |
Adressehistorik
3Åbenrå 16
København K
Ole Maaløes Vej 3
København N
Gregersensvej 1
Taastrup
| Adresse | Kommune | Periode |
|---|---|---|
| Åbenrå 16 3 tv, 1124 København K | KØBENHAVN | 10. feb. 2022→31. aug. 2022 6 mdr. |
| Ole Maaløes Vej 3, 2200 København N | KØBENHAVN | 1. sep. 2022→30. mar. 2025 2 år 6 mdr. |
| Gregersensvej 1, 2630 Taastrup | Høje-Taastrup | 31. mar. 2025→nu 1 år 7 mdr. |
Kontakthistorik
| Type | Oplysning | Hemmelig | Periode |
|---|---|---|---|
| Telefon | 21682748 | Nej | 10. feb. 2022→nu 4 år 8 mdr. |
| [email protected] | Nej | 10. feb. 2022→31. aug. 2022 6 mdr. | |
| [email protected] | Nej | 1. sep. 2022→19. jul. 2026 3 år 10 mdr. | |
| [email protected] | Nej | 20. jul. 2026→nu 3 mdr. |
Ledelse - historisk
5Jesper Klaus Schierbeck-Hansen
BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse
Jesper Klaus Schierbeck-Hansen
FORMAND · Bestyrelse
Aslak Heuser Clemen Christiansen
ADM. DIR. · Direktion
Aslak Heuser Clemen Christiansen
BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse
Peter Lübeck
ADM. DIR. · Direktion
| Navn | Organ | Funktion | Periode |
|---|---|---|---|
| Jesper Klaus Schierbeck-Hansen | Bestyrelse | BESTYRELSESMEDLEM | 10. jun. 2024→27. maj 2026 1 år 11 mdr. |
| Jesper Klaus Schierbeck-Hansen | Bestyrelse | FORMAND | 10. feb. 2022→9. jun. 2024 2 år 3 mdr. |
| Aslak Heuser Clemen Christiansen | Direktion | ADM. DIR. | 15. jul. 2022→30. maj 2023 10 mdr. |
| Aslak Heuser Clemen Christiansen | Bestyrelse | BESTYRELSESMEDLEM | 10. feb. 2022→30. maj 2023 1 år 3 mdr. |
| Peter Lübeck | Direktion | ADM. DIR. | 10. feb. 2022→15. jul. 2022 5 mdr. |
Ejere - historisk
6SCHIERBECK E-CONSULT ApS
33.3 %
LeYa Holding ApS
20 %
MPLU Holding IVS
50 %
Heuser Holding ApS
33.3 %
SCHIERBECK E-CONSULT ApS
25 %
MPLU Holding IVS
33.3 %
| Navn | Type | Ejerandel | Periode |
|---|---|---|---|
| SCHIERBECK E-CONSULT ApS | VIRKSOMHED | 33.3 % | 25. maj 2023→30. apr. 2024 11 mdr. |
| LeYa Holding ApS | VIRKSOMHED | 20 % | 1. feb. 2024→30. apr. 2024 2 mdr. |
| MPLU Holding IVS | VIRKSOMHED | 50 % | 25. maj 2023→31. jan. 2024 8 mdr. |
| Heuser Holding ApS | VIRKSOMHED | 33.3 % | 10. feb. 2022→25. maj 2023 1 år 3 mdr. |
| SCHIERBECK E-CONSULT ApS | VIRKSOMHED | 25 % | 10. feb. 2022→24. maj 2023 1 år 3 mdr. |
| MPLU Holding IVS | VIRKSOMHED | 33.3 % | 10. feb. 2022→24. maj 2023 1 år 3 mdr. |